R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad sausio 20 dieną, penktadienį, ji sulaukė K. Bartoševičiaus žinutės, jog jis traukiasi iš Seimo.
Konservatorė sako paskambinusi K. Bartoševičiui paklausti, ar tai galutinis jo apsisprendimas, nes tokių ketinimų būta anksčiau. Politikė sako nieko nežinojusi apie būsimus teisėsaugos įtarimus.
„Keletas patikslinimų dėl viešumoje pasirodžiusių ir klaidingai interpretuotų mano teiginių. Penktadienį K. Bartoševičius žinute informavo, kad traukiasi iš Seimo. Tą pačią dieną paskambinau paklausti ar tai galutinis apsisprendimas, nes tokių ketinimų buvo ne vienas jau anksčiau. Tuo metu apie teisėsaugos įtarimus dar nebuvo žinoma. Apie juos sužinojau pirmadienį, kuomet gavau skambutį iš medijos su prašymu pakomentuoti“, – socialiniame tinkle rašė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Portalas tv3.lt primena, kad K. Bartoševičius prašymą atsistatydinti iš Seimo narių Vyriausiajai rinkimų komisijai atsiuntė sausio 20 dieną, penktadienį, apie 20 valandą vakaro Lietuvos laiku pats viešėdamas Čilėje. Po Čilės tuometinis parlamentaras planavo vykti į komandiruotę Indijoje.
Kaip tik tą patį penktadienį generalinė prokurorė Nida Grunskienė susitiko su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, bandydama išsiaiškinti dėl galimybių sušaukti neeilinę sesiją, nes Generalinė prokuratūra ketino kreiptis dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Generalinė prokurorė sako, kad Seimo pirmininkei neatskleidė Seimo nario pavardės ar priklausomybės partijai bei frakcijai, bet nurodė Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos paskui buvo pareikšti įtarimai K. Bartoševičiui.
V. Čmilytė-Nielsen tą pačią dieną vėliau susitiko su premjere Ingrida Šimonyte, bet teigė apie prokurorės prašymą nepranešusi.
Portalas lrytas.lt pranešė, kad tą patį penktadienį K. Bartoševičiui į Čilę, gavusi tam tikrų indikacijų, tai yra žinutę messengeriu, skambino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Šiuo atveju svarbu išsiaiškinti, ar kas nors nutekino informaciją K. Bartoševičiui, kad jo atžvilgiu dėl sunkių nusikaltimų prieš vaikus vykdomas ikiteisminis tyrimas ir kad jis turi kuo skubiau trauktis iš Seimo. Jeigu K. Bartoševičius būtų pasitraukęs iš Seimo anksčiau, Generalinei prokuratūrai nebūtų reikėję siųsti rašto Seimui dėl neliečiamybės panaikinimo, tad visuomenei galėjo likti nepranešta apie šį įtariamą nusikaltimą.
Generalinė prokuratūra oficialiais raštais į Seimo pirmininkę kreipėsi penktadienį, sausio 23 dieną: pirmajame rašte Seimo nario pavardė nenurodoma, o antrajame – parašyta. Tuo metu viešumoje jau buvo paskelbta, kad K. Bartoševičius traukiasi iš Seimo neva dėl „asmeninių priežasčių“.