Britų mokslininkai valdžiai rekomenduoja įvesti aukščiausio lygio karantiną visoje Didžiojoje Britanijoje ir riboti žmonių judėjimą, kad naujoji atmaina neišplistų.
Nerimą kelia neaiškios kilmės atvejai
Manoma, kad ir kitose Europos šalyse gali būti šio viruso atmainos atvejų, įskaitant ir Lietuvą, kuri taip pat tiria galimus atvejus.
Mokslininkai perspėja, kad būtina kuo sparčiau riboti judėjimą iš Didžiosios Britanijos, kad naujoji atmaina neišplistų kitose valstybėse. Nauji atvejai pirmadienį buvo aptikti ir Suomijoje, Italijoje, Danijoje, Vokietijoje bei Pietų Korėjoje.
Kanadoje taip pat buvo aptikta nauja koronaviruso atmaina, tačiau pora net neturėjo „rizikingų“ kontaktų ir niekur nekeliavo, rašoma CNN.
Prancūzijoje praėjusį savaitgalį buvo paskelbta apie pirmąjį naujosios atmainos atvejį – prancūzui, kuris prieš kelias savaites atvyko iš Londono.
Madride neseniai buvo aptikti trys atvejai naujojo koronaviruso. Visi jie susiję su artimaisiais vyro, kuris iš Jungtinės Karalystės atvyko Kalėdoms, o ketvirtasis atvejis – turistas iš Anglijos. Nė vienas iš pacientų nėra sunkios būklės.
Tuo metu Japonija imasi dar griežtesnių priemonių – nežinant, kaip stipriai yra išplitusi koronaviruso atmaina, draudžiamas atvykimas iš visų kitų valstybių, išskyrus šalies piliečius ar turinčius leidimą nuolatos gyventi.
Siūlo „lokdauną“ visoje Didžiojoje Britanijoje
„Lokdaunas“, 4-ojo (aukščiausio) lygio ribojimai, dar gruodžio antroje pusėje buvo įvesti pietinėje Anglijos dalyje, įskaitant sostinę Londoną. Netrukus analogiškos priemonės pritaikytos Škotijoje ir Šiaurės Airijoje. Beveik 24 mln. žmonių Anglijoje, tai yra daugiau nei 40 proc. visos populiacijos, dabar gyvena griežčiausiomis karantino sąlygomis.
Nepriklausomos mokslininkų institucijos SAGE nariai, konsultuojantys vyriausybę Covid-19 klausimais, perspėjo dėl poreikio „uždaryti“ visą Didžiąją Britaniją, ne tik pavienius jos regionus. Be to, „4-ojo lygio apribojimai“ turėtų numatyti ir judėjimo ribojimus, sako mokslininkai. Jų teigimu, tai yra būtinas veiksmas, jeigu norima „saugių mokslo metų sausį ir vasarį“.
Šį siūlymą palaikė ir mokytojų profsąjungos, kurios pareikalavo, kad valdžia paliktų mokyklas uždarytas. Ypač tuo metu, kai sulaukiama vis daugiau įrodymų, kad naujoji koronaviruso atmaina ypač plinta tarp vaikų.
Rytų Anglijos universiteto profesorius Paulas Hunteris patvirtino nuogąstavimus. „Jeigu naujoji atmaina yra susijusi su susirgimų skaičiumi šioje amžiaus grupėje, tuomet tai kelia didelį nerimą“, – „The Guardian“ cituojamas mokslininkas.