Į Lietuvą iš Kopenhagos, kur ir vyko turnyras, grįžęs čempionas norėtų, kad Lietuvoje e. sportas dar labiau išpopuliarėtų. Pasakoja, kad norint laimėti aukščiausios klasės turnyrus, reikia paaukoti ne vieną tūkstantį valandų.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Vilniaus oro uoste kelios dešimtys sirgalių triukšmingai pasitiko Justiną Lekavičių, kuris kartu su ukrainiečių komanda „NAVI“ triumfavo kompiuterinio žaidimo „Counter-strike 2“ pasaulio čempionate Kopenhagoje.
„Tikrai nesitikėjau tokios palydos, tokio pasitikimo. Sunku patikėti. Dar reiktų grįžti namo, atsisėsti ir leisti visam šitam momentui įeiti į vidų“, – sako „NAVI“ komandos narys Justinas Lekavičius.
Laimėjo pusę milijono dolerių
„Counter-strike“ yra gerai žinomas šaudymo žaidimas, kurio pirmoji versija atsirado dar 1999 m. Turnyro metu žaidžiama penki prieš penkis. Finale Justino komandai varžovus „Faze clan“ teko įveikti 2 kartus, laimėti dviejuose žemėlapiuose iš trijų.
Pats Justinas tapo naudingiausiu turnyro žaidėju. 24-erių metų lietuvis ne tik laimėjo šią taurę, bet ir kartu su komanda pasidalijo pusės milijono dolerių vertės prizą. Justinas čempiono titulą iškovojo Velykų sekmadienį.
„Tai beprotiška. Prieš dvi savaites skaičiau komentarus, kad niekada gyvenime nieko nepasieksiu, o dabar esu čempionas. Tai kas dabar kalba?“ – džiaugiasi nugalėtojas.
Savimi didžiuojasi ne tik pats Justinas, bet ir jaunuolio artimieji.
„Žiūrėjom per Velykas, tai net verkėme visi iš laimės“, – sako Justino sesuo Miglė.
„Jau pernai tikėjome, sveikinome jį, kai Paryžiuje. Nepapuolė, aišku, į finalą, bet jau netoli buvo. Sakau, Justinai, nenusimink, ne veltui, kiti metai yra. Šie metai ir buvo lemtingi“, – kalba Justino mama Neringa.
Pirmasis tokį titulą iškovojęs lietuvis
Justino kelionė nebuvo lengva. Čempionato pradžioje nepavyko išvengti pralaimėjimų, tačiau įsibėgėjus atkrintamosioms varžyboms, „NAVI“ komanda pademonstravo geriausią formą. Justinas – pirmasis lietuvis, kuris iškovojo tokio lygio titulą.
„Ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir finale jautėmės visada kontrolėje, apart finalinio žaidimo antrame žemėlapyje, bet šiaip viskas buvo sklandžiai“, – sako „NAVI“ komandos narys Justinas Lekavičius.
Bandymų iškovoti titulą buvo ir anksčiau, tačiau nesėkmingų.
„Čia yra visiškai analogų neturintis atvejis, dėl to, kad pirmą kartą lietuvis tapo pasaulio čempionu „Counter Strike“ žaidime. Yra keletas kitų lietuvių, kurie žaidė, kurie bandė, kurie stengėsi, bet jie tokių gerų rezultatų nepasiekė“, – pasakoja tinklalaidės „Žaidimų Balsas“ vedėjas Rokas Lukošaitis.
Lietuviai stebėjo gyvai
„Counter-strike 2“ Kopenhagos čempionato kovų įrašus internete žmonės jau peržiūrėjo milijonus kartų. Vien tiesioginę finalo transliaciją internetu vienu metu stebėjo beveik 2 milijonai gerbėjų, neskaičiuojat tūkstančių, kurie čempionatą žiūrėjo gyvai arenoje:
„Matėsi, kad dirba vyrai, juda. Reikėjo tuo įsitikinti, nuvažiuoti gyvai, nes ten emocijos vau.“
„Su savo draugu mes kiekvieną žaidimą nemiegam, sėdim, žiūrim, skanduojam. Tiesiog, kad ir be miego, bet pamatom kaip Justinas ištaško visus.“
Kad e. sportas populiarėtų nori ir pats nugalėtojas.
„Man labai būtų džiugu, kad šis e sportas sklistų po visą Lietuvą, kad ir suaugęs žmogus galėtų pažiūrėti į tai, o kaip faina, konkuruoja su kitais žaidėjais. Kad nežiūrėtų į tai kaip į laisvalaikį“, – tikisi J. Lekavičius.
Lietuvoje turnyrai nevyksta
Elektroninis sportas arba trumpiau – e. sportas – apima ne vieną kompiuterinį žaidimą, kuriuose žmonės varžosi tarpusavyje. Lietuva turi ir daugiau talentingų žaidėjų, trenerių.
„Neseniai, ką tik, vyko „League of Legends“ Prancūzijos regioninės lygos finalai, kur mes irgi turėjome lietuvį žaidžiantį ir jis laimėjo. Tai čia irgi toks vienas iš rimtesnių pasiekimų“, – pasakoja e. sporto renginių organizatorius Algirdas Gricius.
Pagrindinių turnyrų priziniai fondai gali siekti nuo vieno iki dešimčių milijonų dolerių. Tiesa, Lietuvoje tokio masto turnyrai nevyksta.
„Tikrai mes turime ir gerų pavyzdžių, kada Lenkijoje mūsų kaimyninėje vyksta „Counter strike“ turnyrai, kurie taip pat turi prizinius fondus, kurie siekia netgi viena milijoną dolerių“, – sako R. Lukošaitis.
„Lietuvoje šiaip mums trūksta tokio palaikymo gal aukštesniu lygmeniu, politiniu lygmeniu, nes trūksta ir pačių iniciatyvų ir, galbūt, net finansavimo galimybių“, – pasakoja A. Gricius.
Treniravosi 20 000 valandų
Čempionu tapęs Justinas neslepia, kad tapti profesionalu nelengva. Prieš turnyrą treniravosi ne vieną valandą.
„Nuo 12 iki 14 valandų per dieną, kitos valandos paliktos, kad neišprotėčiau, o šiaip gyvenime praleidau... Ties 20 000 valanda žaidžiu. Tokie dalykai neateina paprastai kaip norėtum, turi visada žaisti su idėja, kad nori tobulėti, nori augti. Turi augti ne tik kaip žaidėjas, bet ir žmogus“, – teigia „NAVI“ komandos narys Justinas.
Justinas ir visa „NAVI“ komanda sustoti nežada. Artimiausiomis savaitėmis planuoja toliau treniruotis ir žada iškovoti dar ne vieną titulą.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje.