Tačiau pareigūnai dėl laukiančių pokyčių sako nerimaujantys.
Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, netikėtas perkėlimas ir užtikrinimas, jog visi dirbs kaip dirbo tose pačiose pareigose, atrodo neįmanomas, tačiau teisingumo viceministras Elanas Jablonskas per susitikimą penktadienį patikino, jog taip ir bus.
Profesinė sąjunga išplatintame pranešime baiminasi ir dėl darbuotojų likimo, ir dėl grėsmių, kurios gali kilti skubotai vykdant perkėlimą.
Pasak K. Pauliuko, jau dabar pasitaiko atvejų, kai sumaišomi ir toje pačioje vietoje atsiduria skirtingo režimo nuteistieji, tai ir papildomi iššūkiai, ir rizikos, ir grėsmės.
Prižiūrėtojai į darbą atvyksta iš visų aplinkinių atokių miestelių ir rajonų, tad nuogąstaujama, kad kai kuriems jų atstumas į darbą gerokai pailgės.
„Gali būti, jog atsiras ir tokių, kurie nuspręs išeiti iš tarnybos, dėl blogėjančių darbo sąlygų, tai liūdina, nes sistema ir taip kaip sulopytas rūbas, o pareigūnų labai trūksta, ateinančiųjų nedaug“, – sako K. Pauliukas.
Šiuo metu Kybartų pataisos namuose dirba 176 darbuotojai, bausmę atlieka apie 300 nuteistųjų.
Kaip skelbta, į uždaromus Kybartų pataisos namus planuojama perkelti apie 800 migrantų, daugumą – iš Rūdninkų poligono, kur jie šiuo metu gyvena palapinėse.
Į uždaromus Kybartų pataisos namus migrantus, šiuo metu gyvenančius karinėse palapinėse, nuspręsta perkelti ruošiantis šaltajam laikotarpiui. Prieš tai šias patalpas VRM turės perduoti Teisingumo ministerija. Numatyta, kad šiuo metu čia esantys nuteistieji bus perkelti į artimiausias pataisos įstaigas.
Vidaus reikalų ministerijos teigimu, pataisos namuose užtikrintas šildymas, elektra, interneto ryšys, tiekiamas vanduo ir karštas maistas, veikia medicinos punktas.
Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet neteisėtai pateko 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.