Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Šeimininkė Aldona specialiai „Pyragų dienai“ ruošia skanumynus ir tikisi, kad jos spurgos sulauks populiarumo, o surinkti pinigai padės išpildyti „Išsipildymo akcijos“ herojų vaikų svajones.
Dalytis moters šeimoje – įprasta nuo mažens. Tiesa, tada šeima kepė pyragus labiau stokojantiems maisto.
„Mama prieš Vėlines kepdavo baltus pyragus. Žinai, kai krosnis didelė. Paskui supjaustydavo riekelėm ir prie bažnyčių sėdėdavo daug vargšų, mamytė visą laiką išdalindavo“, – prisimena vilnietė Aldona Bartoševičienė.
Močiutės iškeptos spurgos iškeliavo ant TV3 televizijos – „Išsipildymo akcijos“ sumanytojos pyragų stalo, kur puikavosi ir kiti saldėsiai.
Projektą skiria į dvi dalis
Stalas pildėsi įvairiausiais pyragais, o kartu pildėsi ir aukų dėžutės.
„Džiaugiuosi, kad prisidedu, jau pati ir paaukojau, džiaugiuosi, kad yra tokia diena, kai galime skirti lėšų vaikams, išpildyti vaikų svajones“, – dalijasi TV3 darbuotoja Lina Zizirskaitė.
„Vakar kepiau pyragą vienuoliktą valandą vakaro, nes buvo labai smagu prisidėti, kepiau tą patį pyragą kaip ir pernai – pyragą su „Rududu“, – sako TV3 darbuotoja Ugnė Martusevičiūtė.
„Pyragų diena“ – tai „Išsipildymo akcijos“ iniciatyva išplitusi po visą Lietuvą.
„Šiandien tai yra visų žmonių gerumo šventė, nes tai tapo tradicija, kai pyragus jau kepame ne tik mes, televizijos darbuotojai, bet kepa visa Lietuva. Kepa mokyklos, įmonės, įvairiausios įstaigos“, – pasakoja TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.
TV3 generalinė direktorė sako, kad žmonės dažnai šį paramos projektą skiria į dvi dalis – lapkričio mėnesį vykstančią „Pyragų dieną“, o vėliau – į „Išsipildymo akcijos“ paramos koncertą gruodžio pradžioje. Tačiau dirbantiems su „Išsipildymo akcija“ projektas niekuomet nesibaigia.
Vaikų, kuriems galima padėti, darbuotojai ieško visus metus. Vėliau šiems ligoniukams teikiama pagalba, ieškoma geriausių specialistų ir palaikomas bendravimas net ir kelerius metus po to.
Kiek skyrių, tiek pyragų
O štai „Išsipildymo akcijoje“ dvidešimt dvejus metus dalyvaujančio SEB banko vadovė sako kasmet, atsiradus „Pyragų dienai“, pas juos pyragų stalas tik gausėja.
„Kasmet vis daugiau darbuotojų prisijungia ir atneša savo kepinius. Daug kitų kolegų prisijungia ragauti. Labai smagu, kad turime tokią gražią tradiciją – dalintis gerumu ir aukoti mūsų išsipildymo akcijos veikėjams“, – teigia SEB banko vadovė Sonata Gutauskaitė – Bubnelienė.
„Pyrago pirkimas – tai yra simbolika iš tikrųjų. Tai yra aukojimas geram tikslui. Dėl to jaučiuosi ypatingai gerai“, – tikina SEB banko darbuotoja Vilija Nausėdaitė.
Didžiulė eilė prie pyragų rikiuojasi ir prie aukojimo vietų. Žmonės sako, kad šiandien ragaujami pyragai yra ypatingi:
„Man pati ta šventė – „Pyragų diena“ – reiškia tokią bendrystę, susitelkimą. Kažkas kepa pyragus, kažkas ateina jais vaišintis ir, svarbiausia, po to visi galim paaukoti tiems, kam labiausiai reikia tų pinigų. Man yra toks apie gerumą, apie šviesą“, – sako Sigita Strockytė Varnė.
O Panevėžio ligoninėje ant stalų nugulė net 24 pyragai, lygiai tiek, kiek yra ligoninėje skyrių.
„Nustebino, kaip kolegos nori dalyvauti tokiuose renginiuose, kas yra ne kažkokiu įsakymu įsakyta, kad tą turi padaryt, o tai yra tavo iniciatyva, tavo įsitraukimas į tą bendruomeniškumą“, – dalijasi Panevėžio ligoninės vadovas Mindaugas Vaitkus.
Darbavosi ir mažiausieji
Gerumas ir šviesa per „Pyragų dieną“ įkvėpė ir mažiausius. Pasiraotoję rankoves nuo ankstaus ryto mažieji Riešės vaikų darželio „Vaikų dvarelis“ auklėtiniai maišė pyragus. Ir jau žino, kam aukos už savo keksiukus surinktas lėšas.
„Sergantiems vaikams, sergantiems vaikams“, – kalba vaikai.
Jau dešimt metų „Pyragų dieną“ švenčiantis vaikų darželis sako – kasmet tėvų dosnumas išties juntamas. „Išsipildymo akcijai“ už vaikų keptus keksiukus ar kitokius pyragus mažųjų gimdytojai suaukoja nuo trijų iki penkių šimtų eurų.
„Isšispildymo akcijos", gyvuojančios jau dvidešimt antrus metus, iniciatyvą „Pyragų diena“ mini jau penkioliktą kartą. Gerumo projektas „Išsipildymo akcija“ per visus gyvavimo metus padėjo net keturiems šimtams sunkiai sergančių ligoniukų, prisidėjo prie daugiau nei dviejų šimtų globos įstaigose gyvenančių vaikų svajonių išsipildymo.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.