• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo rinkimuose 2024-2028 m. kadencijai – rinkėjų niuksas Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD). Akivaizdu, kad norėtų laimėti papildomų mandatų per antrąjį turą nepavyko – valdančiosios koalicijos jie neformuos. Fiasko patyrė ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, sulaukęs nesėkmės vienmandatėje apygardoje.

Seimo rinkimuose 2024-2028 m. kadencijai – rinkėjų niuksas Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD). Akivaizdu, kad norėtų laimėti papildomų mandatų per antrąjį turą nepavyko – valdančiosios koalicijos jie neformuos. Fiasko patyrė ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, sulaukęs nesėkmės vienmandatėje apygardoje.

REKLAMA

Specialioje TV3 Seimo rinkimų laidoje partijos atstovas Laurynas Kasčiūnas įvardijo priežastį, kodėl konservatoriai pralaimėjo.

„Žmonės pajuto pokytį ir socdemus pamatė kaip pokyčio ašį. Netgi Vilniaus apygardose, kur socdemai jau du dešimtmečius nieko nėra pasiekę, [jie laimėjo]. <...> Kur tik buvo socialdemokratai, ten ir buvo pergalė. Nebuvo skirtumo, ar regione, ar mieste [vyktų rinkimų kova]“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Paklaustas, ką rinkimų kampanijoje konservatoriai padarė blogai, politikas pripažino, kad nepasiteisino „nuolatinis rankos tiesinimas socialdemokratams“.

REKLAMA
REKLAMA

„Matyt, buvo galima daugiau apie gynybą ir saugumą kalbėti. <...> Bet nesu tikras, kad tai būtų ką nors pakeitę. Vis tik, kai įvyksta tam tikras lūžis – prieš tą bangą nieko per daug negali padaryti“, – nurodė konservatorius.

REKLAMA

Šimonytė patarimų Vyriausybės vairą perimti galinčiai V. Blinkevičiūtei nedalija: net nebandysiu to daryti

Konservatorių sąrašą į parlamentą vedusi dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė nemano, kad antrajame Seimo rinkimų ture pirmaujančios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei reikės jos patarimų.

„Kas esu aš, kad dalinčiau patarimus poniai Blinkevičiūtei? Net nebandysiu to daryti. Ji pati yra tiek metų politikoje ir tiek pūdų druskos suvalgiusi, kad, manau, tikrai žinos, ką jai daryti“, – žurnalistams rinkimų naktį teigė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje taip yra, kad per kiekvienus rinkimus mes matome švytuoklės slinktį į kažkurią pusę. Iš esmės, kas čia dabar atsitiko, tai 2020-ieji metai atvirkščiai. Tas labai nestebina. Žinome, kad iš valdžios pozicijų eiti į rinkimus yra sudėtinga. Rinkėjų valia yra tokia, kokia yra“, – preliminarius rezultatus komentavo premjerė.

Rinkimų rezultatai nestebina

Premjerė tikina, kad preliminarūs Seimo rinkimų rezultatai jos pernelyg nestebina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per kiekvienus rinkimus mes matome švytuoklės slinktį į kažkurią pusę. Tai iš esmės, kas čia dabar atsitiko, tai 2020 metai atvirkščiai ir tai labai nestebina. (...) Visą laiką žinome, kad iš valdžios pozicijų eiti į rinkimus yra sudėtinga“, – sakė I. Šimonytė.

„Tokia yra rinkėjų valia, gerbiame rinkėjų valią ir ką čia daugiau prikomentuosi“, – akcentavo ji.

REKLAMA

Konervatorių sąrašo lyderė pripažino, kad apmaudžiausia dėl tų vienmandačių, kuriuose TS-LKD kandidatai pralaimėjo minimaliu skirtumu.

„Manau, kad yra tokių apygardų, kad  gal apmaudžiausia, kad tas fotofinišas yra labai mažu skirtumu“, – sakė ji.

I . Šimonytė akcentavo, kad rinkimų rezultatai bus aptarti ir partijos prezidiumo posėdyje.

„Man atrodo, kad, kaip ir visada tokiais atvejais ir kaip ir po bet kokių rinkimų bus procedūra, kuri visada būna – bus sukviestas prezidiumas, prezidiume bus aptarti sprendimai, kurie yra reikalingi toliau“, – teigė TS-LKD sąrašo vedlė.

REKLAMA

Prezidento vaidmens pernelyg nesureikšmina

Nors I. Šimonytė akcentuoja, kad prezidento vaidmuo rinkimų kampanijos metu buvo ypač aktyvus, visgi ji pernelyg tikina jo nesureikšminantis.

„To nesureikšminčiau, nes, manau, kad ypatingai vienmandatėse tiesiog susiklosto turbūt tos vadinamosios bangos, kaip 2020 metais buvo mums palanki banga, dabar socdemams palanki banga. Tai, aš manau, kad taip sutapo, kad jis buvo socialdemokratų kandidatas prezidento rinkimuose. Bet, manau, kad tai kažkokios esminės reikšmės neturėjo“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dar kartą pakartosiu, kad prezidentui būti vienodai teisingu, deja, bet neįkandama užduotis“, – akcentavo ji.

Ji atkreipė dėmesį ir į bandymą rinkimų laikotarpiu konservatorius susieti su „Foxpay“ skandalu.

„Matėme pastarąsias savaites ypatingai pastangas susieti partiją su atskiromis baudžiamosiomis bylomis, tą darė visi: nuo prezidento – kurio lūpomis rizikingai tokie dalykai skamba, nes gali susidaryti įspūdis, kad bylos yra politizuojamos – iki oponentų“, – pabrėžė ji.

REKLAMA

Iškovoto mandato neatsisakys

Nepaisant nepalankaus partijai rezultato Seimo rinkimuose, I. Šimonytė tikina iškovoto Seimo nario mandato neatsisakysianti.

„Aš laimėjau vienmandatę ir noriu, pabrėžti, kad laimėjau ją iš pirmo turo. Tai man būtų labai didelė gėda nelikti Seime. Jūs turbūt suprantate, kad esu žodžio žmogus (...) ir aš jau tikrai nemesiu iš pirmo turo laimėtos vienmandatės dėl to, kad man nepatinka būti opozicijoje. Moku aš būti ir opozicijoje“, – pabrėžė ji.

REKLAMA

ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.

Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.

Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys rodo, kad socialdemokratai triuškinamai laimi antrąjį Seimo rinkimų turą.

Retorika, arogancija, korupcija, nekompetencija, dvigubi standartai, nuolatinis visuomenės gąsdinimas, kiršinimas, skaldymas, nepotizmas, nuolatinis priešų ieškojimas visur ir visada.
kalti visi, nieks nesuprato ant kiek jie grazus ir protingi. Blin, kokiu kausu reik buti, kad dar ko nors tiketis, kai ant tiek buvo sikama ir drabstoma i visas puses.
Kaip gali zmoga ,kuris venge kariuomenes ir netarnavo ...kitus siust i kariuomene ???Kaip sitas zmoga gali but KAM ministru jei pats netarnavo jokioje kariuomeneje ?
Kaip gali but ,tisksliau galejo but KAM ministru jei anksciau buvo naciaus vado Murziaus pavaduotoju ??????Zmones pabuskit ?Gerai ,kad bent truputi pabudot ./////////////////////
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų