• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį užfiksavus naujus COVID-19 rekordus epidemiologai įspėja, kad tokie skaičiai realybe gali tapti ilgam. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistės Rolandos Lingienės, į „karštųjų taškų“ eilę po Raseinių jau rikiuojasi nauji miestai.   

Savaitgalį užfiksavus naujus COVID-19 rekordus epidemiologai įspėja, kad tokie skaičiai realybe gali tapti ilgam. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistės Rolandos Lingienės, į „karštųjų taškų“ eilę po Raseinių jau rikiuojasi nauji miestai.   

REKLAMA

Per tris dienas nustatytų gerokai daugiau nei 400 naujų koronaviruso atvejų – nauji šalies rekordai. Vis dėlto, NVSC Vilniaus departamento vadovės teigimu, tai nėra pretekstas nacionaliniam karantinui skelbti.

Išplatina jauni žmonės

Anot R. Lingienės, jei išliks toks viruso plitimas, turėsime įprasti, kad keli šimtai atvejų per parą taps normaliu dalyku.

Specialistų teigimu, didžiausia sėkmė, kad šiandien serga jaunesni žmonės. Dėl to ir naujų susirgimų skaičiai auga kaip ant mielių. Vis dėlto kita medalio pusė – net nenujausdami jie sparčiai platina virusą tarp didesnės rizikos grupių.

REKLAMA
REKLAMA

„Gerai, kad dabar daug dažniau užsikrečia jaunesnio amžiaus žmonės, kurie paprastai turi lengvesnius simptomus. Bet problema, kad nepagalvojama, jog jie užkrečia kitus, tarp kurių – ir vyresnius žmones, kolegas, turinčius lėtinių sutrikimų. Taip tas virusas ir plinta“, – portalui tv3.lt sakė R. Lingienė. 

REKLAMA

Ragina „užtraukti stabdį“

Pašnekovės teigimu, viskas dabar priklausys nuo to, kiek žmonės pristabdys savo socialinį gyvenimą, gebės apriboti tas veiklas, kur tikrai galima tą padaryti. 

„Epidemiologinio darbo šiuo metu daugybė ir realiai mes jau išnaudojome resursus. Tiesiog daugiau nebeturime žmogiškojo rezervo. Į visus atvejus reikia skubiai reaguoti, tai – labai sudėtingas darbas. Pavyzdžiui, jau anksčiau COVID-19 pažymėtas Vilniaus baras „Bardakas“ –jame vėl registruoti nauji atvejai. Nenuostabu, kad taip įvyksta, kai linksminamasi be kaukių labai ribotame plote.

REKLAMA
REKLAMA

Jei žmonės nesupras, kad reikia truputėlį „užtraukti stabdžius“ ir naudoti apsaugos priemones, tai, ko gero, turėsime atvejų didėjimą“, – įspėjo epidemiologė.

Karantino idėjos nepalaiko

Paklausta, ar būtų pagrindo skelbti karantiną nacionaliniu lygiu, apie kurio galimybę buvo užsiminęs ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, epidemiologė teigė kol kas visiškai nematanti tokio reikalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai svarbu įvertinti situaciją atskirose savivaldybėse, epidemiologines viruso plitimo priežastis. Matome, kuriame regione virusas plinta asmens sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose. 

Pavyzdžiui, Vilniuje daugiausiai jis plinta per šokių, dainavimo užsiėmimus ir visokias treniruotes. Tiesa, jau pradedami fiksuoti užsikrėtimai ir gydymo įstaigose. Bet iš principo virusas skirtinguose regionuose plinta labai skirtingai. Tad reikia svarstyti, ką nacionalinis karantinas gali duoti tokiems miestams kaip Širvintos, Trakai, kur situacija yra valdoma?“ – svarstė ji.

REKLAMA

„Karštųjų taškų“ gali daugėti

Pašnekovės teigimu, svarbu yra net ne lokalūs karantinai, bet tai, kokių priemonių gali imtis pačios savivaldybės. 

„Pavyzdžiui, šiandien kalbame apie Elektrėnus, kur per paskutines dvi savaites stebimas susirgimų skaičiaus augimas. Pats susirgimų kiekis nėra labai didelis, tačiau niekas nežino, kaip bus, jei nesiimsime tam tikrų priemonių, jei nebus testuojamasi.

REKLAMA

Epidemiologai mato, kur su mažiausiai nuostoliais galima efektyviai pristabdyti plitimą. Bet jei į tai nereaguosime, tokių taškų kaip Raseiniai gali atsirasti daugiau. Verčiau pirmiau efektyviai pritaikyti minkščiausias įmanomas priemones, o ne kiečiausias“, – dėstė R. Lingienė. 

Anot jos, nors šiuo metu sergamumas Elektrėnuose šalies vidurkį viršija tik 1,3 karto, tačiau yra prasidėjęs gana intensyvus viruso plitimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei nieko nedarysime, tai gali tapti dar vienu „karštuoju tašku“, taip gali nutikti ir kitos vietos“, – konstatavo specialistė.

Kartu R. Lingienė neslėpė, kad epidemiologiniu požiūriu karantinas labai palengvina viruso kontrolę, kol nėra vakcinos, tačiau visuomenei tai turi labai daug neigiamų pasekmių.

Plungėje – didesni ribojimai

Dėl augančių užsikrėtimo koronavirusu skaičių Plungės rajono savivaldybė taip pat paskelbė apie naujus ribojimus.

REKLAMA

„Plungės rajono savivaldybės teritorijoje daugėja asmenų, užsikrėtusių koronaviruso infekcija. Spalio 12 dienos 9 valandos duomenimis, oficialiai patvirtinti 22 koronaviro atvejai. Daugiausia – 14 – atvejų nustatyta privačioje gamyba užsiimančioje įmonėje, Senamiesčio mokykloje (6) bei Plungės rajono savivaldybės ligoninėje (1) ir Plungės rajono savivaldybės administracijoje (1).

Turima informacijos, kad šiąnakt laboratorija patvirtino, jog gauti teigiami testai tirtiems 4 ligoninės personalo darbuotojams“, – tokia žinia dalinosi savivaldybė „Facebook“ paskyroje.

REKLAMA

Atsižvelgus į susidariusią situaciją Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Mantas Česnauskas spalio 12 dieną priėmė sprendimą riboti savivaldybėje subjektų veiklas.

Pranešta apie nurodymą tam tikroms ugdymo įstaigos mokymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu. Nurodyta ir Plungės ligoninės direktoriui riboti lankytojų patekimą į įstaigą. Taip pat nurodyta Plungės rajone stabdyti kultūros, sporto ir laisvalaikio renginius iki spalio 23 d. (imtinai), o socialinės priežiūros įstaigose organizuoti tik būtinąsias veiklas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujų atvejų – 125

Per vakar parą šalyje patvirtinti 125 COVID-19 infekcijos atvejai. Iš jų 35 Kauno, 33 Vilniaus, 28 Šiaulių, 13 Telšių, 10 Klaipėdos, 3 Alytaus, 2 Tauragės apskrityse, – praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pavirtinti 55 atvejai, kurių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Per vakar parą taip pat nustatyti 5 įvežtiniai: po 1 iš Estijos, Vokietijos, Lenkijos, po 2 iš Jungtinės Karalystės.

REKLAMA

Bendras patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius – 6248. Tebeserga 3330 asmenys, 2793 – pasveiko.

Nuo COVID-19 mirė 103 žmonės, dar 22 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Izoliacijoje šiuo metu yra 31 tūkst. 286 asmenys. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 319 įvežtinių atvejų.

Per parą buvo ištirta 2319 ėminių dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios ištirta 86 tūkst. 542 ėminiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų