• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Druskininkuose moteriai nustačius koronaviruso atvejį, miesto meras Ričardas Malinauskas tikina, kad kol kas skubotų išvadų daryti nereikėtų.

Pirmadienį Druskininkuose moteriai nustačius koronaviruso atvejį, miesto meras Ričardas Malinauskas tikina, kad kol kas skubotų išvadų daryti nereikėtų.

REKLAMA

Kaip socialinėje erdvėje rašė miesto meras, dabartinė situacija apie COVID-19 ne visai atitinka esamą situaciją. 

„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiandien žiniasklaidoje paskelbė informaciją, kad druskininkietei nustatytas koronavirusas.

Ši informacija ne visai atitinka esamą situaciją – dar neaišku, ar moteris tikrai yra užsikrėtusi šia infekcija – pirmas jos testas iš tiesų buvo teigiamas, bet antras – neigiamas, todėl laukiame trečiojo testo rezultatų. 

Noriu užkirsti kelią bet kokioms, net ir aukštų sveikatos priežiūros specialistų, interpretacijoms ir spekuliacijoms šia tema, kol nėra visiškai aišku, serga moteris ar ne. 

REKLAMA
REKLAMA

Mano turimomis žiniomis, penktadienį į Druskininkų ligoninę kartu su vaiku paguldytai druskininkietei pagal esamą tvarką buvo atliktas privalomas COVID-19 testas. Vaiko rezultatas buvo neigiamas, o mamos testas atėjo pavėlavęs ir buvo teigiamas“, – rašė R. Malinauskas.

REKLAMA

Be to, meras pažymėjo, kad panašių atvejų jau yra nutikę ir anksčiau.

„Kadangi Druskininkuose jau turime karčios patirties dėl nepatikimų COVID-19 testų rezultatų, norėdami įsitikinti, kad neįsivėlė klaida, atlikome dar vieną testą. Jo rezultatas – neigiamas. 

Šiuo metu moteris kartu su vaiku ir vyru saviizoliuojasi namuose. Jiems paimti pakartotiniai COVID-19 testai.

Noriu nuraminti bendruomenę – moters šeima su druskininkiečiais kontaktų neturėjo, miesto šventėje nesilankė, o ligoninėje ją apžiūrėję medikai taip pat izoliuojasi“, – kalbėjo Druskininkų meras.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, R. Malinauskas apgailestavo, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) netinkamai reaguoja į koronaviruso atvejų pasitvirtinimą.

„Tenka apgailestauti, kad turime labai sunkią situaciją su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Dar tada, kai paaiškėjo, kad pirmasis Druskininkuose nustatytas koronaviruso atvejis nepasitvirtino, vis tiek buvome įtraukti į koronaviruso statistiką – reikėjo ilgai aiškintis, kad mus pagaliau iš jos išbrauktų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar kartojasi ta pati situacija – dar neaišku, ar moteris tikrai serga, o Druskininkus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nieko nelaukdamas jau įtraukė į bendrą statistiką. 

Negana to, jo specialistai šį kartą nenorėjo atlikti papildomų testų ir buvome priversti aiškintis, kodėl juos atlikome savavališkai. 

Susidaro įspūdis, kad Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui rūpi statistiniai rodikliai, o ne pandemijos suvaldymas. 

REKLAMA

Lieka atviras klausimas – kas suinteresuotas atvejų skaičiaus didinimu, o ne tikrąją statistika

Šiuo atveju aš kategoriškas – atliksime tiek testų, kiek reikės, kad išsiaiškintume tikrąją situaciją ir apsaugotume savo žmones ir kurorto svečius“, – teigė R. Malinauskas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

REKLAMA

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

REKLAMA

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų