19 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą 176 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 1225 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomas 1558 COVID-19 sergantys pacientai – keliomis dešimtimis daugiau nei prieš parą, 136 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 4 tūkst. molekulinių (PGR) ir 2,9 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar sumažėjo ir siekia 996,1 atvejo – jis mažėja daugiau nei dvi savaites. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis sumažėjo iki 10 procentų.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 101 žmogus – keliolika mažiau, nei prieš parą.
74 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1306 žmonėms.
Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po septynis vyresnius nei 80-ies ir 70-ies metų žmones. Po du žmones priklausė 60–69 ir 90–99 metų grupėms. Dar vienam mirusiajam buvo daugiau nei 100, kitam – per 50 metų.
Pilnai paskiepyti buvo keturi iš jų: jie priklausė 60–69, 80–89 ir 100–109 metų grupėms.
Iš 6,5 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 439. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 12,4 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1,85 mln. žmonių, tik pilnai vakcinuota – 1,56 mln., dar 204 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 1 tūkst. žmonių.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 66,3 proc. gyventojų. Ši dalis per parą nepakito.
Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – beveik trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyti 69,4 procento.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,57 mln. vakcinos dozių, skiepyti sunaudota 3,57 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 2 mln. dozių.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 456 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga apie 22,2 tūkst. – keliais šimtais daugiau, nei prieš parą.
Paveiktų šalių sąraše žaliojoje zonoje nelieka nei vienos valstybės
Koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąraše žaliojoje zonoje nuo pirmadienio nelieko nei vienos valstybės, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Nuo pirmadienio į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės, Gran Kanarijos, Madeiros ir Reunjono salos. Maltai pasislinkus į geltoną zoną, žalioje zonoje nebelieka nei vienos valstybės.
Kaip pranešė SAM, kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus.
Atvykstantieji iš geltonos zonos privalo atlikti tyrimą prieš kelionę ir 3–5 dieną po atvykimo jį pakaroti, tačiau jiems neprivaloma 10 dienų izoliacija. Keliautojams, atvykstantiems iš žalios zonos, privaloma tik užpildyti NVSC anketą (kaip ir atvykstantiems iš raudonos ir geltonosios zonos) bei atlikti COVID-19 tyrimą prieš kelionę.
Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį.
Harvardo tyrimas parodė, kad skiepijimas pablogina situaciją, kiek tai susiję su susirgimų skaičiais. Šis naujas Vokietijos tyrimas rodo, kad kuo daugiau skiepijama, tuo daugiau žmonių miršta.
Rezultatai kelia nerimą. Analizės santraukoje teigiama:
Mirtingumo perviršis nustatytas visose 16 šalių. COVID mirčių skaičius, apie kurį RKI pranešė nagrinėjamuoju laikotarpiu, nuosekliai sudaro tik palyginti nedidelę mirtingumo pertekliaus dalį ir visų pirma negali paaiškinti kritinės problemos:
Kuo didesnis skiepijimo lygis, tuo didesnis mirtingumo perviršis.
Tiesioginis paaiškinimas yra toks:
Visiškas skiepijimas padidina mirties tikimybę.
reitschuster. de/post/bundeslaender-mit-hoher-impfquote-haben-hoechste-uebersterblichkeit/