Pokalbis su policijos generaliniu komisaru Arūnu Paulausku – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.
Policija patvirtino, kad žuvęs latvis trečiadienį nužudė du žmones Rygoje, bute – moterį ir jauną vaikinuką. Kokią Jūs turite informaciją iš Latvijos, ką žinote apie tą dvigubą žmogžudystę?
A. P. Tai yra Latvijos policijos atliekamas ikiteisminis tyrimas, dėl to labai daug informacijos neturime, bet tikrai nužudymas nėra susijęs su organizuotu nusikalstamumu ar kažkokiomis jo apraiškomis.
Tai yra labiau tokio buitinio pobūdžio, kiek mums yra žinoma, jis nužudė savo sugyventinę ir jos sūnų. Greičiausiai, tai tiesiog įvyko dėl pavydo.
Tai galėjo būti buitinis konfliktas, meilės trikampis?
A. P. Pagrindinė versija yra tokia, kiek man žinoma.
Latvijoje jis anksčiau buvo teistas – ar dabar jau yra aišku už ką?
A. P. Jis buvo teistas prieš labai daug metų ir, kiek žinau iš Latvijos kolegų, paskutinę informaciją apie jį Latvijos policija buvo gavusi gal 2008 ar 2009 metais, tai jau daugelį metų tas asmuo policijai nebuvo užkliuvęs ir ji apie jį nieko nežinojo.
Jis buvo sietas su organizuotu nusikalstamumu – ar aiškėja kokie ryšiai galėjo būti, kokios grupuotės, kam jis priklausė?
A. P. Jis priklausė vienai iš Latvijos organizuotų nusikalstamų grupuočių savo laiku, tačiau, kaip ir minėjau, jau daugelį metų tai grupuotei išsisklaidžius, jis jai nepriklausė ir Latvijos policijos pareigūnai ilgus metus apie jį neturėjo jokios informacijos.
Darytina prielaida, kad jis kažkokių artimų ryšių su Latvijos organizuotu nusikalstamumu nepalaikė.
Ar jis buvo vienas šioje visoje situacijoje, ar jis galėjo turėti dar ir bendrininkų?
A. P. Pirminė medžiaga kol kas rodo, kad tiek jo kelionė iš Latvijos į Lenkiją, tiek atgal, jis visur buvo vienas ir niekas jo nelydėjo.
Ar yra nustatyta, kad įtariamasis turėjo kažkokių ryšių užsienyje, Lietuvoje ar dar kitose šalyse?
A. P. Galiu pasakyti dėl Lietuvos – mūsų kriminalinės policijos pareigūnai patikino, kad šis asmuo Lietuvoje prieš tai irgi niekur nėra užkliuvęs ir kažkokios informacijos apie jį neturėjome.
Kodėl Lenkijoje jis negalėjo būti sustabdytas ir ko jis ten vyko?
A. P. Tokios informacijos dar neturime, ką jis veikė Lenkijoje [paaiškės] ikiteisminio tyrimo metu, nes glaudžiai bendradarbiaujame tiek su Lenkijos, tiek su Latvijos kolegomis. Galbūt bus nustatyti jo maršrutai, kur jis lankėsi, su kuo susitiko.
Asmuo tikrai disponavo ir šaunamaisiais ginklais, ir sprogstamosiomis medžiagomis, tai tikrai bus siekiama nustatyti, ar asmuo neįsigijo jų Lenkijoje ir gabenosi, bet tai yra tik prielaidos ir versijos.
Kodėl jis nebuvo sulaikytas Lenkijoje – aš manau, nes nebuvo identifikuotas. Iš to, ką suprantu, Lenkijos kolegos pastebėjo, kad jis buvo Lenkijoje jau pačiu paskutiniu momentu, kada jis įvažinėjo į Lietuvos teritoriją, dėl to buvo informuota Lietuvos policija, kad jis gali būti jau mūsų teritorijoje.
Paaiškėjo, kad jis buvo apsiginklavęs iki ausų, kokia situacija automobilyje – ką jūs radote ir pamatėte ten?
A. P. Žiūrint į įvykio vietą – į patį automobilį bei į aplinką, tai buvo surasta ne vienas šaunamasis ginklas: regis trys automatiniai – automatai, pistoletas, keletas karinės paskirties sprogmenų, granatsvaidžiai.
Asmuo buvo labai stipriai apsiginklavęs, tačiau kokiu tikslu jis ginklavosi – šiandien atsakymo neturime, galbūt tai paaiškės to tarptautinio tyrimo metu, kai gausime papildomos informacijos iš Lenkijos ir Latvijos kolegų.
Ar jis galėjo tą sprogmenį panaudoti ir susprogdinti savo automobilį, nuo kurio po to jau užsidegė ir policijos automobilis?
A. P. Šiandien ekspertai dirba ir bando rekonstruoti to sprogimo mechanizmą, t. y. kas iniciavo tą sprogimą, ar tai buvo nuotolinio valdymo mechanizmas, ar jis tiesiog įmetė į automobilį granatą ir bandė pasišalinti, tačiau nespėjo. Yra keletas versijų, kas galėjo įvykti tuo metu.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!