Pavakarę nuo Seimo rūmų prasidėjo eiseną už ateitį. Ir mažiausiai keli šimtai žmonių, tarp kurių daugiausiai moksleiviai, žygiuoja Gedimino prospektu link Kudirkos aikštės, prie Vyriausybės atnešti žinutės politikams ir visiems Lietuvos gyventojams, kad kova prieš klimato šilimą prasidėjo.
Šios eitynės sostinėje – jau kurį laiką pasaulyje vykstančių protesto akcijų dalis. Panaši demonstracija vyko ir prieš lygiai savaitę. O pasaulinį judėjimą penktadieniai už ateitį įkvėpė šiuo metu viena didžiausių aktyvisčių paauglė iš Švedijos Greta Thunberg. Būgnais grojančio, dainuojančio ir plakatais mojuojančio jaunimo klausiame kas paskatino prisijungti prie šių eitynių:
„Norime, kad visuomenė mus išgirstų, kad politikai išgirstų ir pradėtų imtis veiksmų, nes turime likus 11 metų išspręsti šią virtinę, nes vėliau prasidės negrįžtama grandinė, kuri tiesiog sugriaus ekosistemas.“
„Man be galo rūpi mūsų ateitis ir motina žemė, norime išlikti gyvi.“
Akcijos dalyviai ragina politikus ir verslininkus mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą ir remtis naujausiais mokslininkų tyrimais. Ir štai Lietuvos Vyriausybė dar šiemet nusprendė prisidėti prie kitų Europos šalių iniciatyvos įtvirtinti tikslą pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos iki 2050-ųjų. Jaunimas sako, kad nors pakeisti didžiųjų kompanijų ar politinių jėgų požiūrį yra sunku, reikia pradėti ir nuo savęs – pirmiausia keisti įpročius:
„Galima pradėti nuo mažų kasdieninių dalykų. Daugiau atkreipti dėmesio į ekologiją, ekologiškus pakaitalus.“
„Pradėti nuo fabrikų, griežtinti tam tikras kontroles. Dar yra ir automobiliai benzininiai, dyzeliniai.“
Jaunimas panašias eitynes ar akcijas žada rengti ir ateityje.