„Lietuvoje šiuo metu girdime nemažai antisemitinių pareiškimų, o tokios cinizmo ir melo lavinos, kokią papylė Remigijus Žemaitaitis, per visą gyvenimą nesu patyręs. Be kita ko, jis įvairiose visuomenės informavimo priemonėse teigia, kad buvo susitikęs su Kauno žydų bendruomenės pirmininku. Atsakingai pareiškiu, kad niekada nebuvau susitikęs su šiuo Konstitucinio Teismo antisemitu pripažintu veikėju“, – teigė G. Žakas.
„Vien tokia prielaida prieštarauja mano vertybėms bei kenkia mano reputacijai žydų bendruomenės ir visos visuomenės akyse“, – pridūrė jis, pabrėždamas, kad jei nesulauks R. Žemaitaičio žodžių paneigimo, savo garbę ir orumą gins teisme.
„Reikalauju, kad R. Žemaitaitis paneigtų savo žodžius, neva buvo susitikęs su Kauno žydų bendruomenės vadovu. Kitu atveju pasilieku galimybę savo garbę ir orumą ginti teisinėmis priemonėmis“, – teigė Kauno žydų bendruomenės pirmininkas.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
„Rinkimų kampanijos metu buvau susitikęs su žydų bendruomenės žmonėmis Kaune, lankiausi Kauno sinagogoje, kur dar kartą apgailestavau ir paaiškinau savo poziciją bei išreiškiau pagarbą visiems žydų tautybės žmonėms, kurie nuoširdžiai nuo neatmenamų laikų kuria Lietuvą“, – laiške rašė R. Žemaitaitis.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.