„Kinijos pagalba Rusijai turi sulaukti ne tik susirūpinimo, bet ir konkretaus atsako, pavyzdžiui, sankcijų, ekonominės priklausomybės nuo Kinijos rinkos mažinimo“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vilniuje kalbėjo G. Landsbergis.
Pasak jo, Kinijos ir Rusijos partnerystė „intensyviai ir negrįžtamai plečiasi“.
„Kinija yra tapusi reikšmingiausia Rusijos bendrininke kare prieš Ukrainą. Privalome į tai reaguoti ne vien stiprindami savo karinę paramą Ukrainai, bet ir imdamiesi konkretaus atsako užkirsdami kelią Rusijos bendrininkių – Baltarusijos, Kinijos, Irano ir Šiaurės Korėjos – pagalbai“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Nuo 2022 metų, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą ir Maskva susidūrė su griežtomis Vakarų ekonominėmis sankcijomis, dvišalė sąjungininkių prekyba pasiekė rekordines aukštumas. Kai kurių JAV pareigūnų teigimu, Kinija teikia reikšmingą karinę paramą Rusijai.
Maskva ir Pekinas priešinasi „Vakarų hegemonijai“, ypač tam, ką jie laiko JAV dominavimu pasaulio reikaluose.
Prieš pat Rusijos 2022 metų vasarį pradėtą plataus masto invaziją į Ukrainą Pekinas ir Maskva paskelbė apie „neribotą“ partnerystę.
JAV centrinės žvalgybos agentūros direktorius Williamas Burnsas praėjusį savaitgalį Londone perspėjo dėl plėtojamų ir nerimą keliančių Rusijos, Kinijos, Irano ir Šiaurės Korėjos ryšių gynybos srityje.