„Kai keleiviai išlips iš lėktuvo, jie eis atskiru srautu iki kol juos patikrins Valstybės sienos apsaugos pareigūnai. Tik įėjus į oro uosto patalpas, jiems visiems bus išmatuota temperatūra ir jeigu kartais būtų nustatyta, kad ji yra aukštesnė nei 37, 5 laipsnio, iškart šie asmenys bus atskirti, nuvesti į greitosios pagalbos automobilį. Visi kiti galės judėti oro uosto patalpomis.
<….> Tuomet jie galės prieit prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro kolegų patikros, kurios metu bus sutikrintos keleivių kortelės ir asmens tapatybės dokumentuose esantys duomenys“, – sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorė Rolanda Lingienė.
Žmonės, kurie atvyksta iš PAR, turi atlikti tyrimą išvykimo šalyje dėl COVID-19 infekcijos, turi atsivežti tyrimą darytą ne anksčiau nei prieš 72 val. ir ne anksčiau nei 48 val. iki skrydžio užpildyti elektronines keleivių korteles.
„Ši informacija yra visiems prieinama internete, tačiau tarpininkaujant Užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos transporto saugos administraciją, keleiviams ši informacija buvo perduota dar kartą.Jie turėjo užpildyti duomenis ir apie pasirinktą izoliacijos vietą, nes šiems nepriklausomai nuo to, ar yra skiepyti, ar persirgę, privalės izoliuotis 10 dienų be galimybės susitrumpinti izoliaciją“, – nurodo ji.
NVSC specialistai atvykusius keleivius taip pat informuos, kad jie privalo pasidaryti papildomus PGR tyrimus 3 ir 7 atvykimo dieną. Ar jie įvykdė šiuos reikalavimus, tikrins tarnybos.
„Jiems taip pat bus suteikta visa kita papildoma informacija, ko jie gali ir ko negali daryti. Atvykus iš septynių Afrikos regiono šalių, kurioms taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nebus galima išvykti pasivaikščioti, turės išlikti toje izoliacijos vietoje, kurią ir nurodė. Ir tik suteikus šią informaciją jie galės praeiti pasienio patikrą“, – pabrėžia NVSC direktorė.
Pirminiais duomenimis, lėktuve yra 20 žmonių.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvoje trečiadienį fiksuoti du pirmieji koronaviruso omikron atmainos atvejai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Įspėjama, kad ši atmaina plinta žymiai sparčiau, tačiau vakcinos nuo jos apsaugo, todėl labai svarbu neatidėlioti sustiprinamosios skiepo dozės.
Be kita ko, įsigalioja ir griežtesnės taisyklės tiems, kurie turėjo sąlytį su omikron atmaina sergančiu asmeniu.
Daugiau informacijos straipsnyje: Oficialu: omikron atmaina – jau Lietuvoje
DIENOS PJŪVIS. Nauja atmaina sėja baimę pasaulyje: kokių dar veiksmų imsis Lietuva? Visą pokalbį žiūrėkite čia: