• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rokiškio rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovams – gera žinia. Ketvirtadienį vykusiame Rokiškio rajono tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja Finansinės paramos gydytojams skyrimo tvarka, kurioje numatoma: 15, 35 ar net 50 tūkstančių eurų parama atvykus dirbti į Rokiškį.  

Rokiškio rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovams – gera žinia. Ketvirtadienį vykusiame Rokiškio rajono tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja Finansinės paramos gydytojams skyrimo tvarka, kurioje numatoma: 15, 35 ar net 50 tūkstančių eurų parama atvykus dirbti į Rokiškį.  

REKLAMA

Per mėnesį apsisprendė

Šis sprendimo projektas buvo įtrauktas jau į kovo mėn. vykusio rajono tarybos posėdžio darbotvarkę. Tačiau likus kelioms dienoms iki jo, klausimas buvo išbrauktas motyvuojant, kad reikia dar šiek tiek „patobulinti“.

Tobulinimai baigti ir ketvirtadienį vykusio posėdžio metu 23 tarybos nariai balsavo „Už“, vienas – susilaikė.

Jau šiais metais gydytojų pritraukimui suplanuotas 100 tūkst. eurų biudžetas.

Sprendimo projektą rajono tarybos posėdyje pristačiusios savivaldybės gydytojos Evelinos Grėbliauskienės teigimu, šiais metais Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) norėtų rasti šeimos gydytoją, o rajono ligoninė prioritetą teikia vaikų ligų specialistui. Anot savivaldybės atstovės, žvelgiant į ateities perspektyvas, ligoninei aktualu būtų sulaukti: gydytojo anesteziologo, vidaus ligų gydytojo, chirurgo.

REKLAMA
REKLAMA

Trumpalaikės perspektyvos

E. Grėbliauskienė dėstė, jog nuo šiol galios tokia naujųjų rajono medikų skatinimo programa: vienkartinė 15 tūkst. eurų išmoka (neatskaičius mokesčių) gydytojui, įsipareigojusiam PASPC arba rajono ligoninėje dirbti ne mažiau kaip 2 metus, ne mažesniu kaip vieno etato darbo krūviu ir deklaravusiam gyvenamąją vietą Rokiškio rajono savivaldybėje.

REKLAMA

Pasibaigus terminui, specialistui paliekama galimybė pratęsti darbo santykius dar trims metams. Šiuo atveju jam gali būti skiriama papildoma 20 tūkst. eurų (neatskaičius mokesčių) vienkartinė išmoka.

Tokiu atveju išmoka gydytojui siektų 35 tūkst. eurų per 5-erius metus.

Ilgalaikės perspektyvos

Rajono sveikatos įstaigų vadovai Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetui galės teikti prašymą ir šiam rekomenduojant, gydytojui galės būti skiriama 50 tūkst. eurų (neatskaičius mokesčių) vienkartinė išmoka, su įsipareigojimu dirbti ne trumpiau kaip 5-erius metus, ne mažesniu kaip vieno etato darbo krūviu ir deklaruoja gyvenamąją vietą Rokiškio rajono savivaldybėje. Vienkartinė išmoka bus mokama dalimis: 20 tūkst. eurų išmokama iš karto, pasirašius darbo sutartį, likusi 30 tūkst. eurų – atidirbus vienerius metus.

REKLAMA
REKLAMA

Turės žinoti, ko nori

Tačiau E. Grėbliauskienė pabrėžė, kad paramomis susivilioję medikai turės iš karto apsispręsti, kuris iš variantų jiems yra priimtinesnis: „Planuodamas pradėti darbo santykius su viena iš mūsų rajono gydymo įstaigų, medikas turi žinoti, kuri finansavimo programa jam yra priimtinesnė. Ar norės „apsižiūrėti“ ir dirbs dvejus mestus su galimybe jiems pasibaigus darbo sutartį pratęsti, ar iš karto norės įsipareigoti 5-iems metams. Nėra varianto po dvejų metų sugalvoti likti 5-eriems ir tikėtis 50 tūkst. eurų paramos (šypteli – aut. past.)“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, nesvarbu kurį variantą pasirinks atvykęs specialistas, tuo atveju, jeigu anksčiau nustatyto termino jis nutrauks darbo sutartį, išmokėtą sumą turės grąžinti.

Anot pašnekovės, nors visos šalies savivaldybės turi analogiškas skatinimo programas, 50 tūkst. eurų išmoką Lietuvoje skiria tik Šiaulių savivaldybė. Rokiškis yra viena pirmųjų mažesnių savivaldybių mastu, pasiryžusių tiek didinti sumą.  

REKLAMA

Iki šiol mokėjo kitaip...

Savivaldybės gydytoja patikslino iki šiol galiojusią finansinės paramos skyrimo tvarką.

„Nuo 2020-ųjų, kai buvo pradėta teikti ši finansinė parama, medikams savivaldybė mokėdavo kasmet po, maždaug, 3 tūkst. eurų. Per 5 metus suma siekė 18 tūkst. eurų į rankas. Iki šiol galiojusi tvarka buvo kažkiek „laisvesnė“ medikams – nebuvo ilgalaikių įsipareigojimų: atidirbai metus ir gavai išmoką. Šia parama pasinaudojo 9 asmenys: 5 įsidarbino rajono ligoninėje, 4 – PASPC. Sutinku, kad skatinimo programa reikalinga, visgi, šiek tiek neramina girdėtos kai kurių kitų savivaldybių patirtys, kai, suvilioti finansinės paramos, dirbti atvyko ne visai tinkami specialistai...“

REKLAMA

Ar verta suvienodinti?

Tarybos posėdyje E. Grėbliauskienei pristačius sprendimo projektą, tarybos narys Irmantas Tarvydis išreiškė pastabą, kad vertėtų suvienodinti medikams, pedagogams, policijos pareigūnams savivaldybės skiriamas skatinimo programas.

„Reikia tuos specialistus, kurių trūksta rajonui, remti, bet trūksta ir mokytojų, ir policininkų. Gal turėtų būti sudarytas bendras paramos, skatinimo paketas, ne išskirtinai gydytojams? Dabar yra taip, kad medikui – maksimaliai 50 tūkst. eurų, bet jei esi mokytojas, gausi 9 ar 7 tūkst. Nors ir tas, ir tas yra baigę mokslus, bet padėta ant svarstyklių, kuris vertingesnis... Gal net pažeminimas žmogaus, skirstant antrarūšiai, trečiarūšiai specialistai. Nekalbu jau net apie tai, kad gydytojo bazinis atlyginimas už 8 val. skiriasi nuo mokytojo dviem kartais. Jei mes priimam, kad reikia skatinti, tai gal sąlygos turėtų būti vienodos? Reikia subalansuoti ir skirti lygiai. Už tokį gydytojų išskyrimą aš nebalsuosiu, jei būtų kompleksinis visiems, balsuočiau“, – poziciją išdėstė I. Tarvydis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo išsakytiems teiginiams iš dalies pritarė kolegos Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė ir Antanas Vagonis, tačiau sprendimo projektą, priešingai nei I. Tarvydis, palaikė.

Ne vienos savivaldybės atsakomybė

Išklausiusi opozicijos atstovų pasisakymus Diana Meškauskienė pastebėjo, kad tokios kalbos – sulyginti finansinę paramą visų profesijų atstovams, yra nerealios.

„Aš irgi esu mokytoja, gerai, kad kalbama apie pedagogus, bet visų pirma, tos kalbos – jos nerealios. Ta politika yra jau valstybės masto. Rajonas neišlygins to, ko nėra padaryta valstybės mastu. Atsižvelgdami ir į rajono biudžetą, negalime iki begalybės visų finansuoti. Reikia tik džiaugtis, kad tokios programos apskritai pradedamos. Teko kalbėti su rajono pedagogais, ugdymo įstaigų vadovais, ir jie teigia, kad tokia programa, kokią turime, veikia, ji yra reikalinga. Nesutikčiau su mintimi, kad – būkim tokie geri ir visiems duokim po 50 tūkst. Valstybės mastu žiūrėkim: į mediciną stoja visi, bet į pedagogiką – nestoja niekas“, – pasisakymą užbaigė tarybos narė.

Autorė: Miglė Dambrauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų