Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Gal kas paaiskinti galetu , kodel dabar gamintojai stengiasi privilioti pirkejus tokias pavadinimais, kaip tarybine desra, tarybiniai batonai, skonis , kaip vaikysteje ir t.t.-a???jei jau dabar taip skanu???
Klaipedos mesos kombinate mano tevui meistre duodavo 2 kg desru pranesti pro prachadna-1 kg meistrei, 1kg jam....Biznio nedare, bet musu seimai nieko niekada netrukdavo, kad prie maisto eilese stovejo, as suzinojau dabar, 50 metu sulaukusi
@Vaida
Galiu paaiskinti. Tai markeyinginis triukas parduoti slapianke uz desros kaina vatnikams, kurie priprato valgyti maista pagaminta is celiuliozes ir atlieku.
@Vaida
bet juk ne visi galėjo dirbti mėsos kombinate ir kasdien parsinešti po kg mėsos šeimai pamaitinti! O likusieji stovėdavo prie mėsos parduotuvių eilėse nuo vidurnakčio, kad gautų šeimai nors truputį nusipirkti geresnio gabalo mėsos, o ne kanopų ir pamėlusių, nusprogusių , kaip iš koncentracijos stovyklos pabėgusių, pusiau peštų viščiukų. Štai ta gerovė! O atstovėjus didžiulėje eilėje dažnai išeidavai tuščiomis, nes nebelikdavo...
po kokiu pasilinksminimu sitas rasytojas toki kosmara susapnavo, bent jau nepasakotu ir zmoniu nejuokintu
@as
Deja,cia dar ne viskas parasyta,buvo ir idomiau.Visa tai maciau savo akimis.Ir draugas buvo atvaziaves is Kalinino.Visa cia parasyta,jie gyveno dar blogiau.mes pirkom vogtas mesas,desras.o jie vaziuodavo is vakaro I maskva,stodavo I eile,kad nusipirktu slapenkes.
o dabar kas sasyskos iš tualetinio popieriaus,batonai be proto išpūsti visur chemija,buvau jauna,bet atsimenu,alkani tikrai nevaikščiojom,nuogi irgi ir šventesšvesdavom ir ant stalo būdavo,darbus visi turėjom,ir kas blogai-buvo kur teisybės ieškote,o dabar visur giminės nutūpė,vieni kitus palaiko,tėvai susensta,sutupdo vaikus ir vėl ta pati pasaka,man baisu
Nu jau kad parase, tai parase visiska nesamone, tai dabar valgom visiska slamsta, kurio pilnos lentynos, viskas uznuodyta, modifikuota, persunkta trasomis ir herbicidais, pesticidais, mesa be mesos skonio, o paukstiena dabartine isvis dvokia, kai verdi, nu ir kas is tokiu prekiu dabar, kuriu negalima valgyti, nors ju pilnai yra, tada buvo maziau, bet uzteko ir maistas, mesa, darzoves tiesiog kvepedavo, net ragaut nereikedavo, dabar mesa prifarsiruota visokiu šunkų (mesos pakaitalų)o ir gyvuliai auginami ant hormonu ir antibiotiku, ko anksciau net sapne negalejai sapnuoti, grudai roundapiniai ir t.t., et ka cia bekalbeti, o ir i poliklinika nuejes ta pacia diena gaudavai paslauga, nei kad dabar po keliu menesiu tik, vaikams nemokamai sutaisydavo dantis, tai plombos laikydavo 20 metu, o ne pusmeti, kaip dabar, o jei maziau gaudavom apelsinu ir majezo, tai per sventes buvo svente, o dabar nebezino ka, is ko, kiek beisspausti naudos, kad tik pinigo uzsikalti, o zmoniu sveikata, paskutineje vietoje ir niekam tai nerupi.
Bet maistas tada buvo tikras,sveikas,maziau ligu ,zmones buvo geresni.O dabar kas smirdanti laisvai gulinti sudu kruva.
@@
Maziau ligu? Geltlige siautejo, dabar net tu skyriu nebera, nes nebesergama hepatitais visokiais...
Daug netiesos straipsnyje. Gyvenau tais laikais ir žinau. Sviestas, pienas, sūris, dešros ir t.t. buvo natūralūs produktai ir valgyklose pigiai ir skaniai maitindavo. Nebuvo tais laikais ubagų, kurie maisto ieškotų šiukšlyne. Buvo gamyklos, fabrikai ir retas nedirbo. Taigi , tokį straipsnį rašyti gali tas, kas tuo metu gyveno ir dirbo. Visiška nesąmonė iš tokio straipsnio išėjo !
@Dangutė
Valgykloje maitindavo skaniai ir pigiai - tuoj apsimysiu is juoko! Matyt tau atliekos ir skeistos sriubos labai skanu, tu vargse.
Gyvenau kaip karalius turejau darba paesti varydavom i gamyklas i kolkozus i tarybinius ukius pavalgydavom nenorejai valgyti iki vakaro sotu maista o kas dabar siaubas morkai kriauses obolei visas dazoves blizg nuo hemikalu o kas su dona su mesa visoke velne prikis kad tik piniga uzdirbti o zmogus pohui uztai dabar doktarams vieziu skerdykloi darbo kaip konvejeris sukas plius graborems darbo socei tau ir laisvi dvesalynos paede
Kas cia taip nusirase?apie desras tai buvo tikros desros,o ne dabar viena mendelejevo lentele sudeta,chemine.Saldainiai męska siaureje kaina 5,50 bet koks skonis,dabar tik vie vaflis likes.Ir prie ko nomeklatura,visada i dainavos restorana varydavome.Aisku,po karo tai nieko nebuvo,ka valgyti.Bet ir dabar sedi nevalge,o karo nebuvo.
@M
Reikejo dirbti ir uzdirbti o ne i darba vaikscioti, nosi krapstyti ir broka gaminti. Dabar verkia kad pensija maza. Uz tai kad darbe vaidino dirbanti as valstybes vietoje ir minimalios pensijos nemokeciau. Tegul moka ta svajoniu valstybe kurios desros buvo skanios o saldainiai saldus.
Autorė jokio supratimo neturi apie gyvenimą tarybiniais laikais.Prisiskaičiusi landsberginiu propogandystu pasakų bando rašinėti niekus.Tuo metu maistas buvo naturalus ir pigus.O dabar yra dešros kuriose nėra mėsos visai ir viena chemija.Nerašykit nieku,dar yra žmonių kurie tuo metu gyveno.
@Pm
Pm,
naturalu, kad Juratele jokio supratimo neturi apie gyvenimą Tarybiniais laikais. Paziurekit, kiek jai metuku! Vaiku darzelis. O ji turi pasirinkima ka skaityti, isskyrus landsberginiu propagandistu pasakas? Na, ji saziningai stengiasi siekti kazkokio objektyvumo: visuomeninio maitinimo, gamyklu valgyklose valgis nebuvo gurmaniskas (jis turejo buti pakankamai kokybiskas, bet MAKSIMALIAI prieinamas), ir eiles maisto parduotuvese buvo, ir lentynos tustedavo, nes prekiavo mazom tarybinem, o ne "nepriklausomom" kainom. Bet, Agurkicho zodziais, bendras "vaizdelis nekoks".
naturalu, kad Juratele jokio supratimo neturi apie gyvenimą Tarybiniais laikais. Paziurekit, kiek jai metuku! Vaiku darzelis. O ji turi pasirinkima ka skaityti, isskyrus landsberginiu propagandistu pasakas? Na, ji saziningai stengiasi siekti kazkokio objektyvumo: visuomeninio maitinimo, gamyklu valgyklose valgis nebuvo gurmaniskas (jis turejo buti pakankamai kokybiskas, bet MAKSIMALIAI prieinamas), ir eiles maisto parduotuvese buvo, ir lentynos tustedavo, nes prekiavo mazom tarybinem, o ne "nepriklausomom" kainom. Bet, Agurkicho zodziais, bendras "vaizdelis nekoks".
Maistas sovietmečiu: kotletai iš batono ir torto „Jaunystė“ žavesys