Klaipėdos miesto savivaldybė sako, kad iš dalies dėl atvejų darželiuose kalti patys tėvai – nors jų prašoma vaikus į ugdymo įstaigas vesti tik būtinais atvejais, tačiau jie piktnaudžiauja ir vaikus veda net tada, kai dirba namuose.
„Deja, yra tėvelių, kurie negirdi rekomendacijų ir naudojasi galimybe vesti vaikus nepertraukiant ugdymo proceso.
Pagal rekomendacijas yra prašoma susilaikyti nuo vaikų vedimo į ikimokyklines švietimo įstaigas, o darbdaviai turėtų sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, socialines garantijas tėveliams užtikrina valstybė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu tėveliai, kurie neveda savo atžalų į ikimokyklinę švietimo įstaigą, yra atleisti nuo darželio mokesčio.
Tik išimtiniais atvejais, kai nėra galimybės darbo atlikti nuotoliniu būdu, arba kai medikų ir kitų statutinių pareigūnų darbas reikalauja nepertraukiamo darbo, tokiu atveju turėtų būti priimami vaikai.
Tačiau šiai dienai ne visi tėveliai išgirsta rekomendacijas ir veda vaikus į darželius, nors ir kai kurie iš jų neturi pastovaus darbo“, – pastebi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė.
Pasak Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorės Jūratės Grubliauskienės, šiuo metu ugdymas dėl koronaviruso yra sustabdytas trijuose lopšeliuose-darželiuose: „Pušaitė“, „Inkarėlis“, „Giliukas“.
Ji taip pat pastebi, kad nauji atvejai ikimokyklinio ugdymo įstaigose atsiranda dėl neatsakingų tėvų, kurie veda vaikus į darželius, nors galėtų su jais likti namuose.
„Į ikimokyklinę ugdymo įstaigą nevesti vaikų yra tik rekomenduojama, dėl šios priežasties daugelis tėvų renkasi vaikų neatitraukti nuo ugdymo proceso ir veda į ugdymo įstaigą, tačiau pagal esamą situaciją matome, kad kai kurie tėvai naudojasi šia galimybe ir veda vaikus į darželius, nors jie šiuo metu nedirba ar yra vaiko auginimo atostogose. Manome, kad ši priežastis taip pat gali būti svarbi valdant susirgimų plitimą“, – pastebi J. Grubliauskienė.
Kaip teigia J. Grubliauskienė, susirgimams ikimokyklinio ugdymo įstaigose įtakos gali turėti ir tai, kad didžiąją dalį susirgimų, kilusių ugdymo įstaigos bendruomenės nariams, tiria visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys tose ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.
„Dažnu atveju specialistai gali nustatyti tiksliai, ar susirgimas galėjo būti susietas su ikimokykline įstaiga, ar visgi ne, nes tiriamieji neretai patys nutyli galimas užsikrėtimo aplinkybes. Dėl šios priežasties galime daryti prielaidą, kad šis židinio nustatymas ir išaiškinamumas yra kur kas tikslesnis, o tai turi tiesioginės įtakos ir rodikliams“, – pastebi J. Grubliauskienė.
Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojos, ikimokyklinio ugdymo įstaigose griežtai laikomasi visų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų reikalavimų, siekiant užkirsti kelią ligos plitimui.
„Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai stebi ugdymo įstaigose esančią epidemiologinę situaciją ir pastebėjus susirgimų didėjimą bendradarbiauja su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistais, kad ugdymo įstaigoje būtų skelbiamas infekcinių ligų plitimą ribojantis režimas. Pastebime, kad sustabdžius ugdymo įstaigoje ugdymo procesą numatytam tam tikram laikotarpiui, sumažėja arba stabilizuojasi susirgimų epidemiologinė situacija“, – teigia J. Grubliauskienė.
Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.
Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.