• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Naujienoms apie karą Ukrainoje tampant kasdienybe, ir parama jai turi būti įkasdieninta“, - sako Ieva Nomeika, kartu su broliu suvienijusi jėgas ir sukūrusi paramos Ukrainai programėlę, skirtą el. parduotuvėms.

Naujienoms apie karą Ukrainoje tampant kasdienybe, ir parama jai turi būti įkasdieninta“, - sako Ieva Nomeika, kartu su broliu suvienijusi jėgas ir sukūrusi paramos Ukrainai programėlę, skirtą el. parduotuvėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos gali pasirinkti – arba paramai skirti dalį savo apyvartos, arba kviesti pirkėjus greitai ir paprastai paaukoti Ukrainai apsiperkant internetu. Visos per programėlę suaukotos lėšos bus skiriamos paramos fondams.

REKLAMA

Programėlės „Bucha.app“ autoriai – I. Nomeika su broliu Agniu Stelingiu – pasakoja, kad idėja gimė ieškant, kaip pagelbėti karo niokojamai šaliai.

„Kai kurie verslai kepė bandeles, pardavinėjo paveikslus, marškinėlius, o surinktas lėšas aukojo Ukrainai. Karantino metu labai išaugo elektroninė prekyba, bet pradėję ieškoti įrankio, kuris ją sujungtų su pagalba Ukrainai, neradome. Tad nutarėme panaudoti žinias, kurias sukaupėme kurdami IT ir el. prekybos projektus, ir sukūrėme programėlę, kuri leidžia el. parduotuvėms remti Ukrainą – arba pačioms skirti lėšų nuo apyvartos, arba kviesti pirkėjus paaukoti”, - apie programėlės atsiradimą pasakoja I. Nomeika.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pasakoja, kad naujienoms apie karą tampant kasdienybe, norėjosi sukurti patogų įrankį, galintį „įkasdieninti“ ir paramą.

„Pirkimas internetu mums visiems jau įprastas procesas. Esame tikri, kad tokiu įprastu turi tapti ir aukojimas nuo karo nukentėjusiems. Kol kas orientuojamės į mažesnius verslus, kuriuos kviečiame įsidiegti šį įskiepį, nes tikime, kad net ir smulkūs verslai gali tapti herojais. Tačiau turime minčių ir plėstis“, - sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Programėlė kol kas veikia „Shopify” platforma besinaudojančiose parduotuvėse. Visi per programėlę surinkti pinigai yra skiriami „Blue and Yellow“ bei „Pagalbos sparnas“ organizacijoms.

Šios paramos fondai ukrainiečiams padeda nuo 2014-ųjų, kai prasidėjo Rusijos karių išpuoliai. Jono Ohmano įkurta „Mėlyna ir geltona“ koncentruojasi į karinę pagalbą, kuri keliauja tiesiai į frontą kariams. „Pagalbos sparnas“ suteikia ukrainiečiams humanitarinę pagalbą bei į Lietuvą atveža ukrainiečius vaikus, kurie kariniame konflikte neteko tėvų.

REKLAMA

Užtikrina skaidrumą

Programėlė sukurta taip, kad patogiai ja naudotis galėtų ir verslai, ir internetu apsiperkantys pirkėjai. Verslui, besinaudojančiam programėle, nereikia mokėti prisijungimo, naudojimosi ar jokio kito mokesčio – kiekvienas pirkėjų paaukotas centas keliaus pelno nesiekiančioms organizacijoms, o skaidrumo užtikrinimui  pateikiamos lėšų panaudojimo ataskaitos.

REKLAMA

Norint pradėti naudotis šia paslauga tereikia užregistruoti savo verslą bei pasirinkti, kokiu būdu ir kokias sumas klientas galės aukoti. Pirkėjas gali pridėti prie pirkinių krepšelio pasirinktą sumą pinigų, paaukoti pasirinktą procentą nuo viso pirkinio vertės arba kiekvieną kartą apsipirkdamas aukoti fiksuotą sumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslai, programėlės kūrėjai bei prie jos veikimo prisidedantys žmonės dirba neatlygintinai. „Bucha.app“ sukurta taip, kad paaukotą sumą galima matyti, tačiau ją patvirtinus, pinigai iškart persiunčiami į specialią sąskaitą pelno nesiekiančioms organizacijoms, tiesiogiai dirbančioms su ukrainiečiais.

REKLAMA

Ragina įkasdieninti paramą

Ir pirkėjas, ir pardavėjas gali matyti, kokią sumą aukoja per „Bucha.app“. Už surinktas lėšas bus perkamos šarvuotos liemenės, šalmai, kariniai drabužiai, amunicija, transporto priemonės, medicinos reikmenys ir viskas, ko labiausiai reikia Ukrainos kariams.

Programėlės kūrėja pažymi, kad jos pavadinimas buvo išrinktas pasirodžius informacijai apie karo nusikaltimus Bučos mieste, kur rusų kariai žudė ir prievartavo beginklius civilius ukrainiečius.

REKLAMA

„Negalime eiti į fronto liniją, bet galime pasipriešinti žiaurumams siųsdami finansinę paramą. Tai turėtų tapti mūsų kasdienybe – net ir maža kiekvieno paaukota suma mums susivienijus gali tapti didele pagalba. Lietuvoje tai jau matėme. „Bucha.app“ skirta tiems verslams ir jų klientams, kurie supranta kad aukoti reikia nuolat, kad karas niekur nedingo. Ukrainos žmonėms pagalbos reikia dabar ir mes ją galime suteikti“, – sako I. Nomeika.

„Bucha.app“ atsisiųsti galima el. prekybos platformoje „Shopify“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų