Šalyje atlikti 8926 molekuliniai (PGR) ir 2966 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 565,2 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 5,8 proc.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 265 tūkst. 536 žmonės.
Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 239 tūkst. 915 asmenys, deklaruoti pasveikusieji 192 tūkst. 631. Statistiškai šiuo metu serga 16 tūkst. 303 asmenys, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 63 tūkst. 587.
Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.
Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.
Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4103 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8292 mirtys.
Švelnėjimas turintiems imunitetą
Nuo balandžio 22 dienos asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galės susitikti grupėse iki 10 asmenų.
Imunitetą turinčiais asmenimis laikomi tie, kurie persirgo COVID-19 ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenys, paskiepyti nuo COVID-19.
Jiems bus leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Bus leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.
Taip pat jie galės dalyvauti ekskursijose, būti transporte ir viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus ir rengti asmenines šventes.
Taip pat asmenines šventes bus leidžiama rengti viešose ir privačiose uždarose erdvėse, tačiau jose galės dalyvauti tik viena šeima ar vienas namų ūkis, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų. Atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų.
Covid-19 galimybių pasas: vardija, ką galėtų veikti persirgę, pasiskiepiję ar testuoti:
Prekyba – išskyrus savaitgaliais
Nuo balandžio 19 dienos leidžiama veikti parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose bei visoms kitoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, išskyrus esančias turgavietėse.
Tiesa, parduotuvės prekybos centruose galės veikti tik darbo dienomis. Savaitgaliais veiks tik maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.
Prekybos vietose turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.
Prekybos centruose vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius turės būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.
Nuo gegužės 3 dienos galės veikti visos parduotuvėms, įskaitant ir esančios prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.
Daugiau apie karantino atlaisvinimus skaitykite čia.