Šeši mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą 1931 žmogus paskiepytas pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyta 19 tūkst. 790 žmonių.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1269 COVID-19 sergantys pacientai – beveik tiek pat, kiek buvo prieš parą, 121 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta per 13,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 5,3 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų nežymiai sumažėjo ir siekia 835,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat sumažėjo ir siekia 11,5 procento.
Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 488 tūkst. gyventojų, o nuo jos mirė per 6,9 tūkst. žmonių.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 126 žmonės – beveik tiek pat, kiek buvo prieš parą.
78 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1058 žmonėms.
Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po du vyresnius nei 70-ies ir 40-ies metų žmones. Po vieną mirusįjį priklausė 100–109, 90–99, 60–69 ir 30–39 metų grupėms.
Pilnai paskiepyti buvo du iš jų: jie priklausė 60–69 ir 30–39 metų grupėms.
Iš 6,9 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 534. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama per 13,1 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta beveik 1,89 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota – 1,39 mln. gyventojų, dar 415 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 16 tūkst. žmonių.
Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančią dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 67,5 proc. gyventojų.
Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 70,4 procento.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 5,88 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 3,84 mln. dozių.
Šiuo metu koronavirusu tebeserga apie 19 tūkst. žmonių.
Visa tai yra įteisinta ministro A. Dulkio įsakymu, tiksli citata: "jas į Lietuvos Respubliką galima įvežti pakuotėmis, neturinčiomis dvimačio brūkšninio kodo, kuriame užkoduotas unikalus identifikatorius, ir unikalaus identifikatoriaus duomenų žmogui perskaitoma forma".
e-seimas. lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.301861/asr
Suprantate, kur čia šuo pakastas? Šiuo kodu ženklinami vaistiniai preparatai ir ne tik, bet kuris saldainių pakelis turi tokį kodą. Kad galėtum atsekti, kur, kada produktas pagamintas, kokia jo sudėtis ir pan.
Į Lietuvą įvežamos vakcinos tokiu kodu nežymimos... Visiškai.
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas sako, kad žymėjimo buvo atsisakyta gamintojų prašymu, kad pavyktų greičiau patiekti vakcinas. Tarkim... Gal pradžioje vakcinų ir trūko. O dabar? Vakcinų turime nors vežimu vežk, bet jos niekaip nepaženklintos. Ir apskritai - iš kur mums žinoti, kad ten vakcinos ir kokios jos kokybės?
Kitas svarbus momentas - visai neseniai Lietuvoje buvo pratęstas vakcinų galiojimo laikas. Jos visos galiojo 6 mėnesius, o dabar - jau 9! Bingo! Jei taip galėtume pratęsti bet kurio vaisto galiojimą, tai farmacijos įmonės tikrai nesupyktų. Kur jau ten :)
Ir pabaigai. Paklausykite visuomeniškos mamos pokalbio su Prezidento patarėja Irena Segalovičiene, kuri labai nustemba išgirdusi šiuos faktus!
Tai Prezidentas apie nežymėtas vakcinas žino ar nežino?