Specialistė pabrėžė, kad didžiausią nerimą kelia 6 nauji atvejai, kurių užsikrėtimo kelių neįmanoma atsekti.
„Aišku, tie duomenys švieži, bet, pirminiais duomenimis, šie asmenys nenurodė nei buvę užsienyje, nei šventėse, restoranuose, kokiuose renginiuose, nei turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusu. Tikimės, kad gal jie dar nurodys kokią informaciją, už kurios galėtume „užsikabinti“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo R. Lingienė.
Ji pabrėžė, kad minėtosios vietos būtent yra padidintos rizikos vietos, kur galima užsikrėsti koronavirusu.
R. Lingienė patvirtino, kad apie penktadalį susirgimų sudaro įvežtiniai atvejai, tačiau dėl jų specialistai mažiausiai suka galvą.
„Ypač įvežtinių atvejų padaugėjo per liepos mėnesį, jų būtų beveik penktadalis visų nustatytų. Įvežtiniai atvejai yra rizikingi, bet didžiausią susirūpinimą kelia plintantys visuomenėje, nelokalizuojami atvejai. Dabar jie yra paplitę ne viename ar kitame mieste, o visoje Lietuvoje – net 11 savivaldybių vyksta padidinti testavimai“, – pabrėžė ji.
R. Lingienė kartu informavo, kad ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydomas 31 žmogus. Lietuvos ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydomas 31 žmogus, du iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.
Susirgimai neatsekami
Per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
Po kontakto su sergančiuoju užsikrėtė keturi žmonės. Tuo metu, kaip užsikrėtė dar šeši asmenys – šiuo metu nėra aišku. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Pirmasis atvejis nustatytas Kauno apskrityje asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Kaip žmogus užsikrėtė, atlikus epidemiologinį tyrimą, nenustatyta. Sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo trys asmenys.
Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Kauno apskrityje, taip pat nėra žinoma. Asmuo testuotas profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų neturi. Nustatyta, jog, pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo su trimis asmenimis.
Trečiasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Į medikus kreipėsi dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo du asmenys.
Ketvirtasis atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje žmogui, pajutusiam koronavirusui būdingus simptomus. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, renkama informacija apie sąlytį turėjusius asmenis.
Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Vilniaus apskrityje, taip pat šiuo metu nėra aišku. Dideles rizikos artimą sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo vienas asmuo. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.
Taip pat šiuo metu dar nėra aiškios ir dar vieno užsikrėtusiojo Vilniaus apskrityje susirgimo aplinkybės. Epidemiologai šiuo metu atlieka tyrimą, todėl informacija tikslintina.
Asmenų, kurie užsikrėtė po kontakto su sergančiais – penki, iš jų trys – susiję su protrūkiais
Septintasis atvejis patvirtintas Panevėžio apskrities gyventojui, turėjusiam sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga. Šis atvejis simptominis. Artimą sąlytį turėjo du asmenys. Šis atvejis siejamas su protrūkiu Panevėžyje veikiančioje antstolių kontoroje. Tai jau šešioliktasis atvejis, įskaitant patvirtintą vakarykštę parą.
Aštuntasis nustatytas asmeniui (Kauno apskritis) asmeniui, kuris turėjo sąlytį su žmogumi, kuriam patvirtinta COVID-19 liga. Liepos 29 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Nuo liepos 24 d. žmogus buvo izoliacijoje, todėl sąlytį turėjusių kontaktų nenustatyta. Šis atvejis antrinis, siejamas su protrūkiu UAB „Kauno autobusai“, ir tai jau penkioliktasis užsikrėtimo atvejis, susijęs su šiuo židiniu.
Dar vienas atvejis patvirtintas (Kauno apskritis) asmeniui, bendravusiam su užsikrėtusiuoju koronavirusu. Asmuo jautė infekcijai būdingus simptomus. Šis atvejis antrinis, siejamas su ekskursija „Išlaužas – Tauragė“. Tai aštuntasis atvejis šiame židinyje.
Dešimtasis atvejis patvirtintas (Panevėžio apskritis) asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai. Nustatyta, kad asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo. Sąlytį turėjo vienas žmogus.
Lietuvoje – 81-oji mirtis
NVSC praneša, kad VUL Santaros klinikose mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 81-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei.
COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta liepos 7 d. Manoma, kad žmogus užsikrėtė kelionės Čekijoje metu. VUL Santaros klinikose žmogus gydytas nuo liepos 21 d.
Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2147 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 403 asmenų, 1650 – pasveiko.