• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė partizanas, Laisvės premijos laureatas Bronislovas Juospaitis-Direktorius

šalies vadovai reiškia užuojautą

Pirmadienį eidamas 97-uosius metus mirė Lietuvos laisvės kovų dalyvis, atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Vyčio apygardos vadas, Laisvės premijos laureatas Bronislovas Juospaitis-Direktorius, pranešė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Pirmadienį eidamas 97-uosius metus mirė Lietuvos laisvės kovų dalyvis, atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Vyčio apygardos vadas, Laisvės premijos laureatas Bronislovas Juospaitis-Direktorius, pranešė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

REKLAMA

B. Juospaitis gimė 1925 metų Rimaisų kaime, Ramygalos valsčiuje, 1943 metais su broliu Jonu tapo Lietuvos laisvės armijos nariais. 1944 metais rugpjūtį, gavę šaukimus į sovietų kariuomenę, abu slapstėsi, tapo Stasio Eitminavičiaus Rupūžėno būrio partizanais.

Nuo 1947 metų B. Juospaitis buvo Vyčio apygardos Ukmergės rinktinės Jono Kalvaičio-Pažįstamo būrio partizanas, 1948 metais dalyvavo kautynėse Krekenavos miške, 1949 metais – Pašilių miške, 1950 metais jis paskirtas Vyčio apygardos Krištaponio rinktinės Vėtros būrio vadu, vėliau buvo šios apygardos Gedimino rinktinės pirmojo rajono partizanas, Gedimino rinktinės vado J. Viapšto nurodymu platino antisovietinius atsišaukimus.

Genocido centro duomenimis, 1951 metų kovą B. Juospaitis Glitėnų kaimo apylinkėse, Ramygalos rajone, per susišaudymą su sovietinio saugumo Ramygalos rajono skyriaus stribais ir saugumo kariuomenės kareiviais buvo sunkiai sužeistas. Kartu su žuvusiais bendražygiais jis buvo atvežtas į Ramygalos miestelio aikštę ir numestas. Išaiškėjus, kad liko gyvas, suimtas kaip Jonas Masiokas.

REKLAMA
REKLAMA

Partizanas kalintas Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje. Gydant Vilniaus kalėjimo ligoninėje išsiaiškinta tikroji jo tapatybė. Karo tribunolo 1952 metais. B. Juospaitį nuteisė kalėtis 25 metus lageryje. Jis kalintas Gornyj lageryje Norilske, Oziorlage, Irkutsko srityje.

REKLAMA

1966 metais vyras paleistas į laisvę. Grįžęs į Lietuvą iki 1996 metų jis dirbo Autokompresorių gamykloje Panevėžyje, iki 1990 metų buvo nuolat stebimas KGB.

1999 metais B. Juospaitis-Direktorius apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi, 2000 metais – Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu ir Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

2018 metais su kitais partizanais jam įteikta Laisvės premija. 

Šalies vadovai reiškia užuojautą

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė reiškia nuoširdžią užuojautą dėl partizano Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus mirties.

REKLAMA
REKLAMA

„Mus paliko ypatingą ištvermę ir pasišventimą Lietuvos Nepriklausomybės siekiui įrodęs laisvės kovų dalyvis. Prieš 70 metų B. Juospaitis buvo suvarpytas kulkų, tačiau išgyveno, ištvėrė sovietų kankinimus ir tremtį. Jo pasiaukojimas ilgam išliks mūsų atmintyje ir primins pareigą branginti pamatines vertybes ir meilę Tėvynei. Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiu artimuosius ir visus pažinojusius šią šviesią asmenybę“, – sakoma premjerės užuojautoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl kovotojo už Lietuvos laisvę, partizano Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus mirties.

„Išgyvenęs turbūt viską, ką tik galėjo patirti Lietuvos partizanas, – nelegalią padėtį atsisakius tarnauti okupantų kariuomenėje, sovietų medžiojamo laisvės kovotojo sunkumus, brolio ir kitų bendražygių žūtis, kankinimus, Sibirą, net miestelio turgaus aikštę, – Bronislovas Juospaitis-Direktorius niekada neišdavė savo priesaikos. Jis, kaip ir kiti XX a. vergijai pasipriešinę Lietuvos vyrai ir moterys, palieka pavyzdį mums ir ateities kartoms – laisvės nevertas, kas negina jos“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų