Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučaitė pastebi, jog savaitgalį apstu ir porų, ir šeimų, Velykas žadančių sutikti Palangoje dėl džiuginančių orų ir mokinių atostogų.
Ji pabrėžia, kad šį savaitgali poilsiautojų daugiau nei bet kurį kitą šventinį šių metų savaitgalį ar mokinių atostogas. Tačiau tendencija per šventes traukti į Lietuvos kurortus, pasak Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės, stebima jau kurį laiką.
„Išeiginės ar stintų šventė, ar Velykos, ar Kalėdos – visada pajūris lūžta nuo žmonių. Pirmiausiai, daug miestiečių turi būstus įsigiję Palangoj, kiti važiuoja ilgesniam savaitgaliui pailsėti pajūryje, Birštone, Druskininkuose, nes žmonės naudojasi proga ir užsisako viešbučiuose paslaugų“, – teigia E. Šiškauskienė.
Jos vertinimu, tendencija šventes sutikti ne namuose galimai atsirado iš užsienio ir populiarėja, nes taip žmonėms kur kas mažiau rūpesčių.
„Aš manyčiau, kad daug atvažiuoja pas mus emigrantų, kurie gyvena svečiose šalyse. Taip pat ne visi gal turi ir gali susiburti daugiau žmonių pas gimines ir tėvus.
Kažkas tai turi šokinėti virtuvėje, jeigu darai namuose, o jei susitinki neutralioj vietoj ir labai gražu, tai keičiasi ta tradicija, kad šeima gali pabendrauti ir nebūtinai namuose“, – sako E. Šiškauskienė.
Kainos pakilo, bet rinktis dar yra iš ko
Anksčiau naujienų portalo tv3.lt kalbintas „Royal SPA Residence“ vadovas Rimantas Šimkevičius teigia, kad dvi nakvynės keturių asmenų šeimai atsieitų apie 250 eurų.
Pasak viešbučio vadovo, palyginti su pernai, kainos čia kilo 10 procentų. Dalis klientų esą bando sutaupyti, nors iš tikrųjų pinigų mažiau neišleidžia.
Tačiau L. Taučiūtė teigia, jog per daug kelti kainų kurortų apgyvendinimo įstaigos negali sau leisti, nes konkuruoja ne tarpusavyje, o su žmonių pasirinkimu tokiomis dienomis išvažiuoti į užsienį. Jos manymu, dalis įstaigų nuo praėjusių metų galėjo kainas pakelti, bet ne žymiai – iki 5 proc.
Vis dėlto, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės manymu, natūralu, kad kainos lyginant su nešventinėmis dienomis yra pakilusios 5–10 proc., bet kainų spektras vis tiek išlieka gana platus.
„Viešbučių kainodara yra kardinaliai skirtinga, kiekvienas svečias pagal savo finansines galimybes pasirenka, kad jam būtų smagios atostogos, kad jam neskaudėtų, kad mokėt reikia pinigus, atvažiuoja ir džiaugiasi atostogomis ir saule “, – apie įvairias kainas Palangoje užsiminė L. Taučiūtė.
Kiek kainuoja ilgasis savaitgalis Druskininkuose ar Palangoje?
Pagal naujienų portalo tv3.lt surinktą informaciją iš „Booking.com“, Druskininkų kurortą pasirinkusiems poilsiautojams ilgajam savaitgaliui tenka pakloti nuo 60 iki 250 eurų už viešbučio kambarį. O viešnagė SPA apgyvendinimo įstaigose atsieina apie 250–400 eurų porai.
Didesnėms šeimoms kainos Druskininkų apgyvendinimo įstaigose svyruoja nuo 80 iki 700 eurų už ilgąjį savaitgalį.
Viešbučio kambarys (nuotr. stop kadras)
Palangos kurorte kainos panašios. Viešbučių ilgajam savaitgaliui įmanoma rasti už 70 eurų porai, bet ir prabangiau gyventi už 300 eurų. SPA įstaigos siūlo iki 200 sutilpti, bet įmanoma ir 800 eurų pakloti.
Šeimoms įmanoma įtilpti į 100 eurų, bet SPA viešnagė jau gali siekti ir beveik tūkstantį eurų.
L. Taučiūtė atkreipia dėmesį, kad Palangos viešbučiai siūlo įvairius paketus, kad didintų užimtumą artėjantį savaitgalį. Ima siūlyti nuolaidas ar papildomas paslaugas.
„Pavyzdžiui, vienas viešbutis siūlo, kad visą vaikų atostogų periodą vaikai gyvena nemokamai iki 12 metų, tai yra nemokamas apgyvendimas. Kiekvienas viešbutis pasidaro kažkokią akciją“, – patikina ji.
tas mašina važiuoja
o kas neturi jų
sau pėsčias atkulniuoja
kas turi pinigų
tas ir mergelę turi
o kas neturi jų
pro rakto
skylę žiūri
oi money money money
be money kvailas tu
pasaulis pastatytas
ant money pamatų