• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams ir prasidėjus motociklų sezonui gyventojai skundžiasi, kad naktimis motociklininkai visu greičiu laksto gatvėmis, o dėl jų keliamo triukšmo žmonės negali net miegoti. Tiesa, savivaldybės į šią problemą reaguoja skirtingai. 

Atšilus orams ir prasidėjus motociklų sezonui gyventojai skundžiasi, kad naktimis motociklininkai visu greičiu laksto gatvėmis, o dėl jų keliamo triukšmo žmonės negali net miegoti. Tiesa, savivaldybės į šią problemą reaguoja skirtingai. 

REKLAMA

Birštonas ėmėsi ribojimų ir į dalį miesto motociklininkų net neįsileidžia. Sostinė triukšmingus motociklininkus žada apdalinti baudomis. Štai patys motociklininkai pripažįsta, kad taisyklių nepaisantiems baudų reikia, tačiau visuomenės požiūris į motociklininkus taip pat turi keistis.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Gyventojai naktį fiksuoja, kaip motociklininkai laksto sostinės gatvėmis ir neretai trukdo miegoti. 

Triukšmo neapsikentę žmonės skundžiasi miesto savivaldybei ir prašo pagalbos. O socialiniuose tinkluose plinta daugiau vaizdo įrašų, kur patys motociklininkai dalijasi savo naktiniais nuotykiais. 

REKLAMA
REKLAMA

Vienas tokių – kelių erelis, kuris filmuoja ir savo Instagram paskyroje dalijasi vaizdo įrašais, kaip jis pavojingai nardo tarp eismo juostų, važinėja ant galinio rato, laksto 250 km/h greičiu ir kelia grėsmę sau ir aplinkiniams.

REKLAMA

Gyventojai negali užmigti

Gatvėje sutikti žmonės pasakoja, kad dėl tokių adrenalino fanatikų jie negali miegoti naktimis, nuolat kenčia nuo triukšmo:

„Man tai trukdo, užknisa atsiprašant.“

„Jie ir per čia arba per Geležinio vilko su rovimu tokiu girdisi labai.“

„Taip, padaugėjo, ypač sezono metu, taip.“

Vilniaus kelių policijos atstovė pasakoja, kad gyventojų skundų sulaukia nuolat, tačiau šiuo metu, atšilus orams, jų padaugėjo.

„Pavasario pabaigoj ir iki kokio spalio mėnesio skundų tikrai būna“, – sako Vilniaus Kelių policijos atstovė Inga Šablinskienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Triukšmas gali išgelbėti gyvybę

Patys motociklininkai tvirtina, kad visuomenės pyktis dėl keliamo triukšmo neturėtų būti skirtas visiems. Pasak motociklininkų, didžioji dalis jų – sąmoningi ir tvarkingi.

Motociklininkų grupėse daug yra nuomonių skirtingų šia tema. Tai aš manau, ir patys motociklininkai yra skirtingi“, – teigia motociklininkas Andžejus. 

„Labiau gal yra žmonių požiūris, nusistatymas apie pačius motociklus, apie keliamą triukšmą jų“, – tikina motociklininkas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdys, kaip buvo mano brolio atvejis. Turėjo motociklą, kuris labai tylus buvo. Ir įvyko avarija jam. Tai tas triukšmas kartais gelbsti gyvybes“, – pasakoja motociklininkas Mantas Grimalis. 

„Jeigu negirdi garso, tai dažniausiai yra pavojinga važiuot. Dėl to aš labai pateisinu didesnį garsą. Aš suprantu, kad naktimis lakstyt, galbūt, nieko gero“, – kalba motociklininkas Mindaugas. 

„Motociklas turi būti tvarkingas, jeigu jis praeina technikinę, tai viskas yra gerai. Bet jeigu neatitinka tų normų, tai tada baudos turėtų būt skiriamos“, – tikina motociklininkė Ugnė. 

REKLAMA

Tiesa, sugauti pažeidėją nėra taip paprasta. Pasak kelių policijos, norint taikyti griežtesnes priemones, triukšmautoją reikia užfiksuoti vaizdo įrašu, ko dažniausiai gyventojai nespėja padaryti. Tačiau policija vis tiek prašo apie lakstančius ir triukšmą keliančius motociklininkus pranešti. 

„Iš tų fragmentų po to dėliojame vaizdą, po to žiūrime, kur patruliuoti“, – sako Vilniaus Kelių policijos skyriaus 1-ojo poskyrio viršininkė Inga Šablinskienė. 

REKLAMA

Matuos triukšmą

Šią problemą visos savivaldybės spręsti bando skirtingai. Pavyzdžiui, Birštone savivaldybė ėmėsi griežčiausiai iš visų tramdyti tokius triukšmautojus ir dar 2020 m. jiems uždraudė išvis įvažiuoti į miestą. Tačiau vėliau nusprendė tai pakeisti.

„Po diskusijų su motociklininkų bendruomene, šitas draudimas yra sušvelnintas. Ir šiai dienai motociklininkai gali įvažiuoti į Birštoną“, – komentuoja Birštono vicemeras Edvardas Citvaras. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, sostinės savivaldybė tokius drastiškus sprendimus vertina skeptiškai. Teigia, kad yra racionalesnių būdų problemai spręsti.

„Tada galima ir automobilių eismą uždrausti. Tada ir sumažėtų ir eismo įvykių, ir tarša garso būtų mažesnė. Bet, na, mes problemas esame linkę spręsti racionalesniais būdais“, – kalba Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas. 

Vienas iš minimų būdų – triukšmo matavimas. Sostinės savivaldybė, siekdama kontroliuoti tokius pažeidimus, įsigijo triukšmo matuoklį, kurį perduos policijai. Bet racionalumo paieškos tęsiasi – visam miestui skirtas matuoklis yra tik vienas.

REKLAMA

„Tai yra tęstinis projektas, nes jeigu mes iškart nupirksime 20–30 matuoklių, išleisim didelius pinigus ir pamatysim, kad ta priemonė neveikia, tai nebus pats racionaliausias biudžeto lėšų panaudojimas“, – sako A. Bužinskas. 

Dar vienas niuansas – motociklų sezonas jau atidarytas, o garso matavimo priemonė jiems drausminti vis dar nėra naudojama.

„Virš 30 metų, kai niekas nedaryta, tai kad pradėsim ne gegužės, o birželio mėnesį, tai tikrai nenukris greičiausiai niekam rankos“, – kalba Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius. 

Garso apribojimus viršijantiems vairuotojams pirmą kartą gresia nuo 100 iki 600, o antrą kartą – nuo 500 iki 1000 eurų bauda.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Jiems kitaip smegenų nepadauginsi
Jiems kitaip smegenų nepadauginsi
Bausti ir kuo griežčiau. Kiek jie gali žmones terorizuoti
Tuos kuliganus i kariuomene 3 metams.
Beveik kiekvieną naktį durniai drebina Antakalnio gyventojų langus... aš juos keikiu ir linkiu trenktis. Manau, kad jei visi gyventojai jiems yo linki. Juk šakės tada
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų