• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per Vėlines ne į kapines lankyti artimųjų, bet į šiltus kraštus – atostogauti. Taip vis dažniau gyventojai renkasi praleisti lapkričio 1-ają. Šią tendenciją pastebintys kelionių ekspertai atvirauja, kad lietuvių susidomėjimas kelionėms į užsienį Vėlinių laikotarpiu – rekordinis. Gyventojų negąsdina net išaugusios kelialapių kainos – atostogas jie planuojasi iš anksto.

Per Vėlines ne į kapines lankyti artimųjų, bet į šiltus kraštus – atostogauti. Taip vis dažniau gyventojai renkasi praleisti lapkričio 1-ają. Šią tendenciją pastebintys kelionių ekspertai atvirauja, kad lietuvių susidomėjimas kelionėms į užsienį Vėlinių laikotarpiu – rekordinis. Gyventojų negąsdina net išaugusios kelialapių kainos – atostogas jie planuojasi iš anksto.

REKLAMA

Dažniausiai Vėlinių savaitgalis sutampa su moksleivių atostogomis, todėl pirmoji lapkričio savaitė tampa itin patraukli keliautojams, turintiems vaikų. Šeimos kelionės šiuo metu – vienas populiariausių pasirinkimų.

Nespėjusiems pailsėti vasarą ar artėjančios šventinės nedarbo dienos taps puikia galimybe prasitęsti atostogas. Lapkričio 1 ir 2 dienos – būsimi laisvadieniai, todėl pasiėmus vieną atostogų dieną, galima susiplanuoti net 5 dienas trunkančias atostogas.

REKLAMA
REKLAMA

„Visos su įvairiomis šventėmis sutampančias kelionių datos yra populiarios, lietuviai jas suplanuoja iš anksto, nes nori užsitikrinti poilsį norimame viešbutyje už žemesnę kainą. Šventiniais periodais viešbučiai užsipildo labai greitai bei kelionių kainos užsakant vėliau būna aukštesnės“, – naujienų portalui tv3.lt sako kelionių agentūros „Tez Tour“ rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

REKLAMA

Apie išaugusį susidomėjimą kelionėms Vėlinių laikotarpiu naujienų portalui tv3.lt  kalba ir kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

„Palyginus su pandeminiu laikotarpiu, šiemet augimas neįtikėtinas – mes tris kartus daugiau gauname užklausų, nes pandemijos metu būdavo kitų baimių. Bet jeigu vertintume su ikipandeminiu laikotarpiu, tai visada tas būdavo labai didelis“, – naujienų portalui tv3.lt sako kelionių ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pataria ilgiesiems savaitgaliams ruoštis iš anksto – rudens poilsį planuoti dar vasaros metu.

„Ir pirmieji žmonės kreipiasi dar liepos-rugpjūčio mėnesiais, kai jau dėliojasi savo rudens planus. Jie išlošia daugiausiai, nes tuomet yra didžiausias laisvų vietų pasirinkimas įvairiomis kryptimis. Tačiau tai nereiškia, kad jei labai daug sutaupo, nes kainos nuo pat pradžių yra aukštos.

O dabar to pasirinkimo kaip ir būtų, kur nukeliauti, tačiau trumpesnių savaitgalio išvykų, skrydžio bilietų reikėtų arba labai paieškoti, arba plačiau atverti piniginę, nes vien skrydis į norimą Europos miestą gali atsieiti kokius 500-600 eurų asmeniui į abi puses, kas, mano nuomone, yra nelogiška kaina“, – sako R. Širvinskas-Makalius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojų negąsdina augančios kelionių kainos

Poilsinėms kelionėms vasaros sezono metu lietuviai dažniausiai skiria nuo 650 iki 700 eurų. Nepabūgusiems išaugusių kainų rudenį, moksleivių atostogų metu, R. Širvinskas Makalius rekomenduoja atsidėti bent papildomus 130 eurų, nes šiuo kelionių paketų kainos didesnės – prasideda nuo 800 eurų.

REKLAMA

„Kalbant apie savarankiškas keliones, neretai skrydžių bilietai ir dvigubai brangiau kainuoja. Pavyzdžiui, pigių skrydžių bendrovės visuomet stengiasi pasinaudoti ta galimybe užsidirbti, nes turbūt ir sistema atpažįsta, kad paieškų skaičius tomis datomis yra padidėjęs. Na, ir tuomet aviakompanijos išbando tų keliautojų ribas – už kiek tie keliautojai pirks skrydžius. Man pačiam teko matyti skrydžių į Malta bilietus į abi puses brangiau nei nuskristi iki Niujorko“, – nurodo kelionių ekspertas.

REKLAMA

„Ir kai į mus kreipiasi pavieniai keliautojai, ne šeima, o du suaugę žmonės, kurie nusprendė spalio paskutinę savaitę arba lapkričio pirmomis dienomis išvykti atostogų, ir gali atostogauti kitu laiku, mes patys rekomenduojame jiems pasikeiti atostogų datas“, – priduria jis.

Antrindama R. Širvinskui-Makaliui kelionių agentūros „Itaka“ pardavimų vadovė Daiva Strumskienė akcentuoja, kad kelionių kainos gali svyruoti į abi puses, priklausomai nuo pasirinktos krypties, skrydžio atstumo ar viešbučio lygio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, 5 žvaigždučių viešbutis „Marsa Alame“ arba Taboje (Egipto kurortai) su maitinimu „viskas įskaičiuota“  kainuotų asmeniui apie 800-900 eurų, o savaitė Zanzibare 4 žvaigždučių viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ nuo maždaug 1300 eurų asmeniui.

Tačiau šiuo metu yra itin puiki proga pigiau keliauti į Madeirą – pasibaigus vasaros sezonui, o saloje visus metus vyraujant palankiam keliavimui klimatui, rudenį pailsėti įsigyjant pilną kelionės paketą (skrydis, pervežimai, maitinimas ir apgyvendinimas) nuo maždaug 600 eurų“, – nurodo D. Strumskienė.

REKLAMA

„Keliautojai iš Lietuvos pamėgę komfortišką poilsį, kai viskuo jau yra pasirūpinta. Apie 98 proc. atostogaujančių Turkijoje ir Egipte renkasi „viskas įskaičiuota“ paketus, o europietiškose kryptyse – „pusryčiai + vakarienė“ maitinimo tipą“, – patvirtina  ir I. Aukštuolytė.

R. Širvinskas-Makalius pastebi, kad lietuviai nebesureikšmina Vėlinių – jie neretai pasirenka uždegti žvakę ant artimųjų kapų nuvykti kitu laiku.

REKLAMA

„Aš, pavyzdžiui, pats asmeniškai naudojuosi tomis atostogų dienomis, ir noriu tuos laisvadienius išnaudoti kelionėms. Tai turbūt, kad tie kapai gražiai atrodytų per Vėlines, reikėtų aplankyti juos iš anksto, jeigu yra toks poreikis“, – naujienų portalui tv3.lt sako jis.

Pasikeitę keliautojų įpročiai

Kelionių ekspertai įsitikinę, kad dar toli gražu nepasibaigė vadinamasis „keršto turizmas“ – dalis gyventojų vis dar bando atsigriebti už pandemijos metu praleistą laiką namuose keliaudami. Jų negąsdina net ir išaugusios kelionių kainos, sako R. Širvinskas-Makalius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pastebima, kad lietuviai vis dažniau kelionių paketus įsigyja iš anksto. Kaip nurodo kelionių agentūrų atstovės,  poilsį gyventojai planuojasi likus mėnesiui ar dviem iki atostogų.

„Pasibaigusi vasara parodė, kad iš anksto įsigiję keliones poilsiautojai ne tik išlošė kainos atžvilgiu, tačiau ir išvengė blaškymosi ieškodami galimybės išskristi atostogų paskutinę minutę – laisvų vietų pilnuose lėktuvuose tiesiog nebuvo arba jos buvo parduodamos už itin pakilusias kainas.

REKLAMA

Todėl, visų pirma, patarimas yra esant galimybei planuotis savo keliones iš anksto, tokiu būdu visų pirma bus galimybė išsirinkti tinkamiausią viešbutį, kol jis nėra pilnai išparduotas.

Tai ypač aktualu apie tokias šalis kaip Graikijos salos (pvz., Zakinto ar Taso salos), Albanija, Madeira (ypatingai populiariųjų festivalių metu, kaip pvz., gėlių ar vyno). Ypatingai jeigu tai yra didesnės šeimos ar draugų kompanijos, grupėse“, – nurodo D. Strumskienė.

Kas 9 tas iš 10 nepatenkintas ekonominės padėties blogejimu,o čia teigiama kad lietuviai masiškai keliauja,melas!
Todėl kad ilsėtis net ir brangiausiuose vietose užsienyje yra pigiau negu gyventi Lietuvoje dabar.
Va butent tamsata ir meluoji. Graudinančiai snargledamasis, nezinia kokiu intenciju (politiniu ar siaip nevykelis besipiktinantis viskuo)vedinas, megini ir kitiems zmonems sukelti isiuti ant valdzios. Lyg tie nususe konservai kalti, kad kaimynas, protingesnis, gabesnis, geriau gyvena uz tave, nevykeli.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų