Vilnietis Darius į vieną iš turistinių prekių parduotuvių atėjo pirkti dujų balionėlio. Darius sako, kad vykstančių Ukrainoje neramumų akivaizdoje taip ruošiasi bet kokiam scenarijui: „Pasiruošimui, jeigu ką, prireiks ar neprireiks, jeigu ką tai panaudosiu vasarą, ir tiek. <…> Jeigu reikėtų bėgti, slėptis, ar kažką, kad būtų pasirūpinta ir šeima ir savimi.“
Bet kokiam scenarijui ruošiasi ir Ula. Rodo nusipirktą kelioninį krepšį: „Įsigijau pirmiausia žygiams, bet kadangi yra dabar tokie neramūs laikai, gal pravers ir šiaip."
Ji sako, kad jau turi ir miegmaišius, ir palapines, ir visą kitą, ko reikia.
Kelioninių prekių prekeiviai sako, kad nuo pat pirmos karo Ukrainoje dienos pardavimai išaugo kartais. Žmonės nuo prekystalių ėmė šluote šluoti prekes, kurių galėtų prireikti skubiai evakuojantis – miegmaišius, palapines, žygio aprangą ir batus, dujų balionėlius.
„Montis Magia“ atstovė Vilma Tūbutytė pasakoja: „Kuprines labai perka, tarsi ir žygiams, bet visi pamini faktą, kad reikia ruoštis. Nes visą laiką klausiam žmogaus, kam perka, kad žinotume, ką pasiūlyti, tai dabar visi neturi tikslaus kam, arba pasako, kad reikia ruoštis, klausia kur miegmaišis tvirtinasi, kad turėtų detales.“
„Pigu.lt“ atstovas Nerijus Mikalajūnas vardija: „Savaime suprantama, jaučia nerimą, ir tas nerimas atsispindi ir tam tikrose prekėse, kurias jie norėtų įsigyti. Matom ir žibintuvėlių pirkimų daugiau, ir kanistrų didelių, miegmaišių, ir panašiai."
Vienoje kelioninių prekių parduotuvėje dalį prekių jau tiesiog iššlavė.
„Lukla“ atstovas Vytautas Rudzevičius sako: „Pagal tai, kaip tokiu sezonu perka paprastai žmonės, kaip minimum dvigubai išaugo pardavimai, tų pačių maistinių dujų, tai jau dujų pradedam trukti, degiklių irgi sparčiai mažėja, su kuriais galima gaminti valgyt, miegmaišių vis dažniau žiūrisi, kuprinių, ypatingai tamsių, maskuojančių spalvų."
Žmonės perka ir sausą kelioninį maistą, kurį ruošiant tereikia užpilti karštu vandeniu. Ruošdamiesi galimiems neramumams lietuviai graibsto ir nešiojamus įkroviklius, vadinamuosius powerbank’us. Viename elektronikos parduotuvių tinkle jų per kelias dienas neliko nė kvapo.
„Pirmom dienom konflikto stebėjom iš klientų pusės didelį susidomėjimą išoriniais maitinimo šaltiniais, radijo stotelėm, per tas pirmas dienas visos mūsų parduotuvės, visas asortimentas buvo išpirktas", – sako „Lemona elektronics“ atstovas Ignas Staškevičius.
Parduotuvės atstovas sako, kad išaugo ir žmonių susidomėjimas rezervinio maitinimo prietaisais, žibintuvėliais, lemputėmis, taip pat saulės energija įkraunamais elementais.