Plėšrūnas į kiemą atsėlino apie šeštą valandą vakaro, kai namuose ir lauke degė šviesos, o patys šeimininkai vaikštinėjo kieme.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Kalvarijos savivaldybėje, Mockų kaime, gyvenančių žmonių vaizdo kameros užfiksavo, kaip naktį į kiemą atėjęs vilkas bando griebti šunį. Auka – beveik tokio pat stoto, kaip ir vilkas. Plėšrūnas, matyt, supratęs, kad lengvai nepaims besipriešinančio šuns, į kovą nestoja ir nenoriai pasitraukia iš šio kaimo gyventojo Aivaro kiemo.
Vyras pasakoja, kad tą naktį jį pažadino keistas šuns lojimas. Kai pažiūrėjo pro langą – vilko jau nesimatė. Tačiau atsukęs kamerų vaizdą – nustėro: plėšrūno gyvenvietėje iki šiol niekas nėra sutikęs.
„Vilkų aplinkui tai taip. Kartais būna, kad ūkininkai laukuose pamato. Buvę, kad kažkur netoliese, palaukėse, bet kad pas kažką kieme – nesu girdėjęs, pirmą kartą toks atvejis“, – kalba Mockų gyventojas Aivaras Sakalauskas.
Nusinešė išleidus į lauką
Bemaž po paros, už kelių kilometrų nuo Mockų, vilkas šuniuką nusinešė tiesiai iš jo šeimininkės panosės. Luko šeima augino du tokius taksų mišrūnus. Šeimininkei išleidus augintinį atlikti gamtinių reikalų staiga atsirado vilkas – ji pagriebė 8 metų kalytę, patinėlis buvo kiek toliau.
„Vilkas atšuoliavo nuo namo kampo ir nusitysė ir taip į mišką“, – sako Lukas.
Anot Šilėnų gyventojo, vilkas greičiausiai jau kurį laiką sekė jų kiemą, mat vos tik žmonės šuniukus išleido į lauką palakstyti, šoko iš už kampo, griebė pirmą pasitaikiusį ir nubėgo miško link.
„Išleido ir daugiau nebegrįžo šuniukas. Išleido mama, pati ant laiptų buvo, sako, išgirdau dunktelėjimą į žemę, cypimą, pasikvietė mane, išbėgau į lauką ir šuniuko nė kvapo“, – teigia Lukas.
Medžiotojai šokiruoti
Sužinoję apie gyvenvietėje siautėjantį vilką ar vilkus, išsigandę žmonės iškart pagalbos kreipėsi į medžiotojų būrelius. Suskubę padėti medžiotojai dar sekė taksų miršūnę pačiupusio vilko pėdsakais, bet paskui jie nutrūko. Sako, jei būtų daugiau sniego – gal būtų ir susekę. 40 metų medžiotojo stažą turintis Anatolijus Palionis sako, kad vilko elgesys ne tik stebina, bet ir baugina. Esą nei jis, nei kolegos nieko panašaus nebuvo matę ar girdėję.
„Aš nesu girdėjęs, kad [ateitų] ant kiemo esant žmogui. Kad pririšti šunys prapuola, naktį, nematant žmonėms – taip ir ne vienas. O čia taip tai netekę“, – sako medžioklės žinovas Anatolijus Palionis.
Medžiotojas neatmeta, kad tiek Mockų kaime, tiek Šilėnuose siautėja tas pats vilkas. Aivaro iš Mockų stebėjimo kamerose matyti, kad plėšrūnas šlubuoja viena koja. Anot Anatolijaus Palionio, sužeistas vilkas galbūt nebesusimedžioja griobio, tad eina į žmonių kiemus lengvesnio grobio – šunų.
„Ne visi namuose turime tualetus kaimuose. Tikrai dar ne visi. Tai išeinant ar mažam vaikui, ar pagyvenusiam žmogui – maža kas gali būti. Bent išeiti su prožektoriumi, jeigu tamsiu paros metu“, – patarimus dalija A. Palionis.
Žinia apie klaidžiojantį vilką netruko pasklisti po apylinkes. Mockų kaimo gyventojai sako, kad sutemus ar neišaušus jiems dabar nejauku eiti į lauką.
Aplinkos ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip tūkstantis vilkų. Šį medžioklės sezoną, kuris trunka nuo spalio 15 iki kovo pabaigos, ministro įsakymu leidžiama sumedžioti 341 vilką. Pernai leista sumedžioti mažiau – 282 vilkus.
Daugiau apie vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.