Apie tai „Grinda“ paskelbė savo „Facebook“ puslapyje.
Anot įmonės, pirmadienį daugiausia nuostolių Vilniuje buvo susiję su stipraus vėjo išlaužytais medžiais. Užfiksuota daugiau nei 400 incidentų (neskaičiuojant atvejų, kai „Grinda“ pakartotinai vyko į tą pačią vietą).
Audros padarinius darbo metu (iki 18 val.) likvidavo 10 ekipažų, nuo 18 iki 22 val. – 7 ekipažai.
„Šiandien nuo 5 val. ryto dirba 8 ekipažai, jiems perduota apie 90 incidentų
Per parą išsprendėme daugiau nei 250 incidentų
Pagrindinis „Grindos“ prioritetas – pašalinti eismui mieste trukdančias kliūtis; ant mašinų užkritusius medžius šalina ne Grinda, o ugniagesiai-gelbėtojai su tam pritaikyta įranga. Nuo gatvių, šaligatvių patrauktas išlaužas toliau tvarko „Stebulė“
Daugiausia incidentų fiksuota šiaurinėje Vilniaus dalyje – Baltupiai, Jeruzalė, Balsiai, Gulbinai ir Gulbinėliai, Pagubė ir Bireliai, Antakalnis, Rokantiškės, Saulėtekis...
Beje, būta ir stipraus lietaus:
Žirmūnų paplūdimyje įrengtas mūsų kritulmatis per parą užfiksavo ~59,93 mm kritulių. Mums patiems smalsu, ką būtų parodęs Žaliųjų ežerų gelbėjimo stotyje įrengtas kritulmatis – bet dėl nutraukto elektros tiekimo šios informacijos, deja, neturime.
Stiprus lietus gerokai paplovė Vilniaus paplūdimių smėlį – vertiname nuostolius, tikėtina, kad kai kur reikės smėlio papildymo.
Stipraus vėjo ir lietaus nuplėšti lapai ir smulkesnės šakos apsunkino lietaus nuotekų surinkimą; su gatvių užtvindymo prevencija dirbo dar 6 Grindos ekipažai.
Kai kur paplautas kelkraščių gruntas ir miesto augalus saugantis mulčas.
Reikia pažymėti, kad per pastaruosius kelerius metus atlikti lietaus nuotekų infrastruktūros tvarkymo darbai parodė, kaip jie buvo reikalingi:
Su didžiuliais nuotekų srautais puikiai susitvarkė tiek Geležinio Vilko g. žemumos (ties sankryža su Žalgirio g. ir po Konstitucijos žiedu), tiek T. Narbuto g. žemuma.
Šeškinės lietaus parko kaupykla puikiai atliko savo užduotį, tarsi buferis laikinai sulaikydama lietaus nuotekų srautus; Karoliniškių valymo įrenginių kaupykla taip pat nuėmė didelį galvos skausmą Gudelių gyventojams.
Tunelio ir viadukų siurblinės taip pat gerai susitvarkė su padidintu nuotekų srautu.
Apibendrinant – jau padarytas didelis darbas suvaldant sudėtingiausią situaciją, tačiau laukia dar labai daug užduočių: tiek su išvartų šalinimu, tiek su gatvių valymu, tiek su lietaus išplovų likvidavimu.
Pastebėję pavojų eismui keliančias situacijas (medžiai, šakos ant važiuojamosios gatvės dalies, šaligatvių ar dviračių takų; išplovos ties šuliniais; išplautos avarinės duobės) praneškite tel. 1355, el paštu [email protected] ar per programėlę „Tvarkau miestą“, – rašoma įraše.
Ugniagesiai 900 kartų vyko šalinti stichijos padarinių, be elektros – 106 tūkst. vartotojų
Praėjusią parą ugniagesiai gelbėtojai 900 kartų vyko šalinti nuo sekmadienio vakarą šalyje siautusio vėjo ir lietaus padarinių. Elektros tiekimo dar neturi 106 tūkst. vartotojų.
„Visą parą mūsų pajėgos vyko šalinti nuvirtusių medžių, to, kas buvo privartyta per vakar dieną“, – antradienį BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Konradas Liekis.
„Dabar turime per 900 išvažiavimų. Nuo pirmadienio 6 val. iki antradienio 6 valandos“, – pranešė jis.
Anot K. Liekio, daugiausia iškvietimų būta centrinėje Lietuvos dalyje – Šiauliuose, Panevėžyje, Kauno regione.
Ugniagesiai gelbėtojai dažniausiai vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies, pastatų, automobilių užvirtusių medžių.
Pirmadienį pranešta, kad vėjo nulaužtam medžiui Vilniuje, Grigiškėse, užgriuvus ant moters, ši žuvo.
„Daugiau pranešimų, kad būtų vienaip ar kitaip nukentėję žmonės, mes negavome“, – teigė PAGD atstovas.
Pasak jo, nulaužti medžiai gadino pastatus, automobilius.
K. Liekio teigimu, pirmadienio rytą naujų iškvietimų jau nesulaukta.
„Jau kaip ir nebeturime aktyvių kortelių, pranešimų daugiau nepasipildė. Nebent žmonės dabar pradės važiuoti į darbus ir kas nors dar išlįs“, – tvirtino jis.
„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl audros pirmadienio rytą, apie 7.30 val., elektros tiekimas dar nebuvo atkurtas 106 tūkst. vartotojų.
Kaip LRT radijui antradienį sakė bendrovė ESO atstovė Rasa Juodkienė, daugiausia elektros neturi vartotojai Vilniaus regione.
„Sudėtinga situacija išlieka Vilniaus regione. Čia daugiausia sutrikimų fiksuojame ir daugiausia linijos pažeistos“, – teigė ji.
Pasak ESO atstovės, per naktį pavyko elektros tiekimą atstatyti 20–30 tūkst. vartotojų.
„Dabar savo dėmesį esam sukoncentravę į labiausiai urbanizuotas vietoves, kur vienu metu galima atstatyti daug vartotojų elektros tiekimą, kol prisibrausime į vienkiemius, teks palaukti“, – tvirtino R. Juodkienė.
ESO taip pat nurodė, kad Vilniaus regionas, kur užfiksuota virš 1,5 tūkst. elektros tinklo pažeidimų, elektros tiekimas buvo sutrikdytas daugiau kaip 80 tūkst. vartotojų.
Kaip nurodė ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Justinas Petkus, dar daug vartotojų elektros neturi Kauno ir Šiaulių regionuose.
„Didelis dėmesys skiriamas šalinant audros padarinius tose linijose, prie kurių prijungta kritinė infrastruktūra – vandentiekis, šilumos tinklai, mobilusis ryšys“, – pranešime teigė jis.
Dėl smarkaus lietaus pirmadienio vakarą Gedimino kalno pietiniame šlaite Vilniuje įvyko nuošliauža. Jį prižiūrinčio Lietuvos nacionalinio muziejaus duomenimis, dėl šios nuošliaužos grėsmės kalno stabilumui nekyla.
Nušliaužė ir Papilės II piliakalnio Akmenės rajone šlaitai.
Dėl audros padarytos žalos kai kurios savivaldybės žada skelbti ekstremalią situaciją.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penkiose Lietuvos savivaldybėse – Šiauliuose, Joniškyje, Mažeikiuose, Telšiuose ir Šilalės rajone, Laukuvoje, – pirmadienį fiksuotos katastrofinės liūtys, daugelyje vietovių – stichiniai lietūs. Vėjo gūsiai vietomis buvo sustiprėję iki 31 metro per sekundę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!