• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internete sparčiai ėmė plisti filmukai, viliojantys afrikiečius atvykti ir įsidarbinti Lietuvoje. Tokius vaizdo įrašus kuriančios nuomonės formuotojos kviečia į Lietuvą afrikiečius ir tikina, kad mūsų šalyje jie uždirbs daugiau nei Afrikoje, žada ir puikias gyvenimo sąlygas.

Internete sparčiai ėmė plisti filmukai, viliojantys afrikiečius atvykti ir įsidarbinti Lietuvoje. Tokius vaizdo įrašus kuriančios nuomonės formuotojos kviečia į Lietuvą afrikiečius ir tikina, kad mūsų šalyje jie uždirbs daugiau nei Afrikoje, žada ir puikias gyvenimo sąlygas.

REKLAMA

Taip afrikiečiai viliojami dirbti vairuotojais, šiukšlių vežėjais, virėjais ar kitų profesijų atstovais, kurių lietuviai kratosi. Afrikiečiams siūlo nuo minimalios iki 1300 eurų algos per mėnesį. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Internete sparčiai plinta vaizdo įrašai, kuriuose afrikietės nuomonės formuotojos ragina savo tautiečius važiuoti į Lietuvą – skelbia, kad čia paprasta susirasti darbą, užsidirbti ir kurtis gyvenimą. 

Tokiuose vaizdo įrašuose nuomonės formuotojos dažniausiai siūlo nekvalifikuotus arba žemos kvalifikacijos darbus, pasakoja, kaip gauti vizas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jiems trūksta 40 tūkstančių žmonių, kurie atvyktų į Lietuvą ir dirbtų tokius darbus. Taigi, iš esmės tai yra vieta, kur jūs ateinate“, – vaizdo įraše pasakoja nuomonės formuotoja. 

REKLAMA

Lietuvoje šiuo metu gyvena 2592 afrikiečiai. Per pastaruosius 4 metus jų padvigubėjo. Daugiausiai iš jų – 677 yra atvykę iš Nigerijos, dar 351 iš Egipto, 339 – iš Kamerūno. Taip pat nemažai atvykusių iš Maroko, Zimbabvės ir Ganos.

Mohammedas iš Ganos: „Čia daug geriau nei mano šalyje“

Iš Ganos į Lietuvą atvyko ir Mohammedas, kuris čia jis įsidarbino autobuso vairuotoju. 

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuva yra labai miela vieta. Gera čia būti. Mums čia labai patinka“, – pasakoja autobuso vairuotojas Mohammedas Danahas. 

Mohammedas pasakoja, kad alga, kurią čia gauna, yra didesnė nei gimtojoje Ganoje. O ir darbo pamainų trukmė adekvati. Jis, kaip ir jo kolegos, uždirba maždaug 1300 eurų per mėnesį. 

„Autobusą vairuoju kasdien. Tada turiu dvi dienas poilsiui. Ir tada dirbu 4 dienas“, – sako M. Danahas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras pasakoja, kad labiausiai pasiilgo Ganoje likusios šeimos: savo tėvų, žmonos ir trijų vaikų. O svajonė ateičiai – labai paprasta. 

„Aš svarstau, jeigu tik tai bus įmanoma, atsivežti savo šeimą čia. Ir toliau čia gyventi, taip. Čia daug geriau nei mano šalyje“, – teigia vairuotojas.

Dalis migrantų Lietuvoje tikisi sukurti šeimą

Migracijos departamento direktorė teigia, kad vis daugiau Afrikos šalių piliečių domisi Lietuva ir gyvenimo bei darbo galimybes. 

REKLAMA

„Gaunam daugiau užklausų, kaip čia atvykti į Lietuvą. Ir tos užklausos yra būtent iš tų šalių, kurios čia dažniausiai atvyksta, tai yra Nigerija, Gana, Egiptas“, – teigia migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. 

Pasak migracijos departamento, daugiausiai afrikiečių į Lietuvą atvyksta studijuoti, taip pat dirbti, nemažas skaičius jų čia atvyksta ir kuria šeimas.

„Ką pastebim, kad afrikiečiai yra linkę kurti šeimas su lietuvėmis. Ir čia jau pasilieka, dar net, galbūt, nebaigę studijų arba iškart po studijų, jau tada pasilieka kaip šeimos nariai toliau čia gyventi, Lietuvoje“, – pasakoja E. Gudzinskaitė. 

REKLAMA

Užimtumo tarnyba antrina, kad afrikiečius dažniausiai į Lietuvą pasikviečia patys darbdaviai. Mat dalis jaunimo sunkaus ir mažiau apmokamo darbo kratosi – vairuotojais, maisto išvežiotojais, virėjais ar padavėjais dirba nenoriai. Tad darbdaviai dairosi afrikiečių.

„Dirba jie tuos darbus, kurių labiausiai trūksta Lietuvoje šiuo metu turbūt. Ir, kuriuos, darbdaviai yra labai aktyvūs ieškodami darbuotojų net Zimbabvėje, arba Kamerūne, arba Nigerijoj“, – teigia užimtumo tarnybos atstovas Liudas Dapkus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atvykėliai iš Afrikos Lietuvoje mielai imasi ir sunkesnio darbo, dirbti, kaip sako darbdaviai, jie nebijo, yra geranoriški.

„Mes tikrai vertiname šią visos šalies mums suteiktą galimybę ir Lietuvos žmonių paramą. Mes tikrai visus vertiname ir sakome visiems jums ačiū“, – sako M. Danahas. 

Užimtumo tarnybos duomenimis, liepos 1 d. Lietuvoje dirbo beveik 140 tūkstančių asmenų iš 132 šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai, tai yra trečiųjų šalių piliečių.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Paskaičiuokite jei atsivežtų šeimą. 3 vaikams ir socialinės išmokos gautųsi daug daugiau nei jo mėnesinė alga, o apie sumokėtus mokesčius viršytų 4 kartus. Nuo tokių migrantų šeimų ir sminga net išsivysčiusių šalių ekonomika.
Teko važiuoti į Pilaitę greituoju autobusu. Esam senjorai. Vairuotojas iš tų šalių. Simpatiškas žmogus, mandagus, kalbėjo LIETUVIŠKAI, atidarė priekines duris, kad įliptume, nes buvo apie 17v ir daug žmonių. Nežinau, bet jie nepuola,
nesikeikia, mandagūs, nelipa ant galvų su X pretenzijomis ir nerėkia - "my ne govorim po litovski", neina ir neprašo TIK duokit, duokit, duokit... Sėkmės jiems.
jau geriau darbstus afrikieciai,nei slykstus russkij mir is belorusijos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų