Karantino C2 scenarijus: kokie atlaisvinimai laukia?

Premjerė Ingrida Šimonytė užsiminė, kad karantinas ir po vasario 28 d. bus pratęstas, tačiau gali būti atlaisvinti kai kurie ribojimai. Jei užsikrėtimų dinamika išliks panaši, pasak premjerės, galėsime įžengti į karantino C2 scenarijų. Naujienų portalas tv3.lt primena, kokia atlaisvinimai laukia šiame karantino etape.

Nors vasario 15 d., po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VEKS) posėdžio, siūlyta atlaisvinti judėjimo ribojimus tarp Alytaus, Panevėžio, Šiaulių miestų ir rajono savivaldybių, Vyriausybė šio klausimo nesvarstė.

„Kadangi kitos savaitės pabaigoje bus vasario 28 diena iki kurios galioja dabar karantino nutarimas ir kitos savaitės trečiadienį vis tiek turėsime spręsti, kokiomis sąlygomis, kokius apribojimus reikėtų pratęsti, o kurių galima atsisakyti. Tuo metu, jei viskas seksis gerai, galbūt galėsime kalbėti apie scenarijų C2, jei dinamika išsilaikys palanki. Tai tų veiklų, apie kurių vienokį ar kitokį atlaisvinimą galėsime kalbėti, matyt, bus ir daugiau“, – anksčiau ministrų kabineto posėdyje kalbėjo I. Šimonytė.

Į C2 scenarijų įžengiama tada, kai pandeminė situacija pasiekia 150–200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites, o teigiamų testų dalis siekia 4–10 proc. Pagal Vyriausybės patvirtintą karantino atlaisvinimo planą, įžengus į šį scenarijų, numatomi ir laisvesni ribojimai.

Pagal C2 scenarijų, leidžiama veikti parduotuvėms, kioskams ir paviljonams (išskyrus esančius turgavietėse), turintiems atskirą įėjimą, jei jų patalpų plotas neviršija 300-1500 kv. m, užtikrinant 20 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba aptarnaujant vieną žmogų.

Atnaujinamas kontaktinis arba mišrus ugdymo būdas pradinukams teikiant pirmenybę pedagogų skiepijimui. Atsisakoma rekomendacijos į darželius leisti tik tuos vaikus, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Taip pat atnaujinami praktinio vairuotojų mokymo ir vairavimo egzaminai, tai derinama su vairavimo mokymo atnaujinimu.

Įkalinimo įstaigose, užtikrinant minėtas taisykles, būtų leidžiami trumpalaikiai pasimatymai.

C2 scenarijus reiškia geras naujienas ir meno bei kultūros gerbėjams. Esant šiam scenarijui, leidžiamas galerijų, muziejų, kitų ekspozicijų erdvių lankymas, bibliotekų skaityklų veikla užtikrinant grupavimosi 2 asmenys arba šeima,  Operacijų vadovo sprendimo reikalavimus, testavimą. Leidžiami renginiai, kai neišlipama iš automobilio. Tais atvejais, kai veikla vykdoma uždaroje erdvėje, užtikrinamas ne mažesnis kaip 20 kv. m. vienam žmogui reikalavimas (atvejais, kai bendras plotas iki 20 kv. m. – vienas žmogus).

REKLAMA

Apie tai, kad nuo kovo pradžios gali būti kiek atlaisvintas kultūros sektorius, kalbėjo ir kultūros ministras Simonas Kairys. Jis taip pat turėjo ir gerų žinių kino teatrams: „Jie traktuojami kaip paslauga, o ne renginiai, kas leidžia anksčiau pradėti jų veiklos atnaujinimą“.

Ministras akcentuoja, kad dar yra neišspręstas klausimas dėl nukeltų renginių ir bilietų grąžinimo, bet ragina visus drauge ieškoti konstruktyvių ir sąžiningų sprendimų.

Kalbėdama apie judėjimą tarp savivaldybių, I. Šimonytė svarstė, kad kitą savaitę galbūt bus priimtas sprendimas ne tik dėl kelių mažesnių savivaldybių, bet ir dėl judėjimo tarp kitų žiedinių savivaldybių.

Vyriausybės vadovės teigimu, yra keletas priežasčių, kodėl ministrai trečiadienį nesvarstė judėjimo atlaisvinimo.

„Jei įvertinsite spalvinį ženklinimą, tai matysite, kad kai kuriais atvejais žiedinės ir centre esančios miesto savivaldybės spalvos skiriasi dėl to, kad yra skirtingas atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų. Bet yra ir tokių atvejų, kai spalvos skiriasi todėl, kad teigiamų testų dalis labai didelė“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, tai gali reikšti keletą dalykų. Pirmiausia, kad testuojama daugiau ten, kur didesnė tikimybė nustatyti koronavirusą, pavyzdžiui, židiniuose.

„Kuo greičiau savivaldybės pradės testuoti platesnę visuomenę, ne tik koncentruotas imtis, kur tikimybė viruso didelė, bet ir platesnę visuomenę geresniam vaizdui susidaryti, tuo labiau tie skaičiai lyginsis ir tuo bus mažiau skirtumų“, – tvirtino I. Šimonytė.

Premjerės tikinimu, ministrai apsitarė šia tema, tačiau nuspręsta tai svarstyti kitą savaitę kartu su kitais karantino pakeitimais. 

„Labai tikiuosi, kad per tą savaitę tie skirtumai sumažės ar visiškai išnyks ir galėsime kalbėti apie visas žiedines savivaldybes“, – tvirtino I. Šimonytė.

Gruodžio viduryje Lietuvoje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.


Rašyti komentarą...
Z
Zigmas
2021-02-22 09:26:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit žmonės juokyt parazitai.
Atsakyti
-9

Žemaitė
2021-02-22 09:28:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Velykos dar toli tai dar kentėsim,o valdžia lauks ,kol nušoksim nuo pro
Atsakyti
-5

Žmogus
2021-02-22 09:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jau šimonė tai visų galų meistrė ekspertė,aiškeregė kaip ji isakys taip ir bus
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų