• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso epidemijos krečiamos Italijos premjeras Giuseppe Conte penktadienį atsisakė nusileisti verslo spaudimui ir iki gegužės 3-osios pratęsė karantiną, nepaisydamas šios krizės žlugdančio poveikio ekonomikai.

Koronaviruso epidemijos krečiamos Italijos premjeras Giuseppe Conte penktadienį atsisakė nusileisti verslo spaudimui ir iki gegužės 3-osios pratęsė karantiną, nepaisydamas šios krizės žlugdančio poveikio ekonomikai.

REKLAMA

G. Conte šį pareiškimą paskelbė Italijoje per parą mirus dar 570 žmonių, kuriems buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19, o bendras aukų skaičius išaugo iki 18 849 ir yra didesnis negu bet kurioje kitoje šalyje.

Vis dėlto vilčių teikia faktas, kad pacientų dabar miršta daug mažiau negu per didžiausią epidemijos siautėjimą prieš kelias savaites.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad verslo organizacijos regionuose, kuriuose veikia 45 proc. gamybos pramonės įmonių, bet kuriems taip pat tenka 80 proc. koronaviruso epidemijos aukų, savo laiške perspėjo G. Conte, kad bendrovės nebeįstengs mokėti atlyginimų, jeigu uždarymas tęsis.

Tačiau premjeras pabrėžė, kad Italija negali sau leisti naujo užsikrėtimų ir mirčių pliūpsnio, todėl dar ne visiškai įveikus naująją ligą būtina veikti itin atsargiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Įsivaizduoju, kad mes visi nekantraujame vėl imtis darbo“, – per televiziją sakė G. Conte.

Vis dėlto jis pažymėjo, kad sprendimas pratęsti karantiną dar trims savaitėms yra „sunkus, bet sudėtingas, ir už jį prisiimu visą politinę atsakomybę“.

REKLAMA

G. Conte šį sprendimą priėmė po kelias dienas trukusių konsultacijų su mokslininkais ir profesinių sąjungų lyderiais, reiškusiais priešingo pobūdžio nuogastavimus.

Bet koks G. Conte apsiskaičiavimas gali lemti naują užsikrėtimo atvejų šuolį arba nebūtiną žalą ekonomikai ir žmonių pragyvenimui, jeigu šalis gyvens užsidariusi ilgiau negu privalu.

Jungtinės Valstijos ir daugelis Europos šalių atidžiai stebi, ką pasirinks Italija, besistengianti įveikti savo didžiausią krizę nuo Antrojo pasaulinio karo.

REKLAMA
REKLAMA

Pusiausvyros paieškos

G. Conte sutiko atlikti eksperimentą ir leisti vėl atsidaryti saujelei verslo įmonių, neveikiančių nuo kovo 12 dienos, kai dabartinių suvaržymų laikotarpis baigsis antradienio vidurnaktį.

Planuojama, kad visas šių įmonių ir gamyklų sąrašas bus paskelbtas šeštadienį, bet jis tikriausiai bus itin trumpas.

G. Conte konkrečiai paminėjo knygynus ir vaikų drabužių krautuves, argumentuodamas, kad jos retai pritraukia dideles minias ir kad jose galime lengvai pritaikyti priemonės socialiniam atstumui palaikyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Italai taip pat tikriausia apsidžiaugs, žiniasklaidai paskelbus, kad pirmąkart per ilgiau kaip mėnesio laikotarpį tikriausiai bus leista vėl atsidaryti automatinėms skalbykloms ir drabužių valykloms.

Nuo kovo 12-osios, kai COVID-19 epidemija šioje Viduržemio pajūrio šalyje buvo pasiekusi piką, buvo leidžiama dirbti tik maisto prekių parduotuvėms ir vaistinėms.

REKLAMA

Nauja studija, paskelbta smulkiojo verslo konfederacijos „Confcooperative“, nurodė, kad dėl uždarymo neapmokamų atostogų buvo priversti išeiti pusė iš 1,3 mln. Italijos statybininkų ir daugiau kaip trečdalis iš 11,4 mln. paslaugų sektoriaus darbuotojų.

Kitoje ataskaitoje, paskelbtoje stambiojo verslo konfederacijos „Confindustria“, teigiama, kad kiekvieną karantino savaitę nuo Italijos metinio bendrojo vidaus produkto nurėžiama po 0,75 procentinio punkto.

Šis rodiklis panašus į apskaičiuotą Prancūzijai šios šalies centrinio banko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų