Jei gruodžio 7 d. buvo skelbiama, kad iki Naujųjų virusas nusineš 798 gyvybes, gruodžio 8 d. ši prognozė padidinta iki 1255.
Prognozes atlieka VU Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkų komanda. Statistinei analizei naudojami oficialūs valstybės institucijų teikiami duomenys, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir kitos institucijos šių prognozių pagrindu priima aktualius sprendimus siekiant užtikrinti maksimalų piliečių saugumą.
Ilgalaikės prognozės (atnaujinta remiantis rugsėjo 1 d. – gruodžio 7 d. duomenimis)
Ilgalaikės prognozės (arba scenarijai) atliekamos remiantis turimais duomenimis apie kasdieninius susirgimų atvejus, pasveikusiųjų ir mirusiųjų skaičių bei kitais šios pandemijos plitimo rodikliais, kurių dalis yra žinomi, o dalis turi būti nustatyti ar įvertinti iš duomenų.
Atsižvelgiant į turimą kiekvienos dienos informaciją, scenarijai kasdien dinamiškai perskaičiuojami.Naudojant apibendrintą SEIR epidemijos plitimo modelį ir darant prielaidą, kad esami suvaržymai prognozuojamu laikotarpiu išliks nepakitę, sudaromi scenarijai apie tokių rodiklių, kaip patvirtintų sergančiųjų, pasveikusiųjų ir mirusiųjų žmonių skaičius, dinamiką iki 2020 m. gruodžio 31 d.
Covid-19 atvejų rekordas: daugiausiai susirgimų fiksuota Vilniuje ir Kaune
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3118 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 731 iš jų registruoti Vilniaus, 713 Kauno, 419 Šiaulių, 353 Klaipėdos, 242 Alytaus 184 Panevėžio, 126 Utenos apskrityse.
Dar 118 infekcijos atvejų patvirtinta Telšių, 112 Tauragės ir 106 Marijampolės apskrityse. 24 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Šiuo metu atlikta 1480 atvejų epidemiologinė diagnostika atlikta (1648 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį).
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 218 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
Atvejai fiksuoti protrūkiuose
Naujas protrūkis vakar registruotas Kretingos rajone įsikūrusioje Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Čia patvirtinta 11 infekcijos atvejų, iš kurių – 10 pacientų ir vienas darbuotojas.
Dar vienas naujas protrūkis registruotas Marijampolės rajone veikiančiuose Suvalkijos socialinės globos namuose, kur patvirtinti 4 koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat – Marijampolės lopšelyje darželyje ,,Rūta“, kur patvirtinti 5 COVID-19 ligos atvejai.
Vakarykštę parą patvirtinti 32 infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Zarasų socialinės globos namuose, iš kurių 27 yra gyventojai ir 5 darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 75 infekcijos atvejai.
Per vakar parą taip pat patvirtinta 13 infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiu Pakruojo rajone veikiančiuose Linkuvos socialinės globos namuose. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 115 koronavirusinės infekcijos atvejų.
Antradienį taip pat fiksuoti 9 infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Raseinių rajone veikiančioje verpalu gaminančioje įmonėje. Iš viso nuo lapkričio vidurio registruota per 40 su šiuo protrūkiu siejamų infekcijos atvejų, įskaitant antrinius atvejus.
Taip pat vakarykštę parą registruoti COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone veikiančiose baldų gamybos įmonėse, Klaipėdos rajone ir Vilkaviškyje veikiančiose siuvimo įmonėse, Šiauliuose veikiančia dviračių gamybos įmone, Vilniuje veikiančia energetikos įmone.
Tuo metu, Telšių apskrityje registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais statybų įmonėje, taip pat maisto produktus gaminančioje įmonėje, įmonėje, prekiaujančioje drabužiais.
Be to, praėjusią parą registruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai, epidemiologų siejami su protrūkiu Prienų globos namuose, kur nuo lapkričio vidurio registruota daugiau nei 40 COVID-19 atvejų.
Taip pat antradienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Gargždų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Šilutės socialinių paslaugų centre, Kėdainių Ryto progimnazijoje.
Nauji protrūkiai, kuriuose registruota po du koronavirusinės infekcijos atvejus, nustatyti Kėdainių rajono Josvainių gimnazijoje, Kauno lopšelyje-darželyje „Vaikystė“, Kėdainių lopšelyje-darželyje „Aviliukas“, Kaišiadorių lopšelyje-darželyje „Spindulys“, Kelmės lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 214.
Lietuvoje – dar 31 mirties nuo koronaviruso atvejis
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 31 mirties nuo koronaviruso atvejį. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 704 gyvybes.
13 mirties atvejų registruota Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 70-79, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
4 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 70-79, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Marijampolės apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
2 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
2 mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
Alytaus apskrityje registruotas vienas mirties atvejis. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
Taip pat vienas mirties atvejis registruotas Panevėžio apskrityje. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
Šiaulių apskrityje registruotas vienas mirties atvejis. Asmuo priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.
Taip pat vienas mirties atvejis registruotas Utenos apskrityje. Asmuo priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.
Be to, vakarykštę parą registruota 12 mirties atvejų, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.