Esą dar vienam savivaldos administraciniam pastatui ten ne vieta, klausimas ir iš kur valdžia paims statyboms reikalingus milijonus.
Kauno savivaldybė driokstelėjo iš peties – Senamiestyje užsigeidė dar vieno administracinio pastato su išskirtiniu vaizdu į Kauno pilį.
„3 aukštų – 12 metrų aukščio pastatas, kuris bus apie 3000 kvadratų ir jame galima būtų sukelti tam tikrus skyrius, kurie šiai dienai išsibarstę po visą miesto centrą, yra pakankamas nepatogumas. <...> O kodėl savivaldybė negali būti reprezentacinėj vietoj, tai pats svarbiausias miesto organas, kodėl gi ne“, – klausia administracijos direktoriaus pavaduotojas Gedeminas Barčauskas.
Jau paskelbtas ir architektūrinės idėjos konkursas. Tokį valdžios norą didžioji dalis kauniečių kritikuoja ir net pašiepia:
„Kodėl tada ne pačioj pily... Ne, negalima senamiestyje kažkokių administracinių pastatų statyti. Čia gerai yra, tegu čia gyvena ir džiaugiasi, Laisvės alėja, nu ką, čia labai gražu“.
„Man nelabai ten patiktų, čia patogiau“.
Negaili kritikos šiam sprendimui
Architektai nors ir sutinka, kad senamiesčio plėtra būtina, pabrėžia, kad ši unikali ir vaizdinga vieta tikrai netinka dar vieniems valdžios rūmams.
„Visa senamiesčio raida paremta tuo, kad kiekvienas laikmetis pastatydavo savo pastatą, šiuo laiku neturėtumėm nustoti statyt. Tokios vietos, labai svarbios vietos, turi būti laikomo svarbiems visuomeniniams objektams ir tikrai ne administraciniam pastatui, – teigia architektas Linas Tuleikis ir pataria savivaldybei ieškoti kitų erdvių, – Administracija turėtų ieškoti vietų mieste, kurios problematiškos, nesutvarkytos ir ten statyti pastatą tuo sprendžiant tos teritorijos išvystymą – tai taip elgiasi europietiška visuomenė“.
Kauno tarybos opozicija stebisi, kad valdantieji dėl ambicijų net pamiršo savo pačių teiginius
„Buvo teigiama, kad senamiestyje tokiems skyriams ne vieta biurokratijai ir dabar paradoksas, nes prieštarauja patys sau“, – sako Kauno tarybos opozicijos atstovė Andrijana Filinaitė.
O savivaldybės valdininkai atkerta, tiesiog įgyvendiną seniai suplanuotą ir detaliajame plane dar 2010 m. numatytą idėją.
„Tas pastatas yra tam, kad ten yra galimybė tą padaryti, bet pagrindinis akcentas dedamas į požeminę parkavimo aikštelę“, – sako G. Barčauskas.
Mažina taršą centre, bet įrengia papildomą stovėjimo aikštelę
Tad antžeminės automobilių statymo aikštelės nebeliks, o po žeme bus talpinsianti dvigubai daugiau mašinų, virš jos plytės žalia oazė.
„Dabar ten yra apie 160–200 vietų, po įrengimo būtų 260–280 vietų. Tokioje reprezentacinėje vietoje to parkingo neturėtų būti, o turėtų būti gražus, žalias parkas su pramogom, rekreacinėm erdvėm“, – teigia G. Barčauskas.
Savivaldybė neseniai apmokestino tranzitą per Kauno senamiestį, taip esą mažindama taršą, ir jai nė motais, kad pastačius pastatą, mašinų srautas šalia senamiesčio tik išaugs.
„Juokingas, tuščias noras, labai keista, kai visa savivaldybė dirba vieno žmogaus interesų tenkinimui. Savivaldybė kvailai elgiasi, čia visai neseniai išleidusi potvarkį mažinti judėjimą senamiestyje, taršą mažinant“, – sako L. Tuleikis.
Jau aiškėja ir Kauno valdžios norų milijoninė kaina.
„Projektavimui numatyta pačio techninio projekto rengimui iki 600 tūkstančių eurų, patiems darbams – iki 17 milijonų“, – sako administracijos direktorius Tadas Metelionis.
Koks pastatas atitiks Kauno savivaldybės lūkesčius ir greičiausiai išdygs Kauno pilies prieigose, turėtų paaiškėti kitų metų sausį.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.