„Ir ėjome į antrus turus nesitikėdami absoliučių pergalių ir niekada nesakėme, kad galime būti tarp pirmaujančių ir visose apygardose. Objektyviai vertinome situaciją“, – žurnalistams teigė M. Lingė, akcentuodamas, kad dabartinės tendencijos antrajame rinkimų ture smarkiai skiriasi nuo praėjusių Seimo rinkimų.
„Dabar situacija yra kitokia. Daugiau fragmentuotų antrųjų turų, daugiau turime ir tų pačių socialdemokratų išėjusių miestuose, ko nebuvo ankstesniuose rinkimuose. Ir tai natūraliai keičia ir bendras kovas“, – akcentavo konservatorius.
M. Lingė mano, kad konservatorių rezultatui Seimo rinkimų antrajame ture įtakos turėjo ir opozicinių jėgų susivienijimas prieš Tėvynės sąjunga-Lietuvos kirkščionis demokratus (TS-LKD).
„Turėjome šiuose rinkimuose labai ryškią tendenciją, kada einanti iš valdančiosios politinės partijos, ypatingai politiniai oponentai vienijosi prieš Tėvynės sąjungą“, – sakė M. Lingė.
„Nuo pat pirmųjų kampanijos dienų kampanija apskritai vyko apie Tėvynės sąjungą. Ir ar tai apie Gabrielių Landsbergį, kaip pirmininką, ar apie Tėvynės sąjungą, kaip tokią. Aš suprantu, kad gyvenant šiais neramiais geopolitiniais laikais Tėvynės sąjunga ir jos laikysena nebuvo patogi prokremlinėms jėgoms“, – rinkimų tendencijas aiškino TS-LKD rinkimų štabo vadovas.
Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, geriausiai kovoje dėl vienmandačių apygardų kol kas sekasi socialdemokratams. Kaip rodo pirminiai rezultatai, daugiau nei 10 Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovų pirmauja prieš savo konkurentus.
ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.
Iš viso vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys – aštuoniose jų nugalėtojas paaiškėjo dar pirmojo turo metu. Tokiu būdu mandatus jau iškovojo pora socialdemokratų, du LLRA-KŠS atstovai, po vietą Seime užsitikrino ir konservatoriai, liberalai, „Nemuno aušra“ bei savarankiškai kandidatavęs Viktoras Fiodorovas.