• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienkiemyje netoli Kirklių kaimo vilkai sudraskė du vienos kaimo gyventojos šunis. Specialistų teigimu, vilkų populiacija vis didėja, tad šunys jiems tampa lengvu grobiu. 

Vienkiemyje netoli Kirklių kaimo vilkai sudraskė du vienos kaimo gyventojos šunis. Specialistų teigimu, vilkų populiacija vis didėja, tad šunys jiems tampa lengvu grobiu. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Garbingo amžiaus Irena sako ryte pro langą  pamačiusi, kad kažkas nutiko jos augintiniams.  O atvykęs šeimininkės sūnus su žmona rado kraupų vaizdą.

„Kojos sukandžiotos, užpakalis išplėštas“, – sakė sodybos šeimininkė. 

Moteris tą pačią naktį neteko ilgamečių keturkojų draugų.

„Seni jau jie buvo, tam didesniam gal net 17 metų, kitam 15 metų, susidraugavę kartu. Labai gaila buvo“, – teigė Irena.  

Pasidarbavo vilkai

Vietiniai medžiotojai neabejoja, kad sodyboje pasidarbavo vilkai. O netoliese gyvenanti Emilija pasakoja taip pat radusi po nakties sužalotą augintinį.

REKLAMA
REKLAMA

„Palei kaklą tos vilnos nuplėštos ir tiek „primūčytas“. Kaip tik tą patį rytą ir mano šuniuks, ir tos moters. Aš tai vidury kaimo gyvenu, ji tai pakrūmėj, – sakė Biržų rajono gyventoja Emilija.  

REKLAMA

Gintaras, kaip ir kiti sutikti aplininkių kaimų gyventojai, neabejoja, kad šunis išpjovė ir sužalojo miško plėšrūnai. 

Žmonės turi ir savo nuomonę, kodėl vilkai nusitaikė į naminius šunis.

„Todėl, kad jie namuos gyvena, o vilkai namų neturi. Miške reikia šalti žiemą, protelis susisukė, pavasarį pjauna“, – kalbėjo Biržų rajono gyventojas Ramutis.  

Šunys – lengvas grobis

Specialisto teigimu, išties, vilkų šalies miškuose smarkiai daugėja. Ir nors į sodybas plėšrūnus greičiausiai privilioja laikomų naminių gyvūnų ar paukščių kvapas, šunys jiems tampa tiesiog lengvu grobiu.

REKLAMA
REKLAMA

„Tie šunys kaimo vietovėse dažniausiai būna pririšti prie būdų, greta miškingos teritorijos, krūmais apaugusios. „Vilko teritorija ir po laukus vaikščiot, žiūrėt, prižiūrėt tvarką, medžiot laukinius gyvūnus, pasitaiko atvejų, kad užeina ir į gyvenamas vietas“, – teigė Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Kazlauskas. 

Visai neseniai kitame kaime Biržų rajone ūkininko vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip plėšrūnai stirną nugalabija net apšviesto ūkio kieme. Ir puotauti susirenka ne vienas pilkis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Populiacija gausėja

Vilkų populiacija šiai dienai yra gausėjanti, jų leista sumedžiot šį sezoną buvo 341, jie dar nėra visi sumedžioti, nes ganprotingi gyvūnai“, – pasakojo M. Kazlauskas. 

Biržų rajone šį sezoną medžiotojams pavyko sumedžioti 2 vilkus. Specialistai neatmeta, kad šunis sodybose pjauna vilkų ir šunų mišrūnai. Jie esą būna drąsesni, o skirtumus paprastai sunku įžvelgti. Patvirtinti gali tik genetiniai tyrimai.

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Gentvilas stabdo mašinas, netrukdykite bizniui..o visą kitą poh..ui
Reikia pririšt prie būdų,kad jiems šiknas iškąstų
Draugų prie būdos grandine niekas neriša . Draugai ramiai naktį miega troboje šalia šeimininko lovos. Arba bent jau savo voljere būna. Tegul tik nesriūbčioja, patys pasiriškit nakčiai ant lenciūgo prie tvarto ir ištverkit nors vieną naktį...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų