„Priėmiau pasiūlymą. Premjerė pasiūlė ir paragino imtis šios atsakomybės. Tas buvo dar praėjusią savaitę“, – Eltai teigė A. Kubilius.
„Pateikė visą eilę argumentų ir aš buvau įtikintas, kad reikia taip elgtis. Nors apie tokį postą negalvojau ir neturėjau minčių“, – pridūrė jis.
Europarlamentaras nesiima spėlioti, ar jo kandidatūra sulauks palaikymo Seime.
„Procesai yra tradiciškai politizuoti, ypač artėjant Seimo rinkimams žiūrima ne į kandidatūrą, o į būsimus Seimo rinkimus. Jeigu opozicija norės susitikti – esu pasiruošęs, jeigu jie formavo savo nuomonę iš anksto – neturiu dėl ko skųstis. Komisaro paskyrimo procedūra turi nemažai iššūkių, viskam esu pasiruošęs“, – dėstė jis.
A. Kubilius sako nematantis nieko blogo, kad jo kandidatūra koalicijos partneriams buvo pristatyta tik po to, kai dėl jos buvo sutarta su prezidentu Gitanu Nausėda.
„Konsultacija su prezidentu natūraliai vyksta pirmiausia. Būtų keista formaliai siūlyti kandidatą, kuriam prezidentas nepritaria. Lyderystę spręsti šį klausimą turi Vyriausybė ir Ingrida Šimonytė viską daro labai racionaliai“, – svarstė politikas.
Tai, kad į EK bus siūloma A. Kubiliaus kandidatūra, pirmadienį po koalicinės tarybos posėdžio patvirtino I. Šimonytė. Anksčiau tai patvirtino ir prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.
Žiniasklaidoje ir politikos koridoriuose kaip galimas eurokomisaras aptarinėtas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį Eltai sakė sulaukęs informacijos, jog jo kandidatūrai nepritartų prezidentas Gitanas Nausėda. Todėl, pasak konservatorių lyderio, premjerė I. Šimonytė, ieškodama kandidato į EK, turėtų žvalgytis kitų pavardžių.
G. Landsbergiui pasitraukus iš kandidatų, politiniuose užkulisiuose buvo kalbama, kad užimti šias pareigas gali būti pasiūlytas antrai kadencijai Europos Parlamento nariu perrinktas konservatorius A. Kubilius.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.