Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Pačiame Klaipėdos centre, netoli Jono kalnelio, pastatytas naujas ženklas. Atrodo lyg draudžiantis eismą, tačiau viduryje puikuojasi juodas katinas. Ir ne bet toks, o su penkiomis kojomis bei ilgų ilgiausia uodega. Ką šis ženklas reiškia, ar ką draudžia, galvas krapšto kiekvienas jį išvydęs praeivis:
„Atrodo kaip katė su labai daug kojų. Nežinau.“
„Net neįsivaizduoju. Atrodo kaip katė.“
„Bijoti piktų katinų?“
„Katinas. Mirk, neįsivaizduoju, ką jis reiškia. Katinams čia draudžiama. Ar šunims? Su penkiom kojom. Ai, nesvarbu, čia galima pripiešti visko daug.“
„Kažkur aš tokį ženklą... A, ten, kur senamiestyje stovi katino skulptūra, ant sienos toks pat ženklas.“
Ženklas pastatytas nelegaliai
Ir iš tiesų. Senamiestyje stovi žymiausio Klaipėdos katino skulptūrėlė, o šalia jos, ant pastato sienos, tokie pat penkiakojai katinai su užsiraičiusia uodega. Tačiau čia jie nupiešti tikrai kūrybiškai, atsakingai ir dalis ant keramikinių plytelių.
Vis tik, kas juos čia patupdė ir kuo jie siejasi su tuo, kuris kelio ženkle, nei viena institucija atsakyti negalėjo. Paaiškėjo tik tiek, kad į ženklą katinas užsiropštė nelegaliai.
„Išsiaiškinome, kad Jono kalnelio katinas yra apipaišytas savavališkai ir dabar mūsų rangovas pakeis ženklą. Ženklas ten turi būti „eismas draudžiamas“, tai buvo įrengtas savavališkai“, – tikina transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.
Yra ir daugiau originalių ženklų
Tiesa, ne visi originalūs ženklai Klaipėdoje yra neteisėti. Štai, pavyzdžiui, vienas iš jų judrioje gatvėje įspėja apie kelią kirsti mėgstančias gulbes su gulbiukais.
Abipus kelio yra po nedidelį tvenkinį, tad išdidūs paukščiai mėgsta tarp jų pakeliauti su mažyliais. Ne vienas uostamiesčio vairuotojas yra užfiksavęs, kaip gulbių šeima eina gatve, o mašinos ją tvarkingai praleidžia.
„Aš manau, informuoja vis vien vairuotojus, kad yra migracija ir kad jie būtų atidesni kelyje. Saugotų paukščiukus“, – sako R. Mockus.
Klaipėdoje gausu parkų, su dalimi miesto ribojasi milžiniškas Girulių miškas. Tad uostamiesčio vairuotojai žino, jog kelią gali mėginti pereiti ne tik gulbės, o ir ežiukai, lapės, šernai ar, ypač dažnai, briedžiai. Gal kada ir šių migracijos takus žymės išskirtiniai Lietuvoje ženklai.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.
There are Kicia mutants here...
:) :) :)