V. Benkunskas susirinkusiems žurnalistams demonstravo gerą nuotaiką ir dideles ambicijas – partija tikisi galimybės kovoti dėl mero pozicijos sostinėje antrame ture bei norėtų gana didelės frakcijos, kuri turėtų galimybę burti valdančiąją koaliciją.
„Kampanija iš esmės buvo gana korektiška, nebuvo kažkokių didelių juodųjų technologijų, turėjom gana didelį kandidatų ir oponentų ratą, o dabar tikimės, kad liksime dviese ir galėsime varžytis antrame ture dėl Vilniaus ateities“, – sekmadienį vakare sakė V. Benkunskas.
Tačiau V. Benkunskas vis tik atsakė žurnalistams, ką darytų, jeigu nepavyktų patekti į antrąjį turą. Paprastai politikai nekomentuoja klausimų apie galimybę pralaimėti, bet V. Benkunskas teigė, kad tokiu atveju pailsėtų.
„Pailsėčiau gerai. O po to tikrai yra daug darbų. Neabejoju, kad tektų dirbti taryboje, prisidėti prie Vilniaus darbo ir Vilniaus augimo, bet tikiu, kad tikrai antrame ture būsiu“, - sako politikas.
Savivaldos rinkimuose renkami savivaldybių merai bei savivaldybių tarybos. Savivaldos rinkimuose rinkimų barjeras kandidatų sąrašams siekia 4 proc., o tai reiškia, kad mandatų dalybose dalyvauja tik tos politinės partijos ar rinkimų komitetai, kurie surenka ne mažiau nei 4 proc. tos savivaldybės rinkėjų balsų. Paaiškėjus, kas patenka į tarybą, kiekvienoje savivaldybėje bus sprendžiama dėl valdančiosios koalicijos sudarymo.
V. Benkunskas minėjo, kad Vilnius yra dešiniųjų miestas, todėl tikėjosi, kad rinkėjai ir toliau rodys paramą būtent dešiniesiems ir kad bus galimybių formuoti valdančiąją koaliciją su tradiciniais konservatorių partneriais – Liberalų sąjūdžiu, Laisvės partija, bet nepaminėjo jokios politinės jėgos konkrečiais, su kuria nedirbtų.
Pasak konservatorių rinkimų štabo vadovo Andriaus Vyšniausko, visoje Lietuvoje partija tikisi turėti ne mažiau nei dabar, o turi 11 merų ir 274 mandatus savivaldybėse. „Pirmas tikslas išlaikyti tą patį, ką turim, o jeigu pridėsim vieną kitą merą, bus geras rezultatas“, - teigė A. Vyšniauskas.
Paklaustas, ar nesibaimina, kad konservatoriams savivaldos rinkimuose gali pakenkti faktas, jog partija yra valdančioji, A. Vyšniauskas sutiko, kad visko būti gali, bet atkreipė dėmesį, kad konservatorių rėmėjai yra stabilūs, o partija pastaruoju metu dėjo dideles pastangas pritraukdama jaunimą.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkėjai yra vieni ištikimiausių. Kaip rodo tyrimai, konservatorių rėmėjai linkę nepaisyti kliūčių ir būtinai stengiasi atvykti į rinkimus, dažniausiai prie balsadėžių nesimėto ir renkasi savo kandidatus, o įvairūs skandalai ne itin veikia jų pasirinkimą.