• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui nepritarus valdančiųjų siūlomam Partnerystės įstatymo projektui, valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, reikia daugiau kalbėtis su žmonėmis ir juos įtikinti. 

Seimui nepritarus valdančiųjų siūlomam Partnerystės įstatymo projektui, valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, reikia daugiau kalbėtis su žmonėmis ir juos įtikinti. 

REKLAMA

Jis teigė, kad galbūt kai kuriems netiko projekto formuluotės.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas taip pat teigė, kad jam sunku vertinti balsų pasiskirstymą.

„Sunku man pasakyti, sunku įvertinti. Tai, kas mūsų frakcijoje, yra tikėtina. Labai panašios tos nuomonės visą laiką buvo. Surinkom daugiau balsų negu visi likusieji turbūt sudėjus kartu“, – BNS sakė G. Landsbergis.

„O kitus, matyt, reikia tiesiog įtikinti. Ta prasme, kalbėtis daugiau su žmonėmis – tos diskusijos daugiau“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis svarstė, kad galbūt susilaikiusiesiems netiko kai kurios projekto formuluotės.

„Manau, kad dabar šiek tiek matosi ir bendras Seimo žemėlapis, kas palaiko, o kas ne, kokios tos nuomonės. Manau, kad galima toliau kalbėtis su Seimo nariais, kurie galbūt neturi griežtos nuomonės šiuo klausimu, gal juos vienos ar kitos formuluotės išgąsdino, sakykime, arba neleido jiems balsuoti. Galbūt su jais pasikalbėjus būtų galima teikti iš naujo ir įtikinti, nes trūko dviejų balsų“, – teigė konservatorių lyderis.

REKLAMA

Jis taip pat teigė negalintis pasakyti, ką projekte būtų galima pakeisti, kad jis sulauktų palaikymo Seime.

„Sunku man pasakyt, matot, aš prie projekto pats nedirbau, rėmiau idėjiškai“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Konservatorių vadovas, be kita ko, pridūrė, kad jo neramina „neapykantos atmosfera“, nes tokiu atveju sunku būtų „susėsti prie vieno stalo“.

„Mane labiau neramina neapykantos atmosfera, kurią kartais bandoma sukurti, ir tada prie vieno stalo susėsti yra labai sunku, jeigu viena pusė pulsuoja ugnimi, tai kitai pusei turbūt nelabai yra erdvės ir išsakyti argumentus“, – teigė TS-LKD pirmininkas. 

REKLAMA
REKLAMA

Seimas antradienį nepritarė projektui dėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo. Už projektą po pateikimo balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 58, septyni susilaikė. Nepritarus po pateikimo, kitu balsavimu projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Projektu partnerystę siūlyta apibrėžti kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekte buvo nurodoma, kad tie santykiai grindžiami pastoviais „emocinio prieraišumo, tarpusavio supratimo, atsakomybės, pagalbos, pagarbos ir ar panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas“. 

Buvo siūloma, kad Partnerystės įstatymas įsigaliotų nuo 2022 metų sausio 1 dienos.

Projektą kartu su Liberalų sąjūdžio vadove Viktorija Čmilyte-Nielsen pateikė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, premjerė Ingrida Šimonytė, Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė, taip pat Žmogaus teisių komiteto vadovas, Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius ir šio komiteto narys konservatorius Andrius Navickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų