• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonių išradingumui ribų nėra – po daugiabučių langais ant valstybinės žemės gyventojai ne tik susikasa daržus, augina agurkus, bulves ar pomidorus, bet dar ir užsiveisia bičių. Sostinėje miegamojo rajono daugiabučio gyventojai apstulbo po balkonu išvydę bičių avilius ir aplink langus dūzgiančias darbštuoles.

Žmonių išradingumui ribų nėra – po daugiabučių langais ant valstybinės žemės gyventojai ne tik susikasa daržus, augina agurkus, bulves ar pomidorus, bet dar ir užsiveisia bičių. Sostinėje miegamojo rajono daugiabučio gyventojai apstulbo po balkonu išvydę bičių avilius ir aplink langus dūzgiančias darbštuoles.

REKLAMA

Kai kurie žmonės baiminasi, kad bitės gali sugelti aplink lakstančius vaikus ar alergiškus kaimynus. O valdžios institucijos jau rengia tvarką, pagal kurią būtų gali bausti žmones, naudojančius valstybinę žemę, pusę tūkstančio eurų siekiančiomis baudomis. 

Bitės po daugiabučio langais

Po daugiabučio balkonu Vilniuje tikrai neįprastas vaizdelis, čia pastatyti du bičių aviliai. Juose gyvena apie 80 tūkstančių bičių. Avilių savininkas tikina darantis eksperimentą, o gyventojai baiminasi, kad bitės gali juos sugelti.

Bičių aviliai aptverti vielos tvora, o ant jos pakabinti ženklai, draudžiantys žmonėms arčiau prisiartinti, bitėms čia įrengta ir girdykla.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tokia dūzgiančių darbštuolių kaimynyste patenkinti ne visi gyventojai. Apie tai kalbėjo ir daugiabučio gyventojas Ilan Ostrovskij.

REKLAMA

„Žiūrėkit, jei tokia veikla būtų galima, tai gerai – kažkas čia kebabinę kokią įrengs. Tai pradėkime dabar prie kiekvieno balkono ką nors įrenginėti – kažkas čia gal gaidžius, vištas pradės auginti. Kažkas karvidę čia įsirengs“, – piktinosi vyras.

Kitiems gyventojams tai netrukdo: „Vaikai laksto ir čia tos bitės. Man jeigu įkąstų, pas mane iš karto visos mėlynės ir man reiktų važiuoti į ligoninę, bet šiaip netrukdo, kol kas netrukdo.“

REKLAMA
REKLAMA

Bičių savininkas vykdo eksperimentą

Avilių savininkas, bičių selekcininkų asociacijos pirmininkas Justinas Kretavičius, sako vykdantis eksperimentą.

Anot mokslininko, miesto bitininkystė populiarėja visoje Europoje, vis daugiau avilių atsiranda miestuose ant pastatų stogų. Kadangi ant šio daugiabučio stogo avilių vyriškis užkelti negali, juos pastatė tiesiai po savo močiutės balkonu.

„Norime tokį medų surinkti miesto medų, pažiūrėti, kas tai per medus, galbūt užterštumą ištirti. Pažiūrėti tokių augalų kaip akacija, kur nėra laukuose, patyrinėti tą medų“, – kalbėjo J. Kretavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo močiutė Nijolė Kretavičienė teigė specialiai norėjusi, kad bitė įgeltų, bet negėlė: „Aš čia atėjusi norėjau, kad man čia atsitūptų ir įgeltų. Aš jas ir truputį erzinau. Viena atsitūpė, čia užsidengiau, man čia skauda šitą ranką, galvoju, kad bitė mane pagydys. Ir viena bitė nutūpė. Vaikščiojo vaikščiojo, sakau, bite, įgelk, įgelk, bet neįgėlė, jokiu būdu.“

REKLAMA

Seniūnas: daugiabučio kiemas – tikrai tam ne vieta

Dėl po langais dūzgiančių darbštuolių bičių skundų jau sulaukė ir Lazdynų seniūnija. Seniūnas mano, kad bitės turi būti laikomos tam skirtose vietose, o ne daugiabučių kiemuose.

„Čia ir vaikai vaikšto, ir gyventojai gal kai kas ir alergiški yra. Kita vertus, tokiems dalykams yra nustatytos tvarkos, kur galima laikyti gyvūnus, o kur ne. Daugiabučio kiemas, mano nuomone, tikrai tam ne vieta“, – teigė Lazdynų seniūnas Vytautas Kirsnys.

REKLAMA

Avilių savininkas tikina, kad šios miesto bitės yra draugiškos, specialiai atvežtos iš Austrijos.

„Aš kaip savininkas, kaip mokslininkas tikrai neatvežiau piktų bičių, aš žinau, kad jos negali užpulti ir kažko padaryti“, – gynėsi J. Kretavičius.

Vilniaus miesto savivaldybė aiškina, kad bitės yra ūkiniai gyvūnai, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turi imtis veiksmų. Pati savivaldybė nesiima spręsti, kur padėti 80 tūkstančių bičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Skundą gavome gyventojo ir nedelsiant persiuntėme veterinarijai, kad jie įvertintų. Turbūt po daugiabučio balkonais nėra galimybių auginti bičių, nes visi suprantame, kad tos bitės išskrenda ir parskrenda pro pat gyvenamųjų namų langus, tai tikėtina, kad gali dažnai užsukti ir į vidų“ , – teigė savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Leidimo statyti avilius neturėjo

Leidimas po daugiabučio balkonu pastatyti bičių avilius išduotas nebuvo, tą patvirtina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Todėl avilių savininkas turės geranoriškai tuos avilius pašalinti.

REKLAMA

„Jeigu bus toks reikalavimas iš veterinarijos tarnybos, mes išvešime. Bet jei viskas tvarkoje, tai planuojame iki liepos antros pusės“, – teigė J. Kretavičius.

Išradingumui po langais ribų nėra

Vasarą žmonių išradingumui ribų nėra – po daugiabučių namų langais gyventojai ne tik laiko bites, bet ir susikasa daržus. Štai vilnietis Eduardas rodo kone trisdešimt metų puoselėtą daržą po savo buto langais.

REKLAMA

„Čia salotos va mano tokios, petražolės, česnakas, agrastai, juodieji serbentai“, –  rodo pensininkas ir sako derliumi dalijasi su kaimynais, kam reikia, tas ateina ir krapų į sriubą pasiskinti, ir svogūnų bulvėms pagardinti.

Pasak Eduardo, apie tokį sodą seniai žino ne tik kaimynai, bet ir rajono seniūnija: „Prašiau, supranti, leido. Sako – imki, daryki. Dabar gi leidžiama kitose valstybėse, prie namų auginti viską.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinė žemės tarnyba tikina, kad tie gyventojai, kurie neturi leidimo ir valstybinėje žemėje stato tvoreles, apsitveria teritoriją, ten augina daržus, jau daro pažeidimą. Žemės ūkio ministerijos iniciatyva siekiama sugriežtinti valstybinės žemės kontrolę.

„Pagal planuojamas pataisas, jei joms bus pritarta, tai medžių sodinimas valstybinėje žemėje, malkų krūvos sukrovimas jisai būtų traktuojamas kaip savavališkas žemės naudojimas. Mes turėtume įpareigoti žmogų tuos pažeidimus pašalinti iš valstybinės žemės“, – teigė Nacionalinės žemės tarnybos atstovas Ruslanas Golubovas.

Pasak Nacionalinės žemės tarnybos, pirmą kartą nustačius tokį pažeidimą žmogus būtų įspėtas ir paprašytas pažeidimą pašalinti. Jei žmogus nesutiktų to padaryti, jam būtų taikoma piniginė bauda nuo 300 iki 560 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų