• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose paplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti keli vilkai, dienos metu atklydę pas žmogų į kiemą. Tai sukėlė nemažai diskusijų – ar toks elgesys normalus, ar vilkai gali kelti pavojų žmogui ir jo augintiniams?

Socialiniuose tinkluose paplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti keli vilkai, dienos metu atklydę pas žmogų į kiemą. Tai sukėlė nemažai diskusijų – ar toks elgesys normalus, ar vilkai gali kelti pavojų žmogui ir jo augintiniams?

REKLAMA

Vaizdo įraše matyti, kaip du vilkai prabėga visai šalia gyvenamojo namo. Vyras, pasidalinęs šiuo įrašu, naujienų portalui tv3.lt teigė, kad vaizdas nufilmuotas Šilalės rajone.

Vaizdo įrašas sulaukė įvairių reakcijų – vieni stebėjosi vilkų drąsa, kiti tikino, kad tai visiškai natūralu.

„O ko jūs čia stebitės? Absoliučiai normalus vilko elgesys. Matosi kad toliau miškingos vietovės, tai kad per neužtvertą kiemą praeina, nėra ko stebėtis. Vilkai tyrinėja savo užimamą teritoriją, šiaip yra smalsūs gyvūnai, o ir esant dideliam tankiui užima jiems nelabai tinkamas buveines“, – po įrašu komentavo vyras.

Žmonės piktinosi, kad daugelis miškų yra iškirsta, teigdami, jog dėl to gyvūnams nelieka kur dėtis.

„Ne gyvūnai urbanizavo žmogaus teritorijas, o žmogus gyvūno teritorijas vis labiau užkariauja, tad tokių atvejų tik daugės, tai neišvengiama“, – rašė kitas vyras.

REKLAMA
REKLAMA

„Liūdna. Dvikojams vis mažai, vis neužtenka... Butai, namai žiemai, namai vasarai, sodybos... Kur dėtis tiems vargšams gyvūnams, jei miškų nebelieka, juk tai jų namai, jie negali savarankiškai išgyventi. O žmonės naikina jų namus ir dar pyksta“, – komentuoja moteris.

REKLAMA

Vilkų elgesys – netipiškas, bet nebūtinai pavojingas

Lietuvos Medžiotojų Sąjungos „Gamta“ vadovas Raimondas Ribačiauskas teigia, kad vidury dienos atklysti į žmonių kiemą nėra tipiškas vilkų elgesys.

„Šiaip vilkai yra naktiniai gyvūnai, jie atsargūs, tokie slapukai, tačiau Lietuvoje jie labai įdomiai socializuojasi. Jų gyvenimo vietas mes pamatome netoli gyvenviečių, tame tarpe net Vilniuje, žaliųjų ežerų zonoje“, – sako R. Ribačiauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, toks elgesys rodo, kad vilkų psichologija ir gyvenimo būdas keičiasi.

Medžiotojų sąjungos vadovas pateikia kelias galimas priežastis, kodėl vilkai atklydo į žmonių kiemą.

„Arba jie kažkur vyko, buvo stipriai išbaidyti ir atėjo į tą sodybą pasižiūrėti, arba jie labai alkani, kuo aš netikiu, nes vilkai yra kolektyvinės medžioklės individai, o tuose kraštuose jie tikrai turi ką pasigauti, ten puikios stirnų populiacijos ir taip toliau“, – pasakoja R. Ribačiauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjo vilkų ruja

Kita galima priežastis – prasidėjęs vilkų rujos metas.

Įprastai vilkai poravimosi laikotarpį pradeda vasarį–kovą, tačiau dėl šiltų orų ruja galėjo prasidėti anksčiau.

„Keičiasi orai ir viskas ateina anksčiau, mes neturime žiemos, tai ko gero prasidėjo vilkų ruja ir ten formuojasi nauja šeima, kuriai reikia medžioklės plotų.

REKLAMA

Pas juos vyksta hormonų audros, kurios suteikia ypatingai daug drąsos ir jie galėjo ateiti pasižiūrėti. Taip pat patinai dažnai nori pasirodyti, koks yra stiprus, galingas ir protingas, todėl jeigu ten būtų koks šuniukas, galėjo atnešti jį patelei ir panašiai“, – aiškina jis.

Kaip teigia R. Ribačiauskas, šiais metais vilkų populiacija Lietuvoje yra labai didelė.

„Populiacija vilkų yra didelė ir šiemet jie elgiasi pakankamai netipiškai ir drąsiau. Taip yra dėl to, kad nebūnant žiemos, medžiotojai negalėjo sureguliuoti jų populiacijos, nes tam reikia sniego ir šalčio.

REKLAMA

Sniego buvimas suteikia galimybę atsekti jų pėdsakus, užtverti vėliavėlėmis, juos surasti ir taip toliau. Kadangi sniego nebuvo, tai aš manyčiau, kad vilkų kiekis po šios žiemos labai stipriai šoktelėjo“, – nurodo jis.

Žmogui grėsmės nėra, tačiau gyvūnus pataria saugoti

Medžiotojų sąjungos vadovas ramina – žmonėms tokie vilkų vizitai pavojaus nekelia, tačiau naminius gyvūnus reikėtų saugoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Naminiams gyvūnams gali kilti grėsmė, ypatingai šunims. Tenka pripažinti, kad šuo yra vienas iš vilkų mėgstamiausių patiekalų, nors ir yra jų giminaitis“, – nurodo jis.

Pasak eksperto, vilkai natūraliai vengia žmonių, nebent yra sergantys ar auginti nelaisvėje. Visgi, jis įspėja – jei vilkas užklydo į kiemą, geriausia nesirodyti ir juo labiau nebandyti jo baidyti.

„Buvo atvejis, kai vilkas papjovė aviną ar ožką, o žmogus pribėgęs bandė atimti. Vilkas automatiškai griebė jį už rankos, nes tai yra jo grobis, o žmogus yra konkurentas. Tokiu atveju ką vilkas daro su konkurentu – paauklėja“, – perspėja R. Ribačiauskas.

dziaukites kad pamatet, ne visi medziotojai dar yra mate is taip arti, jie zmonem nepavojingi kol negresia jiem pavojus. tik saugokit naminius gyvunus
Jau greitai žali žmogeliukai pradės per langus brautis, o čia tik vilkiukai.
esate alergiškas gerai nuotaikai, portugališka nuopisa?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų