„Dauguma savivaldybių visokeriopai padeda mokykloms, negailėdamos nei laiko, nei resursų. Nuotolinis mokymas yra iššūkis, kuriam prireiks didelių mokytojų ir mokyklų vadovų intelektinių ir laiko išteklių. Šiuo metu būtina susitelkti ties daugeliui nauja ugdymo forma, todėl prašome mokyklų steigėjų neskirti mokykloms antraeilių užduočių ar darbų, kuriuos galima atlikti pasibaigus nustatytam karantino laikui. Taip pat nereikalauti iš mokyklų perteklinių dokumentų dėl nuotolinio mokymo,“ – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.
Visus reikalingus dokumentus dėl nuotolinio mokymo organizavimo mokyklos yra paskelbusios savo interneto tinklalapiuose. Ten jie pasiekiami mokytojams, mokiniams, jų tėvams, taip pat savivaldybių administracijų vadovams bei specialistams. Mokyklų steigėjams rekomenduojama sekti Vilniaus savivaldybės pavyzdžiu ir susikoncentruoti į mokyklų darbą lengvinančias veiklas, pvz. telkti pagalbos centrus, galinčius padėti mokykloms įveikti IT trikdžius, suteikti techninę, teisinę ir kitą pagalbą.
Nacionalinė švietimo agentūra šiuo metu perka 15 tūkstančių planšetinių ir 20 tūkstančių nešiojamų kompiuterių mokykloms. Dėl transportavimo aplinkybių visas kompiuterinės įrangos kiekis iškart į Lietuvą neatkeliaus, todėl prašoma pagal galimybes panaudoti savo resursus, t.y. laikinai paskolinti vaikams turimus kompiuterius iš mokyklų, o jeigu jų trūktų – savivaldybės lygmenyje pasitelkti į pagalbą įmones ir organizacijas. Planuojama, kad pirmieji mokiniams nupirkti kompiuteriai mokyklas galėtų pasiekti kitą savaitę.
Savivaldybių administracijų taip pat prašoma telkti mokyklų bendruomenes dirbti nuotolinio mokymo būdu.
„Tinkamai suorganizavus švietimo įstaigų darbuotojų veiklą karantino laikotarpiu, valstybės ir savivaldybių švietimo įstaigose neturėtų būti pagrindo skelbti prastovas ir mažinti jų darbo apmokėjimą,“ – sako viceministrė.
Konkrečius sprendimus dėl darbo organizavimo įstaigoje, atsižvelgdamas į tai, kokios darbuotojų funkcijos ir kokia apimtimi gali būti vykdomos dėl karantino, turi priimti švietimo įstaigos vadovas.
Savivaldybės turi įvertinti galimybę leisti mokyklų vadovams dirbti nuotoliniu būdu, o dėl užduočių ir pavedimų vykdymo susisiekti telefonu arba internetu.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama laiku gauti informaciją apie nuotolinio mokymo organizavimą ir suteikti mokykloms reikiamą pagalbą, artimiausiu metu pradės organizuoti reguliarius virtualius susitikimus su savivaldybių ir mokyklų atstovais.
Ministerija taip pat primena, kad atsižvelgiant į tai, kad karantino metu savivaldybių tarybos nesirenka į posėdžius, naujų klasių komplektavimo terminai ministro sprendimu iš kovo 31 d. nukelti į gegužės 31 d.