• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visą pasaulį apėmęs koronavirusas palieka ryškius pėdsakus ir Lietuvoje. Šiuo metu šalyje užfiksuota jau beveik 150 užsikrėtimo šiuo virusu atvejų ir tas skaičius nuolat auga. Taip pat jau turime ir pirmąją koronaviruso auką Lietuvoje.

Nors Lietuva jau savaitę gyvena karantino sąlygomis, bet dalis tautiečių į tokius reikalavimus žiūri pro pirštus. Dėmesį į tai nusprendė atkreipti viena policijos pareigūnė, kurios įrašas buvo patalpintas „Facebook‘e“.

Prašo laikytis tvarkos

Socialinio tinklo „Facebook“ Lietuvos policijos paskyroje patalpintas įrašas per trumpą laiką sulaukė šimtų žmonių reakcijų. Lietuvos žmonėms perduota tokia pareigūnės Sandros žinutė:

„Situacija kasdien vis rimtesnė. Jei iš pradžių dar bandėme juokauti, šiandien dienai „juokas per ašaras“. Turbūt daugelis gyvena nežinomybėje ir jaudulyje. Kažkas vis dar juokauja. Ar iš nežinojimo. Ar iš nesupratimo. Ar tiesiog todėl, kad tikisi, jog jų tai nepalies. Nebūkit tokie tikri, šis virusas nesirenka. Galbūt ne Jus pačius, bet Jūsų artimuosius gali paliesti ir ką tuomet kaltinsim – kitus ar save..., bet gali būti per vėlu. Prašoma tiek nedaug, tiesiog likti namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Negi namie taip negerai? Nejaugi, krepšinis, futbolas, tinklinis ar draugai nepalauks tos dienos, kada viskas baigsis. Virtuali erdvė puikiai gali pasitarnauti šiuo klausimu. Žaiskit krepšinį ten, bendraukit messengeriu. Bet likit namuose.

REKLAMA

Manęs namuose kasdien laukia trys vaikai, mylimas žmogus, mama, brolis... tiesa, nežinau ar nebus taip, kad vieną dieną grįžti namo negalėsiu, nes GINANT SAUGANT IR PADEDANT galiu pasigauti tą virusą, kuris nesirenka kas tu... Rizikuoju viskuo, kas man brangu, tai mano darbas ir sakykit toliau, kad aš pikta, griežta ir negailestinga, bet šiuo metu negaliu būti kitokia, kol nesuprasit, kad ne laikas dabar žaisti lauke, lankyti gimines, glėbesčiuotis su draugais, slapta daryti šukuosenas, manikiūrus.

REKLAMA
REKLAMA

Neuždirbsit visų pinigų.... Pabūkit dabar geresni, aplink tiek vienišų senukų, jiems dabar tikrai reikia pagalbos, skaitykit knygas, jos seniai pamirštos, bendraukit su savo šeimos nariais. Pasikeis situacija, galėsit daryti tai, ko šiuo metu daryti negalit.

Noriu, kad visi suprastumėt, kaip yra svarbu, likti namuose, nerizikuoti savo ir artimųjų bei draugų sveikata ir gyvybe. Ne dėl savęs, bet dėl visų, dėl jūsų pačių, likit namuose, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Saugokim vieni kitus ir džiaukimės gyvenimu. Džiaukimės, kad esame sveiki.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

REKLAMA

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

REKLAMA

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų