• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams, bet vien gerų norų nepakanka. Šaukštas deguto statinę medaus pagadina – Klaipėdos rajone net kelios ukrainiečių šeimos liko nuskriaustos. Meras pažėrė įvykių detalių ir kartojo, kad gyventojams reikia prisiimti atsakomybę, jei nusprendžia priglausti karo pabėgėlius iš Ukrainos.

33

Lietuviai tiesia pagalbos ranką ukrainiečiams, bet vien gerų norų nepakanka. Šaukštas deguto statinę medaus pagadina – Klaipėdos rajone net kelios ukrainiečių šeimos liko nuskriaustos. Meras pažėrė įvykių detalių ir kartojo, kad gyventojams reikia prisiimti atsakomybę, jei nusprendžia priglausti karo pabėgėlius iš Ukrainos.

REKLAMA

Ne visi, kas padeda ukrainiečiams, turi dorų intencijų. Atsiranda žmonių, norinčių pasipelnyti iš kito nelaimės, įtaria Klaipėdos rajono meras. Jis pasakoja, kaip šeima iš Ukrainos buvo atvežta į Lietuvą, išlaipinta prie parduotuvės ir palikta likimo valiai.

Šeimą paliko gatvėje, kiti gyveno be šildymo

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas tv3.lt papasakojo apie du atvejus, kai su ukrainiečiais buvo pasielgta nesąžiningai.

REKLAMA
REKLAMA

„Bent dvi istorijos, kurios nelabai smagios. Aišku, tikėtis, kad viskas labai sklandžiai vyks, turbūt būtų per daug naivu. Žmonės turi pakankamai daug pradinio entuziazmo ir labai nori padėti, o per tą didelį norą nutinka įvairių dalykų.

REKLAMA

Yra vienas atvejis, kada ukrainiečių šeima greičiausiai už pinigus buvo atvežta ir palikta Gargžduose prie prekybos centro. Matyt, atsiranda ir atsiras vis daugiau piktnaudžiaujančių tokiomis situacijomis ir, kaip visada, norinčių uždirbti“, – dalijosi meras.

Klaipėdos rajone pasitaikė dar vienas atvejis, kai karo pabėgėliai pasijuto apgauti. Meras dalijosi, kad dvi ukrainiečių šeimos buvo apgyvendintos sodo namelyje, kuriame nėra šildymo. Tačiau, jo nuomone, tokia situacija susiklostė veikiau dėl Klaipėdos krašto gyventojų neatidumo, o ne dėl piktų kėslų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šeima, kuri pasiūlė tą sodo namelį, turbūt paprasčiausiai neįvertino, kad dar yra šaltas sezonas ir tokiomis sąlygomis nelabai galėtų gyventi šeima iš Ukrainos“, – kalbėjo B. Markauskas.

Apie įvykius savivaldybė sužinojo pirmąjį kovo savaitgalį, o galiausiai abi nemalonios istorijos buvo užglaistytos. Ukrainiečiai iš nešildomo sodo namelio buvo iškeldinti ir apgyvendinti tinkamose patalpose, o šeima, vežikų palikta prie prekybos centro, taip pat turi pastogę, tikino meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš padedant ragina įvertinti savo jėgas

B. Markauskas tvirtino, kad pagalba Ukrainos žmonėms – rimta užduotis ir didžiulė atsakomybė. Gyventojai turi įsisąmoninti, kad nepakanka vien gerų norų, ukrainiečius reikia remti ir veiksmais, kalbėjo meras.

„Trūksta adekvataus situacijos vertinimo, kad ukrainiečių priėmimas nėra vienai ar dviem dienoms, ar savaitei. Priimdamas šeimą, atsakomybę gauni turbūt pakankamai ilgam. Svarbu suprasti, kad reikia suteikti visokeriopą pagalbą.

REKLAMA

Kol kas mes daugiausiai remiamės savanoriais, kurie tą darbą organizuoja. Jeigu mūsų gyventojai priima pas save į namus, jie tikrai turi pasirūpinti žmonėmis: nuvežti užsiregistruoti į migracijos tarnybą, į „Maisto banką“, į „Caritą“ ir taip toliau“, – sakė B. Markauskas.

Visiems norintiems prisidėti meras siūlė pirma įsivertinti, ar pajėgs išpildyti Ukrainos šeimų poreikius. Negana to, turinčius laisvo gyvenamojo ploto kvietė registruotis svetainėje stipruskartu.lt, nes taip savivaldybės mato duomenis apie atvykusius ukrainiečius.

REKLAMA

„Jeigu šeima yra dirbanti nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro, tai turėtų labai įvertinti galimybes padėti. Turbūt kuo toliau, tuo daugiau tokių problemų kils.

Matome, kad mūsų bendruomenės labai aktyviai teikia apgyvendinimą, priima šeimas. Pirmiausia, labai didelis noras, kad būtų priimama tik per platformą „Stiprūs kartu“, nes tada šiek tiek lengviau bent jau turėti informaciją, žinoti apie ukrainiečių šeimas. O jeigu kitokiu būdu žmones priima, turėtų įsivertinti, kad pagalbos šeimoms reikės labai daug“ , – apibendrino B. Markaukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė žada prisidėti

Klaipėdos rajono savivaldybėje apsistojo daugiau nei 300 dėl karo pasitraukusių ukrainiečių. Vis dėlto šis skaičius nėra iki galo tikslus, nes atvykėlių srautas nuolat kinta. Taip pat savivaldybė neturi informacijos apie dalį karo pabėgėlių, kurie apsistojo pas artimuosius, nesikreipė dėl paramos daiktais.

Meras papildė, kad dabar sprendžiamas pabėgėlių ugdymo klausimas, o ateityje planuojama iš savivaldybės biudžeto padengti ukrainiečių įsikūrimo išlaidas.

REKLAMA

„Dabar numatyta ir iš savivaldybės biudžeto apmokėti įsikūrimo išlaidas, bet tam visam reikia laiko. Dėl švietimo – susivedėme, kiek turime vietų mokyklose, darželiuose, bet yra kalbos barjeras. Žodžiu, yra tikrai daug reikalų ir norėtųsi iš žmonių atsakomybės – padėti ne tik priimant, bet padėti gyventi normalų gyvenimą“, – svarstė B. Markauskas.

Policija kviečia netylėti

Dėl į Lietuvą atvykusių ir apgautų ukrainiečių portalas tv3.lt susisiekė su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (AVPK). Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė teigė, kad Klaipėdos krašte negautas nė vienas pranešimas apie nesąžiningą veiklą nuo karo bėgančių ukrainiečių atžvilgiu.

REKLAMA

Vis dėlto policija įspėja būti budriems ir kilus įtarimui, kad su šeimomis iš Ukrainos elgiamasi netinkamai, pranešti pareigūnams.

„Klaipėdos apskr. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai ir Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai nurodė, jog tokio pobūdžio pranešimų nėra gauta. Nuoširdžiai gaila, jei žmonės bėgantys nuo karo susiduria su nesąžiningais asmenimis.

Iškilus klausimams ar nesklandumams, asmenys visada gali paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, esu tikra, jog esant tokiai situacijai visos tarnybos dirbdamos vieningai tikrai padės išspręsti kilusius klausimus ar problemas, jei reikės – nuveš iki karo pabėgėlių registracijos centro Klaipėdoje, suteiks kitą būtiną informaciją ir pagalbą“, – tv3.lt komentavo A. Grauslienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmenys, turintys laisvą gyvenamąjį plotą ir norintys priimti ukrainiečius, gali registruotis platformoje „Stiprūs kartu“. Tai padaryti galite paspaudę čia.

Pinigines aukas Ukrainos žmonėms renka organizacija „Blue/ Yellow“, aukoti galite šiame tinklalapyje. Taip pat galima skirti 3 arba 5 eurų auką trumpuoju numeriu 1482.  

Taip,baisu. Bet ką galvoti ir kaip jaustis,kai užleidi sodybą 11pabėgėlių su vaikais,superki viską iš savo lėšų, o jie...paskambinę įvaro šoką,pasakydami jog dega viskas,nors tuo metu visus daiktus susikrovę pabėga? Sukviesti medikai ir ugniagesiai skėsčioja rankom,jokio gaisro,tik didžiulis šokas ir neviltis. Tad neguldykim galvų nei už vienus,visur ir visokių buvo ir bus...deja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų