• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau kelis mėnesius valdžia pasiraitojusi rankoves ėmė kovoti su padidėjusiu narkotikų plitimu mokyklose. Trijų savivaldybių 7-iose mokyklose atsirado daugybė vaizdo stebėjimo kamerų, dūmų detektorių, taip pat į jas nuolat mokinių patikrinti užsuka policija. Ir nors savivaldybės pripažįsta, kad nauji sugriežtinimai padeda, tačiau esą pilnai problemos neišsprendžia, mat mokiniai svaiginasi už mokyklos ribų.

Jau kelis mėnesius valdžia pasiraitojusi rankoves ėmė kovoti su padidėjusiu narkotikų plitimu mokyklose. Trijų savivaldybių 7-iose mokyklose atsirado daugybė vaizdo stebėjimo kamerų, dūmų detektorių, taip pat į jas nuolat mokinių patikrinti užsuka policija. Ir nors savivaldybės pripažįsta, kad nauji sugriežtinimai padeda, tačiau esą pilnai problemos neišsprendžia, mat mokiniai svaiginasi už mokyklos ribų.

REKLAMA

Sostinės Antakalnio gimnazija – viena mokyklų, kuriose nuo gruodžio valdžia ėmėsi griežtesnės narkotikų plitimo kontrolės. Lauke ir viduje įrengtos stebėjimo kameros, tualetuose – dūmų detektoriai. Anot mokyklos direktorės, į mokyklą nuolat užsuka ir policijos pareigūnai. 

Progresas – akivaizdus, vyksta bendradarbiavimas su policijos pareigūnais. Policijos pareigūnai, ir žymėti, ir nežymėti, lankosi gimnazijos teritorijoje“, – kalbėjo Anželika Keršinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Taikomos įvairios priemonės

Direktorė sako, kad, kilus įtarimams, mokytojai ir patys tikrina mokinių daiktus, esą kartais po tokių patikrinimų tenka skambinti policijai bei tėvams. 

REKLAMA

Bandomasis projektas, kurio tikslas išsiaiškinti, kas geriausiai padės suvaldyti svaigalų plitimą mokyklose, vyksta 7-iose 3-jų savivaldybių – Alytaus, Vilniaus, ir Klaipėdos rajono – mokyklose. 

Vilniuje, be vadinamųjų kietųjų priemonių – pareigūnų vykdomų patikrinimų, stebėjimo kamerų, tvorų – savivaldybė daugelyje mokyklų organizuoja mokymus paauglių tėvams, kur specialistai aiškina, kaip bendrauti su nepilnamečiais ir bandyti apsaugoti juos nuo vartojimo.

Yra moksliškai pagrįsta, kad gebėjimas turėti atvirus pokalbius su tėvais yra susijęs su vartojimu. Mokyti vaikus ir kalbėtis su jais apie tai nėra paprasta, bet ir nėra neįmanoma“, – įsitikinusi Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

REKLAMA
REKLAMA

Bijoma dėl reputacijos

Mokyklose, kuriose vyksta šie bandomieji projektai, veikia skirtingos priemonės – statomos tvoros, įrengiami dūmų detektoriai bei stebėjimo kameros. Dažnai patikrinti vaikų atvyksta pareigūnai. O kai kur teritorijas iš viršaus stebi zujantys dronai. 

Tiek mokyklos aptvėrimas, tiek įėjimo–išėjimo kontrolė, tiek stebėjimo kameros, tiek patikrinimai. Atsižvelgiant į kiekvienos mokyklos specifiką, tam buvo skiriamas finansavimas ir konkrečios priemonės“, – teigė Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Tik štai ne visos mokyklos apsidžiaugė tokia valdžios kova. Alytaus meras sako, kad, kai savivaldybė pasiūlė švietimo įstaigoms dalyvauti projektuose, to nenorėjo nė viena miesto mokykla – bijojo, kad tai pakenks reputacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai yra įvaizdžio klausimas ir, jei sužinos tėvai, kad toje mokykloje yra narkotikai, tėvai vertins mokyklą visiškai kitaip“, – tikino Nerijus Cesiulis.

Vis tik, pareigūnus su šunimis savivaldybė į miesto gimnazijas pasikvietė. 

Daug jaunimo tą dieną tiesiog neatėjo į mokyklą, nes mokytojai informavo tėvus“, – kalbėjo Alytaus meras.

Klaipėdos rajono vicemeras sako, kad vienai rajono progimnazijai jau skyrė beveik 100 tūkst. eurų kameroms ir tvorai. Tačiau, anot vicemero, reikia ieškoti daugiau būdų, kurie padėtų mažinti narkotikų prieinamumą, mat Klaipėdos rajone narkotikus pardavinėja net 8-okai. 

8-okai, 10-okai turi savo tinklus, yra visa piramidžių sistema. Ir dar vis tiek, mes esam Klaipėdos rajonas šalia uostamiesčio, uostamiesty vis tiek yra didžiausi kiekiai narkotikų, patenkančių į Lietuvą“, – dėstė Vytautas Butkus.

REKLAMA

Nustatoma daugiau pažeidimų

Beje, atsirado ir anoniminė telefono linija, kur nepilnamečiai ir suaugę gali pranešti apie narkotikų vartojimo ir platinimo atvejus. Pasak ministrės, pareigūnai per ketvirtį sulaukė 170-ies pranešimų dėl galimo kvaišalų platinimo ar vartojimo.

Realizuota 22 proc. pranešimų. Konkrečiai pradėta yra 15 ikiteisminių tyrimų, kuriuose nustatyta 10 asmenų, kurie įtariami galimai padarę nusikalstamas veikas“, – skaičiavo A. Bilotaitė.

Anot policijos departamento atstovo, pradėjus vykdyti šiuos bandomuosius narkotikų prevencijos projektus, mokyklose fiksuojami pirmieji su narkotikais susiję pažeidimai, kurių anksčiau policija nefiksavo.

REKLAMA

Per 2022–2023 m. mokslo metus, iš esmės, pažeidimų susijusių su narkotikais nebuvo registruota. Nuo pilotinio projekto vykdymo pradžios, nusižengimų ir teisės pžaeidimų yra registruota. Jeigu mes kalbam apie narkotikų srities teisės pažeidimus, tai yra vienetai, tačiau nuo 0 iki 1 – tai jau irgi yra žingsnis“, – tvirtino Policijos departamento atstovas Mindaugas Akelaitis.

Bilotaitė sako, kad bandomasis projektas baigsis vasarą, esą tuomet bus aiškios efektyviausios kovos su kvaišalais mokyklose priemonės ir nuspręsta, ar jas taikys nacionaliniu mastu.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Bet kokie nenormalūs tie tikrintojai kaip ir visų kitų sričių tikrintojai prieš ateidami praneša, kad bus tikrinimas:DD
Nieks neturi žinoti kada bus tikrinimas va tada rasite ir pamatysite ko nematę:D
Mūsų įstaigoje irgi praneša kada bus patikrinimas visi greitai susitvarkom:D
Bet policininkai nesupranta kodėl jie neateina ir... tik apgailestauja dėl savo bukumo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų