Pateikiame visą skaitytojos laišką:
„Daugumai dešimtokų, vienuolikų dvyliktokų kankina klausimas, ką studijuoti, kokius dalykus rinktis. Bet yra dalis tų, kurie yra apsisprendę ir užtikrinti, ką nori dirbti ateityje, ir čia atsiranda problemos.
Su tuo galbūt nesusiduria moksleiviai didžiuosiuose miestuose, tačiau mažuose miesteliuose tai labai aktuali problema.
Jei nesusidaro penkių mokinių grupė renkantis dalykus, pamoką vyksta savarankiškai. Suprantama, jei tai yra meno ar kitas lengvas dalykas.
Tačiau, jei mokinys nori rinktis dvi užsienio kalbas, chemiją, fiziką ir kitus sunkius dalykus, kurie nėra privalomi, ir nesusidaro grupė, jis mokosi savarankiškai. Šiuos dalykus su mokytojo pagalba dažnai sunku suprasti ir žemesniųjų klasių moksleiviams. O mes kalbam apie 11-12 klasės kursus. Taip pat galbūt ir ruoštis egzaminui.
Pavyzdys paprastas – nuo 2023 m. stojant į mediciną ar odontologiją reikia ir chemijos egzamino, kuris anksčiau nebuvo privalomas. Ir iškyla problema, jeigu moksleivis nori ateitį sieti su šiomis sritimis ir yra ir mažo miestelio – klasėje nesusidaro grupė ir jis ruošiasi savarankiškai egzaminui.
Apie ką mes kalbame, jei chemijos egzaminui reikia ruoštis savarankiškai? Ir taip yra ne tik šioje srityje, kai kur gali nesusidaryti fizikos, istorijos, biologijos grupės.
Ir mokinių svajonės žlunga. Kaip mokytoja, kuri stengiasi įkvėpti, padrąsinti, sunku tylėti, nes mokiniai yra nuviliami. Vien dėl to, kad gyvena mažame miestelyje, ar tėvai neturi pakankamai pinigų samdyti mokytojus ir finansuoti universitetą. Taip pat mes turime nuotolinį mokymą, kuris dar labiau apsunkina šį procesą“, – laiške rašo skaitytoja Dalia.
Tai yra skaitytojo nuomonė, nebūtinai sutampanti su redakcijos.