• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį virtualiame renginyje atidarytas naujas „Thermo Fisher Scientific“ gamybos pastatas. Teigiama, kad naujajame pastate bus gaminami komponentai, reikalingi Covid-19 vakcinos gamybai.

18

Penktadienį virtualiame renginyje atidarytas naujas „Thermo Fisher Scientific“ gamybos pastatas. Teigiama, kad naujajame pastate bus gaminami komponentai, reikalingi Covid-19 vakcinos gamybai.

REKLAMA

Naujosios patalpos pavadintos Andriaus Sniadeckio – Vilniaus universiteto profesoriaus, mediko, biologo ir pirmojo biochemijos vadovėlio autoriaus, vardu.

Per 3,5 mėnesio pastatytos patalpos, kuriose bus gaminami mRNR tipo vakcinų komponentai. Prezidentą Gitaną Nausėdą džiugina, kad vėliau vakcinos su Lietuvoje gamintais komponentais grįš ir jomis galima bus skiepyti gyventojus.

„Thermo Fisher Scientific“ gamykla bendradarbiauja su dauguma farmacijos įmonių gaminančių vakciną nuo Covid-19.

Virtualiame renginyje dalyvavusi Premjerė Ingrida Šimonytė išreiškė viltį, kad reagentų gamyba priartins visus prie pandemijos pabaigos: „Naujausiais moksliniais pasiekimais grįstas gamybos procesas, padidėję reagentų gamybos tempai, o taip pat vakcinų gamybos proceso paspartinimas leis mums tikėtis, kad greičiau visi susidorosime su dabar kylančiais iššūkiais.“

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje įsikūrusi bendrovė „Thermo Fisher Scientific“ dar pernai kovą pradėjo gaminti ir tiekti komponentus koronaviruso testams, o dabar tiesiogiai dalyvauja ir vakcinos nuo COVID-19 gamybos grandinėje. (...) Naujas padalinys leis dar labiau išplėsti reagentų gamybą ir tiekimą bendrovėms, gaminančioms naujo tipo vakcinas, grįstas RNR technologija“, –  kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA

Gamyba paprastesnė nei įprastų vakcinų

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė paaiškino, kad mRNR tipo vakcinas galima gaminti paprasčiau, nei tradicines vakcinas. Nereikalingas pats virusas, o tik jo genetinė seka. Taip pat šios technologijos vakcinos pasižymi didesniu veiksmingumu.

„Jei nusikeltume metais atgal, kai tik pamatėme kylančias grėsmes, jau tuomet buvo kalbama, kad tik skiepai mus išgelbės. Buvo sakoma, kad prireiks bent pusantrų metų, kol mus pasieks vakcinos. Šiandien matome, kad neprireikė nė metų ir šiuo metu visi dirbame tam, kad būtų įgyvendintas visuotinis skiepijimas. Tai, kad esame žymiai greitesni ir efektyvesni, yra nuostabu. Šiandien žmonija yra stipresnė, todėl sveikinu mokslininkus už tai, kad einame į priekį. Tai yra atsakas tiems, kurie teigia, kad progresas nevyksta“,– mokslo pažangą įvardijo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius

„Thermo Fisher Scientific Baltics“ pernai pavasarį pradėjo gaminti reagentus COVID-19 testams.

Naujame pastate sukurta beveik 150 naujų darbo vietų. Įmonėje iš viso dirba 1,3 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų