• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministrų kabinetas pritarė įsigyti 1,24 mln. „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriamų vakcinų nuo Covid-19 dozių. Pirminiai šių vakcinų bandymų rezultatai rodo, kad jų efektyvumas siekia 90 proc.

Ministrų kabinetas pritarė įsigyti 1,24 mln. „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriamų vakcinų nuo Covid-19 dozių. Pirminiai šių vakcinų bandymų rezultatai rodo, kad jų efektyvumas siekia 90 proc.

REKLAMA

Jeigu rodiklis pasitvirtins, tai bus daug geresni skaičiai, nei daugelis prognozavo ir tikėjosi.

„Siekiant užtikrinti visuomenės saugą nuo užsikrėtimo, siūlome pritarti jau ketvirtosios vakcinos nuo Covid-19 įsigijimui“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Europos Komisija praėjusią savaitę jau sudarė išankstinę sutartį su šiomis bendrovėmis dėl 200 mln. vakcinos dozių įsigijimo. Dar 100 mln. dozių sutarta rezervuoti. Europos Sąjungos šalys tam turi pritarti atskirai.

Vakcinos nuo koronaviruso efektyvumas turėtų siekti bent jau 50 proc., kad ją būtų galima registruoti naudojimui rinkoje. Tikslas tuomet būtų, kad bent pusė tų, kurie ją gaus, įgytų imunitetą, taip užkardant viruso plitimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas „Pfizer“ vakcinos tyrimas dar tęsiamas ir skaičius gali kažkiek kisti. Trečiojoje „Pfizer“ vakcinos kūrimo fazėje dalyvavo daugiau nei 43 tūkst. žmonių. Bendrovės teigimu, duomenys dar bus apdorojami iki trečiosios lapkričio savaitės pabaigos. 

REKLAMA

Tuomet jie bus perduoti vertintojams. Jeigu viskas vyks taip, kaip suplanuota, pirmosios vakcinų dozės šalis, kurios yra pasirašiusios su „Pfizer“ sutartis, pasieks jau metų pabaigoje.

Portalas tv3.lt kiek anksčiau jau rašė, kad minėtajai vakcinai laikyti šalys turi užtikrinti ypatingas sąlygas.

Susitarė ir su kitais gamintojais

Lietuva jau anksčiau yra priėmusi sprendimą iš farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių, iš „Janssen Pharmaceutica NV“ – 1,24 mln. dozių, tačiau šį kiekį norima sumažinti iki 700 tūkst., o iš „Sanofi“ ir GSK – 1,5 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių.

REKLAMA
REKLAMA

Be kita ko, Ministrų kabinetas taip pat yra nusprendęs, kad Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvaus įsigyjant visas kuriamas Covid-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija.

Taip siekiama užsitikrinti, jog Lietuva turėtų pakankamą kiekį veiksmingų vakcinų. Vyriausybė yra apsisprendusi įsigyti jų tiek, kad pakaktų paskiepyti 70 procentų šalies gyventojų.

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis yra teigęs, kad maksimali suma, kurią Lietuvai už vakcinas tektų sumokėti, gali sudaryti apie 125 mln. eurų. Tačiau jis pabrėžė, kad perteklių Lietuva galėtų parduoti Rytų partnerystės šalims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų