„Kauniečiai yra protingi žmonės ir, jeigu mes, tiek aš, tiek sūnus, sakome, kad „Vičiūnai“ iš Rusijos išeina, tai reiškia išeina.
Tos didelės kalbos priveda prie to, nesuprantu, visuose formatuose – kas trukdo, gal vieni iš tų, kas kalba tomis temomis, nori, kad „Vičiūnai“ ilgiau liktų, gal kiti nori pavogti, kas ten yra sukurta. <...>
Pas mus yra įsipareigojimai tarptautiniams bankams ir mes privalome parduoti. Ir mes daugiausia per dvi, maksimum per tris savaites tikrai turėsime parodyti visus popierius, kas dabar yra pasirašyta.
Miestiečiai tikrai tiki Matijošaičių šeima, kad jie ne vagys ir kad jei jie pasakė, kad išeina, tai reiškia jie išeina“, – sako V. Matijošaitis.
„Mes toje šalyje neliksime, bet už dyką neatiduosime“, – patikino V. Matijošaitis.
Anksčiau V. Matijošaitis teigė, kad procesas dėl „Vičiūnų grupės“ pasitraukimo iš Rusijos yra „finišo tiesiojoje“, kovo mėnesio viduryje dėl jo turėtų būti daugiau žinių, sako vienas iš grupės savininkų, Kauno meras V. Matijošaitis.
„Nežinau, nėra lengvas procesas. Aš tikiuosi, kad negalvojate, kad už karą. Būčiau žinojęs, tai prieš 20 virš metų būčiau nėjęs į šalį, o dabar nėra lengva ir išeiti. Išeiname, procesas tikrai vyksta ir jau taip finišo tiesiojoje“, – žurnalistams anksčiau sakė V. Matijošaitis.
„Aš galvoju iki vidurio kito mėnesio daugiau pasakysiu – ir pilniau, ir su šypsena“, – pridūrė jis.
Paklaustas, kodėl iš Rusijos jo verslas nesitraukė po to, kai ši šalis okupavo Krymą, V. Matijošaitis teigė: „Aš nesu politikas ir tokiais dalykais neužsiimu“.
„Žinau, kas yra aneksija, žinau 2014 metais ir taip toliau“, – sakė meras.
Paklaustas, kam priklauso Krymas, V. Matijošaitis atsakė „tik ne man“.
„Vičiūnų grupės“ savininkai ir vadovai fabriką Kaliningrado srityje, Sovetske, žada parduoti nuo Maskvos invazijos Ukrainoje pradžios pernai vasarį. Pernai balandį grupės vadovas Šarūnas Matijošaitis žadėjo šį verslą galutinai nutraukti per tris-keturis mėnesius, rugpjūčio pabaigoje grupė pranešė radusi penkis potencialius pirkėjus, tačiau tvirtino negalinti prognozuoti, kiek užtruks fabriko pardavimas.
V. Matijošaitis pernai spalį sakė, kad šis procesas nevyksta taip greitai, kaip norėtųsi. Jis tikino, kad investicijos į Rusiją buvo klaida ir kad jis gailisi tokio sprendimo.
Grupė pernai aiškino, jog visa jos produkcija, kuria prekiaujama Lietuvoje ar Ukrainoje, pagaminta Europos Sąjungoje esančiuose fabrikuose, o parduodamas fabrikas Sovetske tiekia produkciją Rytų rinkoms. V. Matijošaitis anksčiau sakė jaučiąsis nejaukiai dėl grupės Rusijai mokamų mokesčių, nors šios sumos, anot jo, nėra didelės.
Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ anksčiau skelbė, kad Kauno mero ir verslininko Liudo Skieraus kontroliuojamos „Vičiūnų grupės“ įmonė Sovetske 2021 metais gavo apie 13,77 mln. eurų Rusijos valdžios subsidijų.