• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ligoninėse atliekami tyrimai dėl koronaviruso turės būti pertikrinami Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ligoninėse atliekami tyrimai dėl koronaviruso turės būti pertikrinami Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

REKLAMA

„Tai reiškia, kad tyrimas, kurį atliko Santaros klinikos, turi būti pakartotas ir tik tada galės būti oficialiai patvirtinta, kad žmogus yra užsikrėtęs koronavirusu COVID-19“, – rašoma pranešime.

Portalas lrt.lt trečiadienį pranešė apie dar vieną COVID-19 atvejį Santaros klinikose, kai jis diagnozuotas Makedonijoje ir Didžiojoje Britanijoje buvusiam vyrui, tačiau tuo metu ministerijos atstovai šio atvejo patvirtinti negalėjo.

„Santaros klinikų šiandien pranešta informacija, kad jaunas vyras, kovo 8 dieną grįžęs iš Makedonijos, vėliau kovo 10-13 dienomis buvęs Didžiojoje Britanijoje, nėra patvirtinta. Kitaip tariant, tai yra tarpinis rezultatas“, – teigia ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak SAM, sprendimas dėl pakartotinių tyrimų yra laikinas, kol bus galutinai sustyguota didžiųjų ligoninių laboratorijų darbo tvarka.

REKLAMA

Per parą – 1500 mėginių

Pasak A. Verygos, maksimalia apkrova visos šalies laboratorijos per parą galėtų ištirti 1500 mėginių, tačiau bandoma šias apimtis padidinti.

„Kalbamasi su kompanijomis, kurios instaliuos įrangą, kur pajėgumai dar didesni. Dabar Lietuvoj, jei visas laboratorijas sudėtumėm, galėtumėm per parą maksimaliai 1500 ištirt, bet jei bus sėkmingai instaliuota įranga, dar praktiškai padvigubėtų ta galimybė per vieną kartą atlikti tyrimus“, – teigė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pridūrė, kad iš ligoninių gauti mėginiai bus tiriami prioriteto tvarka, iš mobiliųjų patikros punktų – tik jei leis tuometiniai techniniai pajėgumai.

„Prioritetas visada bus teikiamas įstaigai, ne žmonėms, kurie atvažiuos į punktą, o prioriteto tvarka  bus visa pirma tiriami mėginiai, kurie paimti gydymo įstaigose, ir tik tada, jei bus techninių pajėgumų, bus tiriami mėginiai, kurie paimti „drive-in“ punktuose“, – pažymėjo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Zimnickas: susitvarkysime

Iki šiol vienintelė COVID-19 tyrimus atlikusi Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija per antradienį ištyrė 193 ėminius dėl koronaviruso, pranešė SAM.

Laboratorija jau artėja prie savo maksimalaus pajėgumo ribos, ministerija yra skelbusi, kad joje per parą galima atlikti 210 ėminių tyrimus.

Paklaustas, kaip susitvarkys su tyrimų apimtimis, kuomet papildomai reikės pertikrint ir trijų miestų ligoninių atliekamus tyrimus, Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas teigė dėl to rizikų neįžvelgiąs. 

REKLAMA

„Viskas tvarkoj, nematau, kad prasidės labai masiniai dalykai, bet žiūrėsim, kokia logistika ir kokius sprendimus priimt. Duok Dieve,  kad tik daugiau būtų tiriama“, – BNS trečiadienį sakė V. Zimnickas.

Anot jo, Kauno klinikų, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijų tyrimus būtina dar kartą tirti referentinėje laboratorijoje, t.y. Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorijoje, nes laikomasi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų.

REKLAMA

„Tokios yra PSO rekomendacijos. Būtinai turi būti patvirtinama referentinėje laboratorijoje. Mes patys esam referentinė laboratorija, todėl mums mūsų tyrimų tvirtintis kitur nereikėjo“, – aiškino V. Zimnickas.

Pasak jo, tyrimai atliekami laboratorijoje užtrunka nuo 4 iki 6 val. Kiek nuo šiol galės trukti visas procesas vieno tyrimo - nuo jo pradžios ligoninės laboratorijoje iki pertikrinimo nacionalinėje, V. Zimnickas sakė kol kas negalįs pasakyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras ragino taupyti reagentus

Ministras A, Veryga trečiadienį pabrėžė, kad nebus galima tirti po vieną-du mėginius, taupant reagentus.

„Galės startuoti su viena sąlyga. Testai bus pradedami daryti tada, kada bus pilnai užkraunama įranga, kad nebūtų atliekama su pustušte įranga“, – LRT radijui teigė ministras.

Anot jo, reagentų kiekis – ribotas, todėl juos reikia panaudoti maksimaliai.

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, per 10 tūkst. reagentų Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją turėjo pasiekti antradienį, dar 20 tūkst. – kitą savaitę.

REKLAMA

Šiuo metu su įvairiais tiekėjais iš viso susitarta dėl 60 tūkst. reagentų pristatymo.

Ligoninės – pasiruošusios

Klaipėdos universitetinės ligoninės direktorius Vinsas Janušonis teigė, kad reagentus tyrimams jo vadovaujama įstaiga turi jau seniai, tačiau dar nėra raštiško leidimo.

„Reagentus turėjome mes seniai, pasiruošę buvome prieš savaitę, daugiau. Šiandieną kalbant su viceministre ji patikino, kad galime daryti ir šiandieną pradėsime daryti. Raštiško (leidimo – BNS) dar neturime, bet manome, kad šiandien pradedame daryti“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Janušonis.

REKLAMA

Pasak jo, šiuo metu ligoninėje yra 29 asmenys, kuriems įtariamas koronavirusas, šešių jų mėginiai yra išvežti į Vilnių, o likusiuosius ligoninė ruošiasi tirti pati.

Klaipėdos ligoninė vienu metu gali atlikti 48 tyrimus, ligoninė gali atlikti tyrimų 300 pacientų, tačiau daugiau reagentų tikimasi gauti iš Sveikatos apsaugos ministerijos, jų yra užsakiusi ir pati ligoninė.

Atsakymus ligoninė turėtų turėti du ar tris kartus greičiau.

Medikų organizacijos, Klaipėdos bei Kauno merai, opozicinės partijos anksčiau ragino Sveikatos apsaugos ministeriją plėsti tyrimų apimtis, leisti tyrimus atlikti ligoninių laboratorijoms. 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paragino valstybes vykdyti tyrimus dėl kiekvieno įtariamo užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų